Історія нашого району

Хортицький район — район міста Запоріжжя, розташований на правому березі Дніпра. Є наймолодшим районом Запоріжжя, офіційна назва Хортицький була надана новоствореному району 19 січня 1995 року. 
Райони міста: 1. Олександрівський 2. Заводський 3. Комунарський 4. Дніпровський 5. Вознесенівський 6. Хортицький 7. Шевченківський


Історія виникнення району, дата утворення, походження назви

Постановою Верховної Ради України від 19 січня 1995 року № 10/95-ВР утворено Хортицький район за рахунок розукрупнення Ленінського району, була виділена південна правобережна частина, згодом стала Хортицьким районом. Хортицький район є наймолодшим районом м. Запоріжжя. Головними ознаками якого є відновлення економічного потенціалу та динамічне зростання інфраструктури району. Крім того, Хортицький район протягом багатьох років залишається одним із екологічно чистих районів міста, який з кожним роком стає все більш привабливим для забудовників житла. А у найближчому майбутньому, з введенням в дію нових мостів, для району відкриються нові перспективи для економічного росту та культурного розвитку.

Загальна площа району, межі району, транспортна інфраструктура

Загальна площа - 18,81 км: 22 вулиці, 2 проспекти (Інженера Преображенського, Ювілейний), 1 бульвар (Будівельників), 1 парк (Поколінь), 1 сквер (Ювілейний), 4 куточки відпочинку.
Межі району: 
1. Від залізничного мосту через р. Старий Дніпро, вздовж вісі річки до насосної станції „Міськводоканалу” (район Нижньої Хортиці).
2.Вздовж межі правобережної частини міста до перехрещення з залізничною гілкою Запоріжжя-Мале – Нікополь. 
3. Від перехрестя із залізничною гілкою Запоріжжя-Мале – Нікополь вздовж границі земельного запасу (в межі Хортицького району) Долинської сільради у зворотному напрямку до перетину з залізничною гілкою Запоріжжя-Мале – Нікополь. 
4. По залізничній гілці Запоріжжя-Мале – Нікополь до перетину з лісосмугою і стулки із лісосмугою до перетину її з Хортицьким шосе. 
5. По Хортицькому шосе до перехрестя з електролінією високої напруги і до перехрестя її з балкою Щавелєвою.
6. По балці Щавелєвій до перехрестя з віссю р. Старий Дніпро. 
7. По вісі р.Старий Дніпро до залізничного мосту через р.Старий Дніпро.

Район розташований на правому березі ріки Дніпро і зв’язаний з іншими частинами міста автомобільними та залізничним шляхами, які через мости Преображенського єднають його з лівобережною частиною міста. По вул. Хортицьке шосе та вул. Істоміна можна доїхати до Ленінського району міста.

Демографічна ситуація, вікова і соціальна категорія населення.
Кількість постійного населення – 122,4 тис. осіб. За даними статистики чисельність наявного населення в районі станом на 01.02.2012 складає 117756 чол. 

Характеристика економіки району, основні галузі промисловості та інше - на сайті Офіційного порталу Запорізької міської влади.

Герб нашого міста.

Герб Запорі́жжя — один з офіційних символів міста Запоріжжя, затверджений рішенням Запорізької міської ради від 31 січня 2003 року № 40 «Про затвердження символіки та положень про герб і прапор міста Запоріжжя».
Більше історії на сторінці ВікіпедіЯ

Склади пазли і побачиш герб м.Запоріжжя.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Корисні ресурси

Популярні публікації