вівторок, 28 вересня 2021 р.

80 років від трагедії Бабиного Яру

29 вересня 2021 року - незвичайна дата - 80-та річниця від трагедії Бабиного Яру. 80 років тому в Києві в Бабиному Яру розстріляли понад 33 тисячі мирних людей, більшість із яких — євреї та роми. Завтра — роковини вшанування пам’яті цієї трагедії.

Ба́бин Яр — урочище на північно-західній околиці Києва. Простягається від Кирилівської вулиці в напрямку вулиці Юрія Іллєнка між Кирилівською церквою і вулицею Олени Теліги.

Перша згадка — у 1401, коли володарка цієї землі жінка-шинкарка («баба») продала її Домініканському монастирю. У XV—XVII ст. згадується також як урочище Бісова баба, Шалена баба. Саме неподалік Бабиного Яру стоїть найдревніша Кирилівська церква XII ст. Поруч з урочищем розміщувалась велика залізнична товарна станція «Лук'янівка».

Хоча у Бабиному Яру поховано велику кількість жертв що були вбиті не під час Голокосту у роки II Світової війни, однак поза Україною Бабин Яр відомим саме через масові розстріли у 1941—1943 роках переважно євреїв та інших національностей здійснені німецьким окупаційним командуванням під час Другої світової війни.

Виконавці розстрілів

Національний урок пам'яті відбудеться одночасно в усіх 15 тисячах шкіл України 29 вересня 2021 року. Його проведення ініціює Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» спільно з Міністерство освіти і науки України. Урок покликаний виробити негативне ставлення до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності, зазіхань на право на життя.

Онлайн-платформа «Червона точка пам’яті», на базі якої відбудеться урок, присвячена вивченню історії Другої світової війни й Голокосту та створена як помічник учителям історії. Платформа була схвалена МОН та пропонує нову методику викладання шкільного предмета, інтерактивну та цікаву для учнів.

Долучайтеся до проведення Національного уроку пам'яті у Вашій школі!

Немає коментарів:

Дописати коментар

Корисні ресурси

Популярні публікації