пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

Міжнародний день толерантності

   Міжнародний день толерантності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. 
Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, сексуальної орієнтації, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.
   Декларація принципів терпимості звертається до держав, які мають гарантувати створення справедливого законодавства, дотримання правопорядку, судово-процесуальних та адміністративних норм.

Толерантність – це повага до людської індивідуальності, визнання основоположних прав і свобод людини та громадянина, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та форм самовираження.
Чи можна навчити дитину толерантності?
Навчання починається з дітей, яких варто вчити не просто бути «такими як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію.

До вашої уваги я представляю свій етнокалендар "Райдуга національних культур"

Вислови видатних людей про толерантність
  • Людина, яка робить інших щасливими, не може бути сама нещасною. Гельвецій, французький філософ.
  • Привчи свій розум до сумніву, а серце до терпимості! Георг Ліхтенберг, німецький учений і публіцист.
  • Любов виникає з любові: коли хочу, щоб мене любили, я сам перший люблю. Григорій Сковорода, український поет і педагог
  • Гарні манери має той, хто найменшу кількість людей ставить у незручне становище. Джонатан Свіфт, ірландський прозаїк-сатирик.
  • Не все те неправильне, що тобі незрозумiле. Григорій Сковорода, український поет і педагог.
  • Не можна зіграти «Гімну Свободи» на інструменті насильства. Станіслав Єжи Лєц, польський поет і філософ.
  • Кожна людина — як літера в алфавіті: щоб утворити слово, потрібно злитися з іншими. Осип Мандельштам, російський поет і прозаїк єврейського походження.
  • Усвідомлена любов до свого народу не поєднується з ненавистю до інших. Дмитро Лихачов, радянський філолог.
  • Яке призначення людини? Бути нею. Станіслав Єжи Лєц, польський поет і філософ.
Загалом, на профільних ресурсах радять, що для того, щоб виховати толерантну дитину потрібно:
  • Стежити за спільним спілкуванням в сім’ї. Будь-які жаргонні вислови впливають з неймовірною силою на формування особистості дитини. Тому потрібно уникати цього, завжди стежити за своїм мовленням і коригувати дитячі звички лихословити.
  • Розповідати дитині про народи світу, їхні звичаї та обряди. Часто батьки бідкаються, чим розважитися з дітьми, як їх зацікавити. А все дуже просто – варто завжди починати з розмов. Спеціалісти радять спілкуватися з дітьми на цікаві теми про різні народи світу, тим більше, інформації в інтернет-ресурсах зараз достатньо.
  • Розповідати про неймовірні відмінності людей в усіх сферах життя. Хтось фарбує в зелений колір волосся, а хтось носить паранджу – і все це зустрічаємо в нашій державі. Тому дитина повинна проявляти стриманість у своїх емоціях.
  • Розповідати про зовнішні відмінності та людей з обмеженими можливостями. У когось може бути родима пляма на усю щоку, в когось – кирпатий носик, великі очі тощо – але всіх нас об’єднує те, що ми люди, живемо на цій планеті. І часом люди слабкі, або скалічені зовні, мають дуже чисту душу та добре серце, володіють глибоким мисленням та здатні на жертовність і подвиги, на відмінну від красивих лише зовні чоловіків і жінок. Такі речі не всім зрозумілі, дітям усе нелегко пояснити, але це важливо і говорити про це потрібно!
  • Пояснювати, що толерантності не заслуговує поведінка людей, яка порушує соціальні норми. Батьки так прагнуть навчити дітей толерантності, що ті в свою чергу починають плутати поняття та терплять несправедливість від людей, які виявляють неповагу, обманюють та ображають, а інколи навіть б’ють. Тож цей момент також слід обговорити з дітьми.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Корисні ресурси

Популярні публікації