З Новим роком, друзі, колеги та читачі мого блогу!
Запрошую вас до перегляду мого інтерактивного плаката. Оберіть побажання до Нового року на плакаті.
Запрошую вас до перегляду мого інтерактивного плаката. Оберіть побажання до Нового року на плакаті.
Святкування різдвяно-новорічних свят здавна окутано святковою магією, в яку ми віримо з дитинства, а коли виростаємо, то поринаємо в неї, як діти.
На День святого Миколая від душі я побажаю світлого щастя і доброї дороги до успіху, звершення заповітних бажань і щирих сподівань, неймовірного щастя в житті і вірного кохання, відмінного здоров’я і домашнього затишку.
Давайте познайомимося з традиціями цього свята в Україні
В Україні теж були свої оригінальні традиції для цього дня. Наприклад, у Харкові колись влаштовували триденні святки, варили кутю та узвар, аби наступного року був хороший врожай. В Києві господарі після служби в церкві, брали свячену воду і йшли кропити усе своє майно, просячи у Миколая вберегти його від лиха. А на Поділлі першим на подвір’я повинен був вийти хазяїн, який, годуючи худобу, вітав її зі святом. Загалом таким “показником” (так називають людину, яка першою заходить до хати чи на подвір’я) повинен бути чоловік або людина добра, здорова та хазяйновита.На заході України прийнято було випікати особливе печиво “миколайчики” і класти його малятам під подушки. Вважалося, що Миколай випікає для діток зірочки, які в його мішку стають схожими на нього.
Існували в українців і спеціальні колядки, і змагання музикантів – миколаївські скрипники. Господарі села варили в цей день пшеничне пиво аби вшанувати святого. Потім влаштовували гостини і їздили на санях довкола села.
Українці в цей день також влаштовували братчини – своєрідний обряд, коли вороги миряться, а всі образи забуваються. В цей день укладали угоди, адже вважалось, що у таке важливе свято ніхто не обманюватиме і не шахруватиме. Дівчата готувались до святок і ворожінь.
До речі, в українських традиціях День святого Миколая був особливо важливим для наречених. Оскільки сватання традиційно відбувались перед Різдвом та на святки, дівчата, заздалегідь готували одяг, діставали рушники та чекали сватів.
Запрошую всіх до перегляду мого інтерактивного плаката
Стаття з вільного доступу на Фейсбуці
Усім, хто ще й досі сумнівається, що Катерину варто прибрати з центру Одеси, варто приїхати сюди.
КОМІКСИ — МАНГА — МАЛЬОПИСИ — ГРАФІЧНІ РОМАНИ (ДОВГИЙ СПИСОК)
Український інститут книги закликає всіх охочих протягом Національного тижня читання робити публікації з рекомендованими інституцією книжками, розповідати про літературні враження, використовуючи гештеги #ЗачитанеДоДірок, #тижденьчитання, #КнигаНаВійні.
Тож долучаймося! Читаємо, популяризуємо та захоплюємося українською книгою разом!
КОМІКСИ — МАНГА — МАЛЬОПИСИ — ГРАФІЧНІ РОМАНИ (ДОВГИЙ СПИСОК)
Пропоную вам інтерактивний плакат "Комікси про Джеронімо Стілтона". Запрошую до знайомства з Джеронімо Стілтоном та Елізабеттою Дамі, автором книг за покликанням: https://cutt.ly/n0TAlba
Український інститут книги закликає всіх охочих протягом Національного тижня читання робити публікації з рекомендованими інституцією книжками, розповідати про літературні враження, використовуючи гештеги #ЗачитанеДоДірок, #тижденьчитання, #КнигаНаВійні.
Тож долучаймося за гештегом #тиждень_читання_ua! Читаємо, популяризуємо та захоплюємося українською книгою разом!
BBC News Україна оголосила переможців премії Книга року BBC-2022, яку вручають у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).
Як з'явилося свято?
