Батькам

Поради батькам

Як діяти у разі виникнення хімічної небезпеки?


Цифрове середовище, зокрема мережа Інтернет, сьогодні є не лише важливим джерелом інформації, але і способом комунікації для спілкування дітей та дорослих.
Фахівці "Київстар" та Інституту психології ім.Г.С. Костюка НАПН України презентували посібник для батьків з онлайн безпеки, спільно розроблений у рамках соціальної програми "Безпека дітей в Інтернеті":
 Як навчити безпеці у віртуальному світі : діти в інтернеті

Що потрібно знати батькам про коронавірусну інфекцію COVID-19?




 

Шановні батьки!

Зробіть читання свого сина або дочки приємним проведенням часу, і тоді книга стане Вашим добрим помічником у вихованні розумної, розуміючої, доброї і сильної дитини.

1. Збирайте домашню бібліотеку. У Вас в будинку обов'язково мають бути книги, а у дитини – своя особиста бібліотечка.

2.Тримайте книгу відкритою. Дитячі книги повинні бути на полиці, спеціально відведеній для дитини, звідки вона могла б їх дістати будь-якої миті. Дитяча бібліотека може бути невеликою, але регулярно оновлюється.

3. Читайте самі. Читання дитини матиме менший ефект, якщо Ви самі проводите більше часу перед телевізором, ніж за книгою. Будьте прикладом для своєї дитини.

4. Робіть читання звичкою. Внесення читання до порядку денного: читайте по кілька хвилин на день, коли дитина спокійна, уважна, сприйнятлива.

5. Не припиняйте читати вголос Вашій дитині, навіть коли вона вже вміє це робити сама. Спільне читання з дитиною робить книгу предметом розмови, обговорення.

6. Не читайте дитині пасивно. Вводьте літературні персонажі у життя дитини. Нехай він їх малює, ліпить, пише їм листи. Чим більше цікавого Ви додасте до читання, тим краще.

7. Вчіться читати спеціально для дитини. Чим більше Ви входите у роль, читаючи книгу, тим краще ваша дитина стежитиме за сюжетом. Говоріть із різними акцентами, різними голосами. Це шоу!

8. Не бійтеся відійти від тексту. Імпровізуйте! Розпалюйте у дитині інтерес до сюжету, цікавість. Запитуючи, Ви допомагаєте дитині встановити зв'язок між її світом і світом книги. Відзначаючи знайомі предмети, питаючи про колір та форму, Ви включаєте свого малюка в історію, як би роблячи його учасником подій.

9. Робіть маленькі книжки, авторами яких ви будете самі і ваша дитина.

10. Запишіть дитину до дитячої бібліотеки. Саме тут він зможе знайти цікаву (для нього особисто) книгу.
  • Діти повинні користуватися бібліотеками. Це корисно навіть тим, у кого вдома є багато книг. 
  • Вдома повинні бути власні книги і у дорослих, і  у дітей.
  • Збирайте не рідкісні книги, а потрібні, необхідні, цікаві вам і  вашим дітям.
  • Читайте книги вголос всією родиною – не для дітей, а разом із дітьми.
  • Порадьте синові або доньці улюблену книгу вашого дитинства.
  • Батьки повинні цікавитися, яку літературу діти читають на уроках позакласного читання.
  • Підтримуйте в дітях любов до книги, до читання!

Сімейне читання

Спільне читання та обговорення прочитаної книги зміцнює сімейні зв'язки. Дитина може запитати дорослого про незрозумілі місця в книзі, поставити питання прочитаного. Це підвищує у дитини авторитет батьків. Читання дитиною книги вголос для всієї родини покращує у неї техніку та швидкість читання. Сімейне читання сприяє прищепленню дитині любові до читання без примусу. Сімейне читання дозволяє дорослому брати участь у житті дитини, пізнати світ її інтересів.

Чому треба читати книги? 

  1. Дитина вчиться, співчуває, розвивається емоційно.
  2. Читання сприяє успішному освоєнню грамотності.
  3. Успішність дитини в навчанні перебуває у прямій залежності від її начитаності.
  4. Читаючи книги, дитина збагачує словниковий запас, розвиває пам'ять та уяву.
  5. Спілкування з книгою є потужним джерелом розвитку інтелекту.

Батько читає дітям

За результатами різних досліджень хлопчики читають менше ніж дівчатка. І навіть якщо читають, то не люблять визнавати це, боячись уславитися «слабаком». Подолати цю проблему можна, якщо дитина з дитинства бачить батька, який читає, з книгою в руці. Якщо батьки активно залучені до організації дитячого читання, тобто читають дітям вголос, водять їх у бібліотеку, обговорюють прочитані книги, то хлопчики демонструють випереджальний розвиток, найкращі результати у школі та краще реалізують свій потенціал у подальшому житті.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Корисні ресурси

Популярні публікації