27 грудня проводиться День вирізання сніжинок
Сніжинками-витинанками можемо прикрасити вікна в кімнаті до новорічного свята, також можемо одягнути красуню ялинку в різнокольорові сніжинки. Ажурне вирізання з паперу називається витинанням. Звичайні витинанки мені зручно робити з тонкого паперу, працюючи ножицями. Зазвичай беру серветки. Білого кольору вони виходять дуже ніжні. Якщо робити їх з цупкого паперу, краще брати спеціальний ніж, бо ножицями вирізати акуратні візерунки складно, робота буде виглядати не дуже гарною. Витинати паперові сніжинки з тонкого паперу зручніше тільки тому, що його можна скласти в декілька шарів, і тоді легко різати ножицями. Можна такі прикраси робити з білого або кольорового паперу.
Вирізання візерунків з паперу – це дуже давнє мистецтво, яке зустрічається у різних народів. Воно виникло, мабуть, в Китаї, де в 105 році Цай Лун винайшов папір. А ще потрібен був час для винайдення ножиць. Ще не відразу папір «перебрався» зі Сходу в Україну.
В Україні витинанками здавна декорували (прикрашали) стіни, вікна, печі. Про місце витинанок в інтер'єрі традиційного житла українців. Витинанка (від українського слова «витинати», тобто «вирізувати», «вивертати») — вид народного декоративного мистецтва, зокрема українського. Включає сюжетні та орнаментальні прикраси житла — ажурні, силуетні тощо. Витинанці властива лаконічність й вишуканість зображальних засобів. Джерело
Найоригінальніші та найцінніші паперові сніжинки – це, все таки, вигадані самотужки. Ці витвори мистецтва з паперу - щось чарівне, бо завжди цікаво, що ж вийшло, коли розгортаєш свій трикутничок після старанного витинання. Вони бувають чотирикутні, восьмикутні, дванадцятикутні, шістнадцятикутні, це залежить від того як складається лист аркушу під час вирізування сніжинки. Щоб отримати великі та маленькі сніжинки потрібно використовувати паперові квадрати різних розмірів. Говорять, що справжня сніжинка має шість кутів. За посилання ви дізнаєтеся "Чому сніжинки шестикутні?".
Нижче, для вас у ресурсі Canva, я зробила добірку зображень декількох шестикутних сніжинок і на останньому слайді показано як правильно скласти аркуш паперу, щоб отримати такі сніжинки. В самому кінці сторінки ви можете знайти шаблони таких сніжинок, причому самі можете добавляти сюди свої шаблони з вільного доступу Інтернету.
Сніжинка шестикутна автор: Олена Бєлікова
У кожній вирізаній сніжинці закладено щось своє. Коли ми разом з дітьми вирізали сніжинки, я звернула увагу на те, що у кожного вони виходять різної форми: округлі чи угловаті. Є люди, які не можуть уявити остаточний варіант сніжинки, в цьому випадку дуже зручно використовувати шаблони. Нижче для вас я об'єднала деякі з них у гіф-зображення.
- Робоче місце має бути упорядкованим (підготувати олівці, ножиці, квадратний папір).
- Візерунок спочатку виконуємо олівцем, а потім вирізаємо ножицями.
- Під час роботи не розмахуємо олівцями й ножицями.
- Після завершення роботи все сміття акуратно прибираємо.
Немає коментарів:
Дописати коментар