Вирішено відзначати свято було в Мумбаї в 2004 році, завданням проведення було звернути увагу громадськості на труднощі у виробництві чаю, умов праці, а також політики вартості. День був обраний на 15 грудня не просто так. Оскільки в нічний час на 16 грудня 1773 року, був заснований протест проти «Чайного» закону, який обмежував права колоністів, у гавані Бостона люди, потопили вантаж з чаєм, загальна вага його становила 45 тонн. Ці дії ще отримали назву «Бостонське чаювання».
Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з обмеженими можливостями. На їхню долю випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя. Суспільству треба з розумінням ставитися до людей з обмеженими можливостями, їх не треба жаліти, а необхідно лише дати можливість працювати і бути корисними.
Законом України від 16 грудня 2009 року № 1767-VI нашою державою було ратифіковано Конвенцію про права осіб з інвалідністю і Факультативного протоколу до неї.
Міжнародний день людей з інвалідністю був проголошений у 1992 році Генеральною Асамблеєю ООН (резолюція 47/3).
Історія його виникнення починалася у 80-х роках ХХ сторіччя, коли Організація Об’єднаних Націй оголосила 1983-1992 роки десятиліттям людей з інвалідністю. У цей період проводилися роботи з метою розробки заходів, направлених на поліпшення становища людей з інвалідністю і забезпечення рівних можливостей у суспільстві.
Я приїхав вклонитися землі, яка
народила філософа ХХІ сторіччя
Григорія Сковороду"
Пауло Коельо
ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Савича Сковороди (3 грудня 2022 року)
СНІД – це трагедія для всієї людської спільноти. У суспільстві ми повинні з особливим співчуттям і підтримкою ставитися до людей з ВІЛ, адже найчастіше вони відчувають себе самотніми у боротьбі зі страшною недугою.
Сьогодні вже немає людини, яка б не чула про ВІЛ, СНІД.
ВІЛ-інфекція – це одне з хронічних вірусних захворювань, викликане вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), що призводить до глибокого порушення імунної системи, яке визначають медичним терміном «імунодефіцит».
Коли ВІЛ потрапляє в організм людини, він проникає читати далі тут.
З іншими роботами художниці: картинами, репліками ікон, скульптурами тощо, можна познайомитися за посиланням: https://cutt.ly/F1RE4zW
НБУ випустив пам’ятну медаль "Місто героїв – Маріуполь"
Дизайн для медалі створила київська художниця Марина Куц. За її задумом, реверс медалі містить образ відданого Україні воїна, навколо якого – стилізовані уламки, зброя, перехрестя прицілу.
На аверсі медалі зображено композицію, що символізує місто-герой: фасад драматичного театру під прицілом та стилізовані конструкції Азовсталі, на які летять бомби.
У написанні слова "Маріуполь" літеру "і" заміняє свічка як символ пам’яті за загиблими, а літера "о" імітує карту міста, створену з двох профілів – дитячого та дорослого, як символ примусової депортації.
Унизу на тлі стилізованих хвиль зображено якір – один з геральдичних елементів, що міститься на гербі Маріуполя. Це образ надії на звільнення та відродження українського міста.
Медаль виготовлено з нейзильберу, її тираж – до 100 000 штук
Сьогодні був жахливий день для нашої країни, багато проблем зробили рашиські удари по нашій інфраструктурі, але ми сильна нація, нас не зламати! Нас не подолати! Україна понад усе!
Дуже сподобалася пісня Наталії Могилевської "Ми будем стояти!"
В цьому році виповнюється 300 років відомому філософу, поету, якого досі вітають із днем народження. Григорій Сковорода - трьохсотрічна людина. Багато людей вшановують пам'ять цій людині і в наш час.
Я запрошую вас, читачі мого блогу, до складання інтерактивних пазлів і пізнавальної діяльності.
Cкладіть пазл однієї з картин художника Фітільова Л.В. і отримаєте портрет Г.С.Сковороди.
У своїх філософських діалогах Григорій Сковорода каже, що найперше людина має «пізнати себе», зрозуміти, що для неї є її «сродним», усвідомити, що вона є частиною чогось вищого і всеосяжного, і жити, роблячи добрі справи. Через пізнання самої себе, за Сковородою, людина може пізнати сутність усього сущого.
