середа, 15 грудня 2021 р.

Увага! Запрошення до бібліотеки

   В рамках Національного тижня читання шкільна бібліотека запрошує всіх учнів, вчителів та батьків до перегляду книжкової виставки"Кольорова веселка"



У світі існує багато різних книг. І постійно віддруковують все нові й нові. Різні книги по-різному служать людям: одні навчають, другі розважають, треті допомагають знайти потрібну інформацію. В одних книгах можна прочитати про минуле. А в інших – про майбутнє. Ця книга розкриває світ природи, а ця – розповідає про космічні мандрівки. Скільки у людей потреб, стільки й різних книг.

З книгою мандруєш ти у незвідані світи

І за п’ять хвилин здолаєш сотні миль,

Побуваєш в хащах, пустелях,

Морі, суші, навіть на скелях

І повіриш в казку феї й доброти.

Також пропонуємо нашим читачам навчитися робити книжкові закладки-оригамі "Олівець"


Книжок на цілім світі є багато,

І кожна щось розкаже нам.

І от сьогодні в наше свято –

Складемо славу всім книжкам!

понеділок, 13 грудня 2021 р.

Національний тиждень читання

 Національний тиждень читання в Україні відбудеться
з 13 грудня по 19 грудня 2021 року.  


Тиждень пройде під егідою Українського інституту книги спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України. Партнерами події є ВГО Українська бібліотечна асоціація й Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів.

середа, 8 грудня 2021 р.

Увага! Нові надходження.

 Шкільна бібліотека отримала збірку методичних матеріалів для філологів "НУШ: оновлення змісту викладання навчальних предметів" в дарунок від Запорізької міської ради, Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради. Запрошуємо вчителів-філологів для ознайомлення до бібліотеки.

Також отримано альманах творів письменників Запорізького краю до 30-річчя Незалежності України "Україно моя, твоя доля стає і моєю..." 



Ольга Стадніченко про альманах "Україно моя, твоя доля стає і моєю..."
“І саме в цій назві відбивається сутність цієї книги. Тобто, тут зібрані твори, у яких відбуваються переживання письменників нашого Запорізького краю, які писали десь в 90-ті, 80-ті, і ті, що зараз пишуть. Тобто вони по-різному створюють образ сучасної України у своїх творах. Це такі їхні вірші, які ніби пазли складають до купи художній образ України, так як вони її розуміють, приймають і боліють нею”, – розповіла голова Запорізької обласної організації Спілки письменників України Ольга Стадніченко. (Джерело)

четвер, 25 листопада 2021 р.

До Дня пам'яті жертв голодомору 1932-1933 рр.

Давно було, в роки ще ті, тридцяті,
Коли багато з нас, ще просто не жили.
Про ті часи вже є слова крилаті.
Не пощастило тим, хто там тоді були. 

Біда спіткала рідну Україну,
Хоча в біді завжди вона була.
Її вбивали, як нагуляну дитину
Вона ж пручалася тільки, як могла.


1933 рік. Найчорніший час в історії України. Жахливо навіть через роки згадувати про цю страшну трагедію. 

Увага!

Запрошуємо вчителів та наших читачів до тематичної полиці "Чорні крила голодомору", яка виставлена на абоннементі шкільної бібліотеки. Також до просмотру віртуальної виставки "Чорні сторінки в історії України"

«Запали свічку» — загальнонаціонально-міжнародна акція, яка відбувається щорічно у День пам'яті жертв Голодомору, тобто у 4-ту суботу листопада.

Powered by emaze

неділя, 21 листопада 2021 р.

ДЕНЬ ГІДНОСТІ І СВОБОДИ

   З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформаціїпро доленосні події в Україні початку ХХІ ст., а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору встановлено в Україні День Гідності та Свободи, який відзначається щорічно 21 листопада.

субота, 20 листопада 2021 р.

«Книга-мандрівка. Україна»

 «Книга-мандрівка. Україна» — перший український мультсеріал, заснований на реальних подіях і нереальних пригодах. 


Нова серія «Книги-мандрівки. Україна» відкриває героїчний цикл, що його присвячено могутній середньовічній державі, велич якої сучасник може осягнути, прирівнявши її до держави Семи Королівств – Київській Русі. Вона об’єднала понад 20 племен та народностей і стала найбільшою державою Європи. Через неї проходили найважливіші торговельні шляхи, що сполучали схід та захід, варязьку північ з Константинополем на півдні.
Джерело: YouTube-канал Книга-мандрівка. Україна 

неділя, 14 листопада 2021 р.

