вівторок, 10 грудня 2024 р.

10 грудня – Міжнародний день прав людини

День прав людини (англ. Human Rights Day) — міжнародне свято, що відзначається 10 грудня за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році. В Україні на офіційному рівні затверджений 9 грудня 2022 року.

copilot

Не меркнуть зорі, йдуть у небуття,

Бо мають право вік світити.

Я ж маю право жити на землі,

Творити, дихати, учитись,

Примножувать багатства всі її,

Своєю Україною гордитись.

 Щоб краще засвоїти знання про права та обов’язки пропонeю правову гру:
"Знаємо права, виконуємо обов'язки"

понеділок, 9 грудня 2024 р.

Всеукраїнський тиждень права

9 грудня проводиться Всеукраїнський тиждень права. Дата на 2024 рік. Проводиться тиждень, що включає 10 грудня. 

У 2024 році Всеукраїнський тиждень права відзначається з 9 по 15 грудня

Ці грудневі заходи у першій декаді місяця мають традиційний щорічний характер.

Світ прав людини може здатися величезним і складним. Звільнивши рабів, дозволивши свободу релігії та встановивши расову рівність, цар Персії Кір Великий (600-530 рр. до н.е.) визнає основну концепцію прав людини. У 1215 році н.е. група баронів змушує короля Джона підписати Магна Карту, яка встановлює певні права, які не може порушувати навіть король. У 1945-1949 роках союзні держави переслідують нацистських лідерів за злочини проти людства. Це перший зареєстрований в історії кримінальний процес, на якому переслідуються особи за їхню поведінку під час війни.

У 1946 році створюється кілька організацій, пов'язаних із правами людини, включно з Комісією з прав людини, Комісією зі становища жінок і Міжнародним кримінальним судом. У 1948 році Генеральна Асамблея ООН ухвалює Загальну декларацію прав людини, яка встановлює "основні та невід'ємні" права для всіх людей.

Починаючи з 2008 року, в Україні проводиться Всеукраїнський тиждень права згідно з Указом Президента України від 08.12.2008 № 1149 з нагоди 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. 

Дивитися - "30 заповідей Загальної декларації прав людини"

пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

6 грудня - День святого Миколая

День Святого Миколая Чудотворця, який святкують щороку 6 грудня, — це одне з найулюбленіших свят як для дітей, так і для дорослих. У цей день заведено дарувати подарунки, загадувати бажання та вітати один одного зі святом.

Вітаю вас, друзі, зі святом!

6 грудня - День Збройних сил України


   Сьогодні - День Збройних сил України. Свято не тільки незламних козаків і козачок, які боронять рідну землю, які ціною власного життя і здоровʼя котрий рік поспіль стримують навалу орди, які попри втому виконують найбруднішу і найнебезпечнішу роботу, а й свято, яке згуртувало народ у націю, розмило мовні й ментальні барʼєри, що навʼязували всім нам ворожі провокатори.
   Низький уклін всім людям у пікселі за можливість зустрічати ранок та жити у рідній країні!

Вічна памʼять тим, хто поклав життя за Батьківщину.

Слава ЗСУ!

Зима прийшла. Незабаром Різдво.

Що покласти малюкам під ялинку?

☃️❄️ ☃️❄️ ☃️❄️ ☃️❄️ ☃️❄️ ☃️❄️ ☃️❄️

четвер, 5 грудня 2024 р.

Волонтерська діяльність

Волонтерами не народжуються —
ними стають за покликом душі.
Олена Литовченко

У чому сутність волонтерства?

1. Подивись мультфільм дитячої анімаційної студії «КРОК» та інформаційний анімаційний ролик про волонтерів 

Хто такі волонтери? Якою діяльністю вони займаються? Чому волонтерство — не тільки віддача, а ще й наповнення?
Кадр із мультфільму «Волонтери»
Сучасний український волонтерський рух у багатьох країнах світу вважають унікальним явищем. Розквіт волонтерської діяльності в нашій країні припав на час Революції Гідності й початок війни на Донбасі. У надзвичайно складний період цей рух об’єднав людей, готових узяти на себе вирішення найбільш нагальних проблем держави. У 2014 році Україна зберегла свій суверенітет, зокрема, й завдяки волонтерам.

Слово «волонтер» походить від французького volontaire (доброволець), яке запозичено з латини: voluntarius — вільне волевиявлення, бажання, намір. Тобто волонтерство — добровільна безкорислива суспільно важлива діяльність.