Cкладіть пазл і прочитайте афоризм Григорія Сковороди
Національного літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди, присвячений життю та творчості Григорія Сковороди та меморіальний комплекс пам'яток від 18 століття в селі Сковородинівка Золочівської селищної громади Богодухівського району Харківської області. 6 травня 2022 року приміщення музею зруйновано прямим влучанням російської ракети.
Мандруючи по інтернет-ресурсам я побачила унікальний матеріал про наше місто і мені захотілося цією інформацією поділитися на сторінках мого блогу з моїми читачами.
Запорожец Анатолий Мережко поделился с Верже винтажными снимками вокзала Запорожье-2. По ним мы можем судить, как выглядела станция в начале прошлого века.
Станция возникла в 1903 году при строительстве Екатерининской железной дороги на участке Долгинцево — Волноваха, которая соединила Криворожский рудный район и Донецкий угольный бассейн. Высокие остроконечные шпили башен выделяют здание из расположенных вокруг построек.
В 1904 году открыто регулярное движение поездов на участке Кривой Рог — Александровск ІІ — Пологи. На старом здании вокзала Запорожье II установлена мемориальная доска о пребывании на станции проездом украинской поэтессы Леси Украинки 9-10 августа 1907 года.
Вопреки бытующему в некоторых источниках мнению, это сооружение не было разрушено во время Великой Отечественной войны. Здание 1902 года дожило до наших дней в практически первозданном виде. Не хватает лишь считанных деталей — например, одного из шпилей-башенок. Джерело
Виявила для себе цікавий ресурс Strange Garden (Strange.garden), він сподобається тим, хто хоче створювати спільні онлайн-колажі.
Переваги:
Недоліки:
Як же працювати в ресурсі? З чого почати?
Осінь – пора романтиків. І українські митці доводять це своїми роботами!
"Український контент" (https://cutt.ly/wMDfBWu) зібрав найбільш колоритні роботи художників, яких надихнула творити саме осіння пора…
А я зробила для вас інтерактивне слайд-шоу цих чудових картин в новому редакторі H5P. Запрошую до перегляду
17 листопада день народження Андрія Кокотюха — українського письменника, сценариста та журналіста. Перший художній твір написав у 7 років. До 12 років читав і писав лише казки. Мріяв стати бібліотекарем. Пише російською та українською мовами. Його детективні романи «Темна вода», «Легенда про Безголового», трилер «Повзе змія» були екранізовані. Написав сценарії для кількох документальних фільмів з циклу «Кримінальні історії» на каналі ISTV. Твори А.Кокотюхи неодноразово були відзначені нагородами. У 2012 році став «Золотим письменником України».
***
ЧАСТО ПИТАЮТЬ: Якою має бути бібліотека НУШ?
Чим має вона займатись?ВІДПОВІДІ НА ЦІ ТА ІНШІ ПИТАННЯ МОЖНА ЗНАЙТИ В АБЕТЦІ ДЛЯ ДИРЕКТОРА (2-ГЕ ВИДАННЯ).
В Абетці для директора зазначено:
… Критерій 1.3.5. У закладі освіти створено простір інформаційної взаємодії та соціально-культурної комунікації учасників освітнього процесу (бібліотека, інформаційно-ресурсний центр тощо)
Освітня діяльність у закладі освіти неможлива без створення інформаційного простору, використання інформаційних ресурсів та комунікацій між учасниками освітнього процесу. Під впливом процесів глобальної інформатизації змінюються мета і завдання школи, вони стають більше особистісно-орієнтованими, спрямованими, зокрема, на формування та розвиток здібностей учнів і вчителів щодо опрацювання освітньої інформації.
Шкільна бібліотека як безпосередня частина інформаційного простору теж має долучитись до виконання вищеназваних завдань. У сучасному інформаційному світі, масовому доступі до електронних ресурсів бібліотеці доводиться «віднаходити» свою роль. Друкована книга все ще відіграє важливу роль у навчанні, але цифрові технології створюють нові можливості. Тому бібліотека вже не може бути просто пунктом видачі підручників.
Декларація принципів