пʼятниця, 12 листопада 2021 р.

Міжнародний день толерантності

 Міжнародний день толерантності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, сексуальної орієнтації, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

Декларація принципів терпимості звертається до держав, які мають гарантувати створення справедливого законодавства, дотримання правопорядку, судово-процесуальних та адміністративних норм.

Толерантність – це повага до людської індивідуальності, визнання основоположних прав і свобод людини та громадянина, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та форм самовираження.

Навчання починається з дітей, яких варто вчити не просто бути «такими як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію.

До вашої уваги я представляю етнокалендар "Райдуга національних культур"

вівторок, 9 листопада 2021 р.

Червонокнижні птахи на Хортиці

 Різноманіття птахів на Хортиці просто вражаюче для такої невеличкої території розташованої в центрі міста Запоріжжя.

   На території острова Хортиця зареєстровано 218 видів птахів, які протягом останніх 20 років зустрічалися хоча б один раз. Є багато рідкісних видів, які прилітають сюди періодично.

   На Хортиці живуть 8 видів птахів, які занесені в міжнародний червоний список охорони природи, 16 видів - європейський червоний список охорони природи, 100 видів, що потрапляють під дію Бернської конвенції про охорону мігруючих видів, 32 види занесені до Червоної книги України та 138 видів підлягають особливій охороні згідно з Бернською конвенцією.

   Зараз вже становиться прохолодно і незабаром прийде улюблена пора року для багатьох - зима. Пернаті потребують нашої допомоги, щоб вижити в найважчі часи. Але допомагаючи птахам, важливо робити це правильно.

Детальнішу інформацію, як правильно годувати птахів дивіться в нашій шкільній бібліотеці в газеті "Запорозька Січ"


Джерело: Червонокнижні птахи обирають Хортицю // Запорозька Січ. - 2021. - 21 жовтня.

понеділок, 8 листопада 2021 р.

День української писемності та мови

 Пісня «Україно краю»

Мій край чудовий — Україна!
Тут народились ти і я.
Тут над ставком верба й калина,
Чарівна пісня солов’я

І найдорожче — рідна мова,
Наснагу й силу нам дає.
Нам стежку в світ дано топтати,
Поки в нас рідна мова є.


Сьогодні, 9 листопада, День української писемності та мови.

Першим до нас приходить слово… З колисковою материнською піснею, тихою казкою, доброю ласкою. “Мама, тато, баба, льоля, киця, жижа”, – лепече дитина. Які дивні перші двоскладові слова!

А потім знання зі словесності поширюються. Дитина спинається на ноги, пізнає за день десятки нових слів, звучних та красивих: сонечко, квітка, вода,трава…

Світ – мов казка. І пізнаємо ми його за допомогою слова. За допомогою слова відкриваємо таємничість і складність інших наук: географії, історії, біології, фізики, математики…

Отже, словесність – початок усіх наук. Вона джерело, звідки починається струмок, який ширшає, набирає сили і розливається могутньою рікою.

Адже, слово до слова – зложиться мова!..

До вашої уваги я представляю мовознавчу гру «ЗВУЧИ, РІДНА МОВО!»

 Перевірити свої знання можуть діти 5-6 класів, та всі охочі, як добре Ви пам'ятаєте українську мову. Спробуйте, Вам сподобається!

четвер, 4 листопада 2021 р.

Звіт-презентація заходів в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

Звіт-презентація ЗЗОШ №32 

 

 Також представляємо до вашої уваги фото-колажі заходів, які проходили в шкільній бібліотеці ЗЗОШ №32 у рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який проходив під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності»


Що передбачає закон про мову

   Ми не завжди собі уявляємо те, яке багатство є у кожного з нас. Зазвичай, ми його не завжди помічаємо, не завжди цінуємо. Але без нього ми не можемо жити. Що це? 
   Всі, хто мешкає на Землі, має дар розмовляти з іншими людьми. Знає свою рідну мову, за допомогою якої, має можливість спілкуватися.  

  Українська мова - це безмежний океан. Вона мелодійна, як пісня солов'їна. Наша мова прекрасна і барвиста, наче дощова веселка.  

Word cloud made with WordItOut

четвер, 28 жовтня 2021 р.