Шпаргалка «Волонтерська діяльність»: все, що потрібно знати» дає відповіді на основні питання, які здійснює волонтерська діяльність. Її розробили в ДУ «Державний інститут сімейної та молодіжної політики». Її можна завантажити за посиланням: https://dismp.gov.ua/shparhalka-volonterska-diialnist-vse-shcho-potribno-znaty/

вівторок, 3 грудня 2024 р.

Онлайн-фестиваль «Сімейне читання»

 До тижня читання підготовлено онлайн-фестиваль «Сімейне читання», в межах якого дитячі письменники читатимуть уривки зі своїх книжок. Запрошуємо ознайомитись з афішею читань.

Міжнародний день людей з інвалідністю

3 грудня в Україні та світі відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю.
За дослідженнями, понад 70 % українців відчувають жалість до людей з інвалідністюй. Панує хибне уявлення, що людина з інвалідністю не може бути успішною і мати звичайне життя.
   Міжнародний день людей з інвалідністю був проголошений у 1992 році Генеральною Асамблеєю ООН (резолюція 47/3).
   Законом України від 16 грудня 2009 року № 1767-VI нашою державою було ратифіковано Конвенцію про права осіб з інвалідністю і Факультативного протоколу до неї.
   Історія його виникнення починалася у 80-х роках ХХ сторіччя, коли Організація Об’єднаних Націй оголосила 1983-1992 роки десятиліттям людей з інвалідністю. У цей період проводилися роботи з метою розробки заходів, направлених на поліпшення становища людей з інвалідністю і забезпечення рівних можливостей у суспільстві.

Цей день є нагадуванням про необхідність виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами. У світі налічується понад мільярд людей з інвалідністю.

понеділок, 2 грудня 2024 р.

Національний тиждень дитячого читання-2024

Український інститут книги анонсував Національний тиждень дитячого читання
Національний тиждень дитячого читання, який проходитиме під гаслом «Світло історій». 

пʼятниця, 29 листопада 2024 р.

Життя без насильства : цикл казок

В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" пропоную вам цикл казок "Життя без насильства", створених мною за допомогою штучного інтелекту на платформі kazka.fun/.

День п'ятий: "Казка про Котигорошка та козаків"

   Жив собі Котигорошко в маленькому селі на краю лісу. Він був дуже сміливим та винахідливим хлопчиком, який завжди потрапляв у найцікавіші пригоди. Одного разу до села прийшли козаки, які вирішили провести змагання зі сміливості.

четвер, 28 листопада 2024 р.

Світло в родині: казка про любов і розуміння

В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" пропоную вам казку з циклу "Життя без насильства", створену мною за допомогою штучного інтелекту на платформі https://chatgpt.com/.

У нашому світі завжди є місце для тепла, підтримки та взаєморозуміння. Родина — це те місце, де ми вчимося любити й довіряти одне одному, навіть якщо щось іде не за планом. Я підготувала казку про маленького Промінчика, яка нагадує, що у світі немає місця насильству, якщо є любов і взаємоповага.

День четвертий: "Казка про родину Сонячних Промінчиків"

Жили собі в далекому сяючому царстві Сонячні Промінчики – мама Сонечко, тато Ясне Небо та їхній маленький синок Теплий Промінчик. Вони завжди приносили радість і тепло всім, хто жив у їхньому краю. Але одного разу у їхній родині з’явилася хмаринка…  

середа, 27 листопада 2024 р.

Чому читати важливо кожного дня

Останнім часом більшість людей, також моїх знайомих, колег, скаржиться на те, що їм не вистачає часу на якісь справи. День почався і вже дійшов до кінця, тижні летять, непомітно проходять місяці, вже незабаром Новий рік. 

Життя без насильства : цикл казок

В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" пропоную вам цикл казок "Життя без насильства", створених мною за допомогою штучного інтелекту на платформ https://chatgpt.com/.

День третій: "Казка про ліс, який забув, як бути добрим"

   У далекому лісі, де шелестіли могутні дерева і співали пташки, жили звірі. Ліс був домом для всіх — від крихітних мурах до величезного ведмедя. Але одного дня щось змінилося.

вівторок, 26 листопада 2024 р.