День визволення України від фашистських загарбників

Друга світова війна принесла з собою багато трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що й сьогодні все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій спільній землі.

День визволення України від фашистських загарбників відзначається 28-го жовтня. Це був кульмінаційний результат ряду наступальних операцій.

День визволення України від фашистських загарбників був вписаний тоді до національного календаря сучасної України. Це відобразилося, за даними проекту DilovaMova.com, і в Указі Президента незалежної України № 836 від 20-го жовтня 2009-го року.

Будемо пам’ятати і не забувати! У цей День ми приєднуємося до вшанування всіх, хто забезпечив це звільнення! Добра пам’ять про вас завжди буде жити в наших серцях.

З Днем визволення України!

середа, 27 жовтня 2021 р.

Кросворд "Народні ремесла України"

   Україна – це наш край. Це країна, де ми народилися і живемо. Це наша Вітчизна, наша Батьківщина. 

   Протягом століть ремесла були важливим засобом заробітку і забезпечення життя для багатьох людей. В Україні є чимало ремісничих осередків з виразними регіональними особливостями. І хоча у сучасному світі ручну працю все легше замінити, вартість ручної праці та її цінність невпинно зростає.

На землі великій є одна країна:
Гарна, неповторна, красна, як калина.
І живуть тут люди добрі, працьовиті
І скажу, до речі, ще й талановиті.
Землю засівають і пісні співають,
На бандурі грають і вірші складають
Про ліси і гори, і про синє море,
Про людей і квіти, то скажіть же, діти,
Що це за країна? – Наша славна Україна!

Дорогі читачі мого блогу!

Запрошую вас до перегляду мого колажа "Ремесла України" та розгадування кросворду " Народні ремесла України"

Ці матеріали підготовлено в межах Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек "Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності"


Запрошую вас до розгадування кросворду "Народні ремесла України"

понеділок, 18 жовтня 2021 р.

Віртуальна фотогалерея "Вулицями нашого району"

 До вашої уваги на моєму каналі представлена віртуальна фотогалерея у вигляди слайд-шоу з мандрівкою-знайомством по Хортицькому району міста Запоріжжя.

понеділок, 11 жовтня 2021 р.

Читаємо разом про рідний край!

 Павло Супруненко "Знайдена скарбниця"

Супруненко П. Знайдена скарбниця. - Веселка, 1969. - 142 с.

Запоріжжя... Чуєш це слово — і перед зором постають велетенські бунчуки димарів «Запоріжсталі», граційно вигнута, мов лебедине крило, гребля Дніпрогесу, малинові корогви заграв, що палахкотять ночами над столицею сталетвор-ців, гінкоплечі електрощогли, що крокують степами України, ніби козацькі сторожкові бекети, й несуть у всі кінці наснагу Славутича.

У народі живе чимало переказів про сиву давнину цього повитого легендами краю і про його сьогоденних героїв — нащадків славних січовиків. У цих переказах — опоетизована любов народу до рідної землі, гордість за свою Вітчизну.

У них дається також народна оцінка історичним подіям та особам, своєрідно тлумачаться  назви  міст,  сіл,  річок.

На матеріалі переказів, що побутують у Запорозькому краї, й написано ці оповідання-легенди. Автор їх, письменник Павло Супруненко, аматор і невтомний збирач народної творчості, а надто переказів про запорозьких козаків, нині живе й працює у місті Запоріжжі.

Читати "Знайдена скарбниця"

Завантажити znaydena_skarbnytsya_280813.djvu (1,5 MB)

Файл повністю скачався, але не відкривається? Встановить програму WinDjView. Скачайте її тут

субота, 9 жовтня 2021 р.

Інтерактивна QR-листівка "Сім чудес Запорізького краю"

Юні читачі! Запрошую Вас до знайомства з рідним краєм. 

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек "Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності" запорошую вас до інтерактивної QR-листівки "Сім чудес Запорізького краю". 

пʼятниця, 8 жовтня 2021 р.

Відгадайте ребус і напиши приказку у коментарях

  Прислів’я та приказки 


До неоціненних коштовностей фольклору будь-якого народу, а відтак і українського, належать прислів'я та приказки — короткі влучні вислови, які образно та лаконічно передають нащадкам висновки з життєвого досвіду багатьох поколінь предків. Вони є узагальненою пам’яттю народу та результатом його спостережень над життям і явищами природи, що дає змогу молодому поколінню формулювати погляди на етику, мораль, історію й політику.