Життя без насильства : цикл казок

В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" пропоную вам цикл казок "Життя без насильства", створених мною за допомогою штучного інтелекту на платформ kazka.fun/

День другий: "Кіт Мурчик і наукові експерименти"

 Жив-був кіт на ім'я Мурчик. Він був дуже розумним та винахідливим котом, який завжди мріяв про великі відкриття та наукові експерименти.

Одного разу Мурчик почув про те, що у сусідньому місті відбуваються дивні події. Люди почали вести себе дуже агресивно та злісно, і ніхто не міг зрозуміти, чому це трапляється. Мурчик вирішив дізнатися, що ж сталося, і вирушив у подорож.

понеділок, 25 листопада 2024 р.

Життя без насильства : цикл казок

В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" пропоную вам цикл казок "Життя без насильства", створених мною за допомогою штучного інтелекту на платформі kazka.fun/

День перший: "Пес Патрон та світ без насильства"

Жив у селі маленький пес по імені Патрон. Він був дуже добрий і веселий, завжди готовий допомогти іншим. Одного разу, коли Патрон прогулювався лісом, він почув крики допомоги.

Розпочалася щорічна Всеукраїнська акція

25 листопада 2024 року розпочинається
 щорічна Всеукраїнська акція «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї. Насильство – це не приватна справа, а суспільна проблема.

Домашнє насильство – це протиправні дія або бездіяльність (а також погрози їх вчинення) у формі фізичного, сексуального, психологічного, економічного насильства, що вчиняються у визначеному колі осіб, незалежно від місця їх проживання.

субота, 23 листопада 2024 р.

День пам’яті жертв голодомору

Цей День щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада.

Президент України, підтримавши ініціативу громадських організацій, міністерства культури і мистецтв, Державного комітету у справах релігій, Державного комітету телебачення і радіомовлення, ухвалив встановити в країні День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій. Заходи, присвячені цьому дню, щорічно проходять в четверту суботу листопада.

середа, 20 листопада 2024 р.

21 листопада - День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи — свято в Україні, що святкується щороку 21 листопада на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (початок 22 листопада 2004 року) та Революції Гідності (акція студентів та громадських активістів розпочалася 21 листопада 2013 року). Є наступником свята Дня Свободи, що святкувалося 22 листопада на честь Помаранчевої революції у 2005—2011 роках, поки не було скасоване указом президента Віктора Януковича. 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким в Україні 21 листопада святкується День Гідності та Свободи.


вівторок, 19 листопада 2024 р.

Україна - країна незламних!

 19 листопада - 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення: методичні матеріали


1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну - це 1000 днів стійкості, мужності та неймовірної єдності всього українського народу. 1000 днів, протягом яких кожен українець, незалежно від місця, віку чи професії, став частиною великої боротьби за свободу.

Цей день - нагадування про нашу силу, про нескореність і віру в перемогу. Разом, завдяки нашим захисникам і захисницям, підтримці волонтерів та кожного з нас, ми пройшли цей шлях і продовжуємо йти далі. Схиляємо голову перед тими, хто віддав своє життя, і дякуємо всім, хто бореться сьогодні за наше мирне завтра! Джерело

Методичні рекомендації для керівників гуртків

Запрошую розглянути хмарку слів "Незламність українського народу"

Обов'язково переможемо!

середа, 13 листопада 2024 р.

Всесвітній день доброти

 13 листопада відзначається Всесвітній день доброти. Саме у цей день 1998 року в Токіо відкрилася перша конференція Всесвітнього руху за доброту, в якій брали участь Австралія, Канада, Японія, Таїланд, Сінгапур, Велика Британія, США. Пізніше до руху приєдналися й інші країни.


понеділок, 28 жовтня 2024 р.

Найвідоміший український художник сучасності. Іван Марчук

Івану Марчуку 88 роки і все своє доросле життя він невпинно працював.

Іван Степанович Марчук (нар. 1936) — український живописець, засновник техніки пльонтанізму, народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Шевченка. Почесний академік Національної академії мистецтв України. Почесний громадянин Тернополя, Києва, Канева. (Розповідь про себе)

неділя, 27 жовтня 2024 р.

пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.

Прислів'я та приказки про мову

 Прислів'я та приказки про мову

  • Хто мови своєї цурається, хай сам себе стидається.
  • Птицю пізнати по пір'ю, а людину по мові.
  • Рідна мова - не полова: її за вітром не розвієш.
  • Більше діла — менше слів.