Прислів'я та приказки про мову
Прислів’я та приказки про працю
Прислів'я та приказки про природу та її явища

У своїй сумі прислів'я та приказки становлять начебто звід правил, якими людина має керуватися у повсякденному житті. Вони рідко тільки констатують якийсь факт, скоріше рекомендують чи застерігають, схвалюють або засуджують, — словом, повчають, бо за ними стоїть авторитет поколінь нашого народу, чия невичерпна талановитість, високе естетичне чуття й гострий розум і тепер продовжують примножувати і збагачувати духовну спадщину, що громадилася віками. Різкої межі між прислів'ями та приказками не існує, а основна відмінність полягає насамперед у тому, що прислів'я є більш розгорнутими, ніж приказки.

До вашої уваги ребус, в якому зашифрована приказка.
Спробуйте розгадати її та напишіть в коментарях відповідь.


Читай приказки тут: Джерело ,

Використано сервіс - Генератор ребусів

четвер, 7 жовтня 2021 р.

Майстер-клас «Моя перша книжкова закладка»

Як зробити закладку для книги або підручника. 
Ви тільки подивіться, яку книжкову закладинку можна зробити з паперу!

Відео знаходиться у вільному доступі в інтернеті на youtube-каналі - Цікаві Саморобки.
Цікаві Саморобки

Закладка - предмет, поміщений між сторінками книги з метою позначки.

Пазли "Райони міста Запоріжжя"

  Юний читач!

Район в якому знаходиться наша школа ЗЗОШ №32 являється самим молодим в м.Запоріжжя. Якщо ти складешь ці пазли, то дізнаєшся географічне розташування всіх районів та їх кількість. 
Бажаю успіху!


До вашої уваги інтерактивне завдання:
шкала часу "Адміністративні райони міста Запоріжжя"


На допомогу: сайт Запорізької міської ради

середа, 6 жовтня 2021 р.

Краєзнавчий квест «Сторінками минулого»

 Запоріжжя — має багатолітню історію. За свідченням археологів, поселення на території сучасного Запоріжжя відомі з часів Середньостогівської культури (5 до — середина 4 тисячоліття до н. е.) — залишки давнього поселення були знайдені на північно-східному кутку острова Хортиці.

Герб Запорожья 2003 года   та   Прапор Запоріжжя

Історія міста Запоріжжя

До вашої уваги представляю краєзнавчий квест!

пʼятниця, 1 жовтня 2021 р.

Благодійна акція «Подаруй бібліотеці книжку!»

УВАГА! УВАГА! УВАГА! 

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який проходить з 01.10.2021 по 31.10.2021 року під гаслом «Краєзнавство у шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності», шкільна бібліотека нашої школи запрошує Вас долучитися до благодійної акції «Подаруй бібліотеці книжку!».

Поважні батьки, старшокласники, учні молодших класів! Якщо ви небайдужі до розвитку читання серез дітей, запрошуємо долучитися до доброчинної справи - подарувати шкільній бібліотеці дитячу книгу.

Мета акції – проста і добра – подарувати книгу один одному, а саме віддати книгу в добрі руки, в шкільну бібліотеку, де її зможуть із задоволенням прочитати інші діти.

Підсумки шкільної благодійної акції «Подаруй бібліотеці книжку!» будуть підведені після 31 жовтня 2021 року у вигляді книжкової виставки та огляд-презентації за подарунковими книжками і представлені на цьому блозі.

Шановні друзі, будемо щиро вдячні за подаровані бібліотеці книги!

Як запорожці царицю Катерину перехитрили (легенда)


З Нових Кайдаків* поїхала цариця Катерина в Половицю**, а там жили самі запорожці.

— Дай, — каже, — посміюся з них.

Вибрала десять чоловік найвусатіших, посадила за стіл і каже:
— Дайте їм сметани!

Поставили дві здоровенні миски. Запорожці морг один на другого, а потім кажуть:

— Вели нам, мамо, спершу подати польової сметани, тієї, що Божа бджола наносила, а тоді поїмо й цю.

— Добре, — каже. — Подайте їм миску меду.

Виїли козаки той мед, понамазували вуса, позакручували їх за вуха і давай стьобати сметану. Настьобались — і вуса не вмочили. Глянула на них Катерина й каже:

— Молодці ви, запорожці! Вас нічим не проведеш.