четвер, 24 жовтня 2024 р.

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності-2024

 


✒️25 жовтня відбудеться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності-2024

📖Авторкою радіодиктанту стала українська письменниця та есеїстка Оксана Забужко.

🗣Читатиме текст письменник, музикант, екоактивіст і військовий Павло Вишебаба.

Щоб долучитися, потрібно об 11:00 увімкнути одну з платформ:

◽️Українське Радіо та Радіо Культура;
◽️телеканал і сайт Суспільне Культура;
◽️YouTube-канал Українського Радіо;
◽️Facebook-сторінка Суспільного.

понеділок, 21 жовтня 2024 р.

Книга - найбільший скарб людства

 В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек представляю інтерактивну презентацію "Книга - найбільший скарб людства" з інтерактивними завданнями. 

Спробуйте перевірити свої знання щодо книги та читання!

 

субота, 19 жовтня 2024 р.

Знайомство з новою літературою

18 жовтня в шкільній бібліотеці учні 4-В класу познайомилися з новими книжечками, які надійшли до бібліотеки у вересні, а саме з книгами від подружжя Річарда та Єлізавети Карлайл "Як орел Орест і ведмідь Вініамін шукали свої життєві шляхи… Та не знайшли".

Також читачів зацікавили комікси від видавництва "Ірбіс Комікси", які отримано бібліотекою раніше: 
  • Казенов Вільям "Сестри. Т4,
  • Лучані, Тарле "Уроки під старим деревом",
  • Джеронімо Стілтон "Репортер. Це моя сенсація",
  • Джеронімо Стілтон "Репортер. Таємниця золотої шахти.

 Діти залишилися задоволені екскурсією до шкільної бібліотеки. Детальніше на Фейсбуці,

Українська осінь очима художників

Золота пора - осінь! Зараз на місцевості все змінюється кожного дня. Виходиш з дому, а дерева зовсім інші, змінюють свій окрас і ти почуваєшся як в казці. 

Я підготувала цікавий альбом, в якому зібрала картини українських художників, присвячених осені. 

Увага! Альбом можна відкрити на весь екран для перегляду, якщо натиснути кнопку в правому верхньому куті. Щоб побачити прізвище та ім'я художника, потрібно навести курсор на зображення і з'явиться надпис під курсором. 

Приємного перегляду!

 

Пам’ятники літературним героям

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек представляю презентацію "Пам’ятники літературним героям"

середа, 16 жовтня 2024 р.

18 жовтня - Європейський день протидії торгівлі людьми

Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. 
Жертвою торгівлі людьми може стати будь-хто, будь-яка людина, незалежно від статі, віку, соціального статусу, рівня освіти тощо.

неділя, 13 жовтня 2024 р.

пʼятниця, 11 жовтня 2024 р.

Відкрита електронна бібліотека

 Це відкрита електронна бібліотека (посилання), в якій зберігаються відцифровані матеріали, які без перебільшення можна назвати історико-культурним надбанням України. Ресурс дозволяє знайти, опрацювати та завантажити сотні праць, збірників спогадів історичних діячів, дослідників, поетів тощо.

Для вчителів суспільно-гуманітарного циклу стануть у пригоді розділи:

Як це можна використовувати:
  • Для організації роботи школярів із документальними історичними джерелами.
  • Для ознайомлення з оригінальними історичними документами та творами професійних істориків.
  • Для проектної та дослідницької роботи дітей.
  • Для утвердження атмосфери плюралізму думок і поглядів.
  • Для дослідницької роботи педагога.
  • Для підвищення рівня свого професійного та загального розвитку.

середа, 9 жовтня 2024 р.

Знайомство з українськими ілюстраторами

 В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек продовжую публікації. До вашої уваги шкала часу "Сім українських ілюстраторів, яких варто знати", в роботі ви похнайомитеся із сучасникми ілюстраторами, які оформлюють дитячі книжки цікавими малюнками. 

пʼятниця, 4 жовтня 2024 р.

Веб-кросворд "Загадкова осінь"

Зараз проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Читаюча шкільна родина - стратегічне завдання бібліотеки!». Я для вас підготувала ще один веб-кросворд "Загадкова осінь". Думаю, що ви прочитали багато книжок і з легкістю відгадаєте загадки про осінь.

Чудова пора року - золотава осінь! Недарма люди прозвали її золотою порою. Тільки восени все навкруги змінюється, ніби золотою ковдрою вкривається земля. Якщо примітити якісь дерева, по дорозі на роботу, або в школу, можна помітити, що вони кожного дня різного забарвлення. До вашої уваги, я підготувала кросворд "Загадкова осінь", який містить у собі загадки про цю чарівну пору року. 

Запрошую вас до розгадування мого веб-кросворду! 

середа, 2 жовтня 2024 р.

Майстер-клас "Прикраса-оберіг для українського воїна"

 В межах Всеукраїнського місячника представляю вам цікавенький майтер-клас "Прикраса-оберіг для українського воїна", за яким можна зробити гарний оберіг для своїх рідних: братів, батьків, дідусів та й всіх воїнів ЗСУ, які зараз боронять нашу землю від ворога.

вівторок, 1 жовтня 2024 р.

Учні рекомендують прочитати

Хороша книга – яскравіша сонця!

Увага! Розпочався Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек у 2024 році  проходить під гаслом: «Читаюча шкільна родина - стратегічне завдання бібліотеки!»

З 01 жовтня по 30 жовтня 2024 року чекаємо на вас у шкільній бібліотеці.

3 метою розкриття потенційних можливостей шкільних бібліотек України, підняття їх престижу, привернення уваги вчительської, учнівської та батьківської громадськості до проблем, які існують в шкільних книгозбірнях, та популяризації читання у 2014 Місячник набув статусу державного і в нашій країні (наказ МОНУ від 19.08.2014 №931).

Веб-кросворд "Книга у твоєму житті"

 З 01 жовтня розпочався Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Читаюча шкільна родина - стратегічне завдання бібліотеки!». 

З цього приводу я підготувала для вас, мої читачі, інтерактивний веб-кросворд "Книга у твоєму житті". Я впевнена, що ви впораєтеся з ним легко, тому що неодноразово приходили до бібліотеки на бібліотечні уроки, також брали участь у різних вікторинах, щодо бібліотечних знань. 

Запрошую вас та бажаю успіху!

понеділок, 30 вересня 2024 р.

Всеукраїнський день бібліотек

 

Шановні друзі! 

Щиро вітаєю вас з професійним святом!
Бажаю міцного здоров'я, благополуччя, професійного зросту.
Хай вас оминають життєві невдачі. А спілкування з книгою дарує вам найкращі миті в житті.

неділя, 29 вересня 2024 р.

Міжнародний день перекладача

Професійне свято усних та письмових перекладачів – Міжнародний день перекладача (International Translation Day) – відзначається в ряді країн 30 вересня.

Своє професійне свято у перекладачів з'явилося в 1991 році: Міжнародна федерація перекладачів (International Fédération Internationale des Traducteurs, FIT) проголосила 30 вересня Міжнародним днем перекладача (International Translation Day).

пʼятниця, 27 вересня 2024 р.

Василь Олександрович Сухомлинський - чарівна людина, педагог, письменник.

Народився Василь Олександрович Сухомлинський 28 вересня 1918 р. в с. Василівка Олександрійського повіту Херсонської губернії (тепер Кіровоградська область) у селянській родині. Він був другою дитиною в сім’ї, яка мала чотирьох дітей. Батько Олександр Омелянович був помітною людиною в селі: і тесля, й член правління колгоспу, й учитель праці, й сількор, й активний учасник сільської самодіяльності. Бабуся і мама були обдарованими, творчими натурами, носіями народних традицій, і це значною мірою вплинуло на особистість майбутнього педагога.

Біографія видатного педагога
Василя Олександровича Сухомлинського

пʼятниця, 6 вересня 2024 р.

День читання книг

День читання книг проводиться 6 вересня

У світі існує близько 130 мільйонів виданих книг. 

Найбільш продавана книга - Біблія. 

Найдовша книга у світі - "Спогад про минуле". 

Найдорожча книга у світі - "Кодекс Лестера".

Цей день закликає людей читати книжки та поширювати любов до читання. 

Мета цього дня - спонукати людей більше читати та сприяти формуванню культури читання. Кожна книга має значення.

Чому читання корисне для здоров'я? - читайте тут

  • Читання знижує стрес на 68 відсотків. 
  • Читаючи всього 20 хвилин на день, ви зможете прочитати 1,8 мільйона слів за рік. 
  • При середньому значенні 500 слів на сторінку це означає, що за рік ви прочитаєте 3 600 сторінок. Це 12 книг по 300 сторінок кожна. 
  • Читання - це найшвидший спосіб поповнення словникового запасу.

субота, 24 серпня 2024 р.

24 серпня - День Незалежності України

Щороку наприкінці літа Україна відзначає своє головне державне свято – День Незалежності України. Дата незмінна – 24 серпня. З 2022-го року звичного святкування Дня Незалежності України не буде. Російські окупанти намагаються позбавити України найдорожчого – незалежності, суверенітету та життя українців… Але мужній та сміливий народ об’єднався і дає відсіч ворогу на усіх фронтах.

Перемога неодмінно буде за нами! З Днем Незалежності України!

четвер, 22 серпня 2024 р.

Кольори, що дають надію

Щорічно, 23 серпня, українці відзначають День прапора. Свято засноване указом Леоніда Кучми у 2004 році з метою виховання поваги громадян до державних символів України.
Синьо-жовтий прапор України є символом держави, національної гідності та ідентичності. Прапор обов’язково захищали під час бою, наче живу людину. І донині вважається за честь нести прапор.
Державний прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення. Під ним українці йшли до проголошення самостійної України, до перемоги. Це прапор миролюбства.
Рідна ненька Україна,
Золотом в небесну синь
Прапор рідної країни
Ми піднімем в височінь!

Символіка Українського прапора: жовтий та блакитний кольори в міфології та психології

пʼятниця, 9 серпня 2024 р.

9 серпня - Всесвітній день книголюбів (World Book Lovers Day)


Сьогодні відзначається Всесвітній день книголюбів (World Book Lovers Day)

Це свято поціновувачів книги, читання, започатковане в Сполучених Штатах Америки, відзначається 9 серпня кожного року в багатьох країнах.

Я підготувала для вас інформаційну довідку про серію книжокавтора Барбари Кантіні, які знаходяться в шкільній бібліотеці.

четвер, 8 серпня 2024 р.

9 серпня - Міжнародний день корінних народів світу

1 липня 2021 року Верховна Рада України ухвалила закон, що визнає корінними народами України кримських татар, караїмів та кримчаків. Міжнародний день корінних народів світу є можливістю віддати шану їхній стійкості, адже корінні народи — носії історії і культурної спадщини, які збагачують та примножують надбання світової культури. Джерело


8 серпня - Міжнародний день котів

Міжнародний день котів — неофіційне міжнародне свято на честь КОТІВ. Відзначається 8 серпня. Цього дня котам дякують за їх заслуги, виказують своє шанування і любов. Його ініціатором став у 2002 році Міжнародний фонд Animal Welfare, щоб привернути увагу до жорстокого поводження із котами й розповісти, як їх захистити та забезпечити комфортне життя. У 2020 році піклування про Міжнародний день котів перейшло до Міжнародної організації догляду за котами, неприбуткової британської організації, яка з 1958 року прагне покращити здоров'я та добробут домашніх котів у всьому світі.

вівторок, 6 серпня 2024 р.

Діяльність шкільної бібліотеки у 2024/2025 н.р.

Газета "Майбуття". Липень-серпень, 2024, №№ 13-16 (732-735) (повний випуск).

Методичні рекомендації у форматі скан-копій документу. Посилання в документі відкриваються в повній версії журналу (дивіться вище).

Джерело

четвер, 1 серпня 2024 р.

Сьогодні велике церковне свято - Медовий Спас

Серпень в Україні завжди був "багатий" на свята. Після переходу Православної (ПЦУ) та Греко-католицької (УГКЦ) українських церков на новоюліанське літочислення дати більшості релігійних свят (не залежать від Великодня) змістилися на 13 днів раніше.

Перехід відбувся з 1 вересня 2023, тому лише в цьому році святкові дні, які приходилися на серпень, віряни відзначатимуть у нові дати:

  • перенесення Чесного Хреста; мучеників Маккавейських; Маковія (Медовий Спас) – 1 серпня (раніше 14 серпня);
  • Преображення Господнє (Яблучний Спас) – 6 серпня (раніше 19 серпня);
  • Успіння Пресвятої Богородиці (Перша Пречиста) – 15 серпня (раніше 28 серпня);
  • Перенесення нерукотворного образу Ісуса Христа (Горіховий Спас) – 16 серпня (раніше 29 серпня);
  • Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя (Головосіка) – 29 серпня (раніше 11 вересня).

Напередодні свята Успіння Богородиці проходить Успенській піст. Його період також змінився – з 1-го по 14 серпня 2024 (раніше 14-27 серпня).

Три Спаси: коли їх правильно відзначати

понеділок, 15 липня 2024 р.

День Української Державності

Цьогоріч День Української Державності вперше відзначається 15 липня (за Новоюліанським календарем) 

5 патріотичних мультфільмів до Дня Української Державності від https://osvitoria.media/, які розкажуть наймолодшим глядачам про Україну, її історію, найбільші здобутки та досягнення українців.

Це — наше, і це — твоє
Мультсеріал «Це — наше, і це — твоє» власного виробництва українського дитячого телеканалу ПЛЮСПЛЮС розповідає про досягнення України, якими можна пишатися: найдовшу у світі українську гіпсову печеру, найбільші запаси солі в Європі, заповідник Асканія-Нова, український літак «Мрія», чорнозем, трембіти та Шлях із варягів у греки. Детальніше


Літа мої
Українські аніматори вирішили втілити на екрані живописні мотиви Марії Приймаченко. У 60 років вона створила картину, яку підписала «Літа мої молодії, зупиніться хоч на калиновім мості та прийдіть до мене в гості». Детальніше


Моя країна — Україна
Цей мультфільм про казкаря Сашка Лірника, який мав проблеми зі складанням казок, допоки не зустрівся з Котом Воркотом — мандрівником та знавцем України.

Книга-мандрівка. Україна
Серія мультфільмів змінює уявлення про Україну. У кожному йдеться про wow-події та людей з нашої історії. «Книга-мандрівка. Україна» доводить, що українська історія наповнена не лише сумними подіями, а й безліччю успіхів та відкриттів, про які варто пам’ятати.

Знай наших
Серія мальованих мультфільмів розповідає про видатних українців та знакові події в нашій історії. 

середа, 15 травня 2024 р.

День вишиванки

 У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.

День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня.

В 2024 році День вишиванки припадає на 16 травня.

вівторок, 7 травня 2024 р.

8 травня - День пам’яті та перемоги

Минулого року Верховна Рада України Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» встановила єдину дату, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує пам’ять загиблих у Другій світовій війні.

неділя, 5 травня 2024 р.

Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю

Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю світова спільнота відзначає 5 травня. У цей день 1992 року люди з обмеженими можливостями з 17 країн одночасно провели перший Загальноєвропейський день боротьби за рівні права і проти дискримінації інвалідів.


У нас кажуть - інваліди. На Заході - люди з обмеженими можливостями здоров’я. По суті - одне й те саме, але в Україні інваліди - одна з самих малозахищених верств населення, - вважають борці за їхні права. Кожен п’ятий має пенсію нижче величини прожиткового мінімуму. Багато з них потребують постійного стороннього догляду.

В Україні за останніми офіційними статистичними даними кількість інвалідів зростає.

четвер, 25 квітня 2024 р.

Безпека мого життя : виставка

 Запрошую читачів бібліотеки до виставки "Безпека мого життя"


Правила пожежної безпеки

 Дотримуйтеся правил пожежної безпеки

Якщо виникла пожежа, а дорослих немає вдома

1. Якщо вогонь невеликий, накинь на нього товсту ковдру або залий водою.

2. Якщо горить шнур електроприладу, перш ніж залити полум'я водою, вийми штепсель електроприладу з розетки. Гасити увімкнені електроприлади водою не можна!

3. Якщо тобі не вдалося самостійно загасити вогонь, вибігай з квартири і клич на допомогу або дзвони за номером 101.

4. Зателефонувавши до пожежної частини, чітко називай свої прізвище та адресу і повідом, що горить.

5. Не намагайся врятуватися від пожежі у шафі, кладовці або іншому тісному місці — можеш учадіти там від газів, що виділяються під час горіння.

6. Не можна відкривати вікно, доки вогонь у кімнаті не згас — свіже повітря підживить його і полум'я спалахне з новою силою.

7. Доки чекаєш на пожежників, не панікуй, шукай вихід із кімнати, але не намагайся вистрибнути у вікно.

8. Довірся пожежним, виконуй усе, що вони накажуть тобі.

9. Якщо ти знаєш, що хтось не може вийти з будинку, який горить, повідом про це дорослих або пожежних.

Корисні ресурси

Популярні публікації