* Село Катеринославського повіту Катеринославської губернії (тепер у межах м. Дніпропетровська).

** Слобода, на місці якої засновано м. Катеринослав (тепер м. Дніпропетровськ).

четвер, 30 вересня 2021 р.

Увага! Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

 З 01 по 31 жовтня 2021року  проводиться щорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності»

Рекомендації щодо проведення та план заходів можна за посиланням: https://cutt.ly/YTCNqSa.

Дванадцять місяців (Словацька народна казка)


Жила собі жінка. Мала вона двох дочок: рідну дочку — Олену та нерідну — Мариню. Тяжко жилося Марині в мачухи, бо мачуха не любила її. Зрання до пізньої ночі працювала дівчинка. А мачуха та Оленка нічого не робили, тільки знущалися з Марині. Мусила виконувати бідна дівчинка всі їхні примхи.

Ось якось, — а було це саме серед зими, — заманулося Олені фіалок.

— Біжи, Мариню, принеси мені з лісу фіалок!

Зі святом вас, шановні колеги!

 Дорогі колеги, вітаю вас зі святом! Бажаю вам гарного настрою, здоров'я, здійснення мрій, натхнення та цікавих й допитливих читачів. 


середа, 29 вересня 2021 р.

До вашої уваги! Книжкова виставка-загадка

 Увага, запрошую до перегляду!

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який проходить з 01.10.2021 по 31.10.2021 року під гаслом "«Краєзнавство у шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності»" в шкільній бібліотеці нашої школи представлена книжкова виставка-загадка "Вулицями старого Олександрівська". Паспорт виставки http://surl.li/ahelx.

На виставці представлені матеріали з історії нашого міста, цікава інформація схована в запитаннях до розділів, яку можна знайти на виставці в літературі по краєзнавству.

Виставка вже чекає на тебе, скоріше завітай до бібліотеки!

вівторок, 28 вересня 2021 р.

80 років від трагедії Бабиного Яру

29 вересня 2021 року - незвичайна дата - 80-та річниця від трагедії Бабиного Яру. 80 років тому в Києві в Бабиному Яру розстріляли понад 33 тисячі мирних людей, більшість із яких — євреї та роми. Завтра — роковини вшанування пам’яті цієї трагедії.

Ба́бин Яр — урочище на північно-західній околиці Києва. Простягається від Кирилівської вулиці в напрямку вулиці Юрія Іллєнка між Кирилівською церквою і вулицею Олени Теліги.

Перша згадка — у 1401, коли володарка цієї землі жінка-шинкарка («баба») продала її Домініканському монастирю. У XV—XVII ст. згадується також як урочище Бісова баба, Шалена баба. Саме неподалік Бабиного Яру стоїть найдревніша Кирилівська церква XII ст. Поруч з урочищем розміщувалась велика залізнична товарна станція «Лук'янівка».

Хоча у Бабиному Яру поховано велику кількість жертв що були вбиті не під час Голокосту у роки II Світової війни, однак поза Україною Бабин Яр відомим саме через масові розстріли у 1941—1943 роках переважно євреїв та інших національностей здійснені німецьким окупаційним командуванням під час Другої світової війни.

Виконавці розстрілів

Національний урок пам'яті відбудеться одночасно в усіх 15 тисячах шкіл України 29 вересня 2021 року. Його проведення ініціює Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» спільно з Міністерство освіти і науки України. Урок покликаний виробити негативне ставлення до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності, зазіхань на право на життя.

Онлайн-платформа «Червона точка пам’яті», на базі якої відбудеться урок, присвячена вивченню історії Другої світової війни й Голокосту та створена як помічник учителям історії. Платформа була схвалена МОН та пропонує нову методику викладання шкільного предмета, інтерактивну та цікаву для учнів.

Долучайтеся до проведення Національного уроку пам'яті у Вашій школі!

субота, 25 вересня 2021 р.

Інформаційний список творів Анатолія Рекубрацького

  В межах інтернет-семінару мною створено рекомендаційний список деяких із творів Анатолія Рекубрацького, про якого я створювала на Заповіках сторінку в енциклопедії: Рекубрацький Анатолій Захарович.

пʼятниця, 24 вересня 2021 р.

до 155-річчя від дня народження Михайла Сергійовича Грушевського

МИХАЙЛО ГРУШЕВСЬКИЙ - ВЕЛИКИЙ ІСТОРИК І ГОЛОВА ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАДИ УНР


Грушевський Михайло Сергійович народився 29 вересня 1866 у м. Холм, Царство Польське, помер 24 листопада 1934 у м.Кисловодську, СРСР. Український історик, Голова Центральної Ради Української Народної Республіки (УНР). Вікіпедія



Краєзнавча робота в бібліотеці. Третій день інтернет-семінару

 3-й день - 24 вересня 2021 року

1. Участь у консультації "Особливості роботи з актуальною версією ЗапоВікі". Посилання на консультацію https://meet.google.com/hhg-jaaw-dfm 

2. Практичне завдання №3. Оформлення сторінки письменника у веб-енциклопедії "Письменники Запорізького краю". Виконання за планом - завдання №3.

четвер, 23 вересня 2021 р.

Краєзнавча робота в бібліотеці. Другий день інтернет-семінару

 2-й день - 23 вересня 2021 року

1. Практичне завдання № 2. Розробка заходу певної форми з краєзнавчої тематики та розміщення його в соціальній мережі Facebook (3 години). 

Виконання за планом. Перейти на сторінку завдання №2 за посиланням: https://schoollibrary13.blogspot.com/p/2-23-2021-1.html 

2. Консультування з питань виконання практичного завдання 15.00 - 16.00 - платформа Google Meet (https://meet.google.com/jry-xaem-yfn)

Увага!

 Шановні здобувачі освіти, вчителі школи та інші користувачі бібліотеки!

Бібліотека ЗЗОШ №32 працює ІЗ ДОТРИМАННЯМ УСІХ КАРАНТИННИХ ЗАХОДІВ, а саме:
🔹 перебування у приміщенні до 20 осіб;
🔹 дотримання соціальної дистанції в 1,5-2 метри;
🔹 правильно одягнутої захисної маски;
🔹 використання дезінфікуючих засобів для рук;
🔹 двотижневий карантин для повернутих книг.


Друзі, бержіть себе та оточуючих, дотримуйтесь карантинних заходів.

Будьте здорові!


середа, 22 вересня 2021 р.

Краєзнавча робота в бібліотеці. Перший день семінару


 22.09.2021 року розпочався інтернет-семінар з теми: "Сучасні форми краєзнавчої роботи в бібліотеці".

1-й день - 22 вересня 2021 року

1. Участь у вебінарі "Краєзнавча робота в бібліотеці" на платформі Google Meet. Початок об 11.00.

Презентація "Краєзнавча робота в бібліотеці: сучасні форми"

2. Практичне завдання №1. Створення віртуальної скарбнички з краєзнавчої роботи. 

Матеріали до семінару розміщено на сторінці «Краєзнавча робота» у блозі «Шкільна бібліотека в меді@просторі» за посиланням: https://schoollibrary13.blogspot.com/p/blog-page_18.html

На протязі першого дня учасниками інтернет-семінарубуде зібрана "Віртуальна скарбничка з краєзнавчої роботи в бібліотеці".


субота, 18 вересня 2021 р.

Нові карантинні обмеження для запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19: документ

Кабінет міністрів ухвалив зміни до постанови № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів» і № 677 «Деякі питання формування та використання сертифіката, що підтверджує вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19»

четвер, 2 вересня 2021 р.

Ювілей першої частини книги Миколи Гоголя

 2 вересня 1831 року вийшла друком перша частина "Вечорів на хуторі біля Диканьки" 22-річного письменника Миколи Васильовича Гоголя.

«Вечорниці на хуторі поблизу Диканьки» — перша книга Миколи Гоголя. Складається з двох томів.

Перший вийшов 1831 року, другий — 1832. Розповіді «Вечорів» Гоголь писав у 1829—1832 роках. За сюжетом, — розповіді книги нібито зібрав і видав «пасічник Рудий Панько»

Дія твору вільно переноситься з XIX століття («Сорочинський ярмарок») в XVII («Вечір напередодні Івана Купала»), а потім в XVIII («Травнева ніч, або Утоплена», «Пропала грамота», «Ніч перед Різдвом») і знову в XVII («Страшна помста»), і знову в XIX («Іван Федорович Шпонька і його тітонька»). Поєднують обидві книги розповіді діда дяка Хоми Григоровича — відчайдушного запорожця, який своїм життям ніби поєднує минуле і сьогодення, бувальщину і небилицю. Плин часу не розривається на сторінках твору, перебуваючи у своєрідній духовній та історичній неподільності. Читати онлайн

«Вечори на хуторі біля Диканьки» (рос. «Вечера на хуторе близ Диканьки») — радянський фільм 1961 року режисера Олександра Роу за мотивами оповідання Миколи Гоголя «Ніч перед Різдвом».


Екранізація повісті Миколи Васильовича Гоголя «Ніч перед Різдвом» з циклу «Вечори на хуторі біля Диканьки» поставлена ​​«майстром кіноказки» Олександром Роу. Актори розігрують казкову історію, що сталася на українському хуторі поблизу Диканьки в ніч перед Різдвом, коли коваль Вакула, осідлавши чорта, привіз своїй коханій Оксані черевики цариці з російської столиці — Санкт-Петербурга.

середа, 1 вересня 2021 р.

День знань!

Сьогодні в Україні початок нового навчального року - День знань!

День знань - одне із головних свят в Україні. Урочисте, хвилююче і відповідальне свято, яке об'єдную першокласників і випусників шкіл.


неділя, 29 серпня 2021 р.

Литературное кафе

Искусство маленьких шагов



Молитва, написанная Антуаном де Сент-Экзюпери в один из самых тяжелых периодов своей жизни. Она напоминает об очень важных вещах и глубоко затрагивает душу и разум.

пʼятниця, 27 серпня 2021 р.

до 165-річчя від дня народження Івана Франка

Письменник-ювіляр - 2021 року: Іван Якович Франко - 165 років.

27 серпня 1856 року в с. Нагуєвичі народився видатний український поет, прозаїк, драматург, літературний критик, публіцист, перекладач, науковець, громадський і політичний діяч.

понеділок, 23 серпня 2021 р.

24 серпня - День Незалежності України

 День Незалежності України 

Міністерство культури України презентувало «святкову айдентику». Кожен регіон України отримав спеціальні символи, присвячені 30-річчю незалежності України. 


Державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою відновлення незалежної держави Україна. Вікіпедія

Розробка проєкту обійшлася у понад 300 тисяч грн. на виході кожен регіон України отримав свій персональний символ. Запоріжжя без уваги не обійшлося. Наш логотип до Дня незалежності має вигляд квітки, на пелюстках якої зображено мотив з гербу області – козак з булавою.

Квітку як основу взяли для логотипів усіх регіонів. У Міністерстві це пояснюють тим, що саме квітка, як символ розквіту, відображає ідею держави. Слоганом цьогорічного свята з нагоди річниці незалежності стало «Ти у мене єдина».

Запорізька область отримала таку квіточку:

Запорізька область отримала свою унікальну квітку-логотип до 30-ї річниці Незалежності України

До вашої уваги вікторина до дня Незалежності України від каналу Ліна з України у вільному доступі. 

За допомогою цієї вікторини ви перевірите свої знання, як добре знаєте свою країну, її символіку та традиції. 


неділя, 22 серпня 2021 р.

23 серпня - День Державного Прапора в Україні

 День Державного Прапора України — державне свято України, присвячене одному з її державних символів — Прапору України. Відзначається щорічно 23 серпня.

На загальнодержавному рівні свято встановлено указом Президента України Леоніда Кучми № 987/2004 «Про День Державного Прапора України» від 23.08.2004. Цей указ було доповнено Указом Президента України Віктора Ющенка № 602/2009 «Про внесення змін до Указу Президента України від 23 серпня 2004 року N 987», яким було засновано підняття Прапора України у День Державного Прапора України і під час інших державних свят та проведення загальнодержавних заходів. Поточну редакцію указу опубліковано на сайті Верховної Ради України.

Історія свята

Прапор, внесений у сесійний зал Верховної Ради 24 серпня 1991
Прапор, внесений у сесійний зал Верховної Ради 24 серпня 1991

На честь свята відбувається здійснення комплексу урочистих заходів, зокрема проведення щороку 23 серпня о 9 годині офіційної церемонії підняття Державного Прапора України в Києві, обласних та районних центрах, інших населених пунктах України, за участю діячів науки та культури, представників міжнародних, громадських, релігійних організацій, політичних партій.

Звичайні громадяни України та діаспора, підприємства, державні установи та організації вивішують Державний Прапор України.

Усіх читачів запорщую до відгадування кросворду "Символіка України"


Корисні ресурси

Популярні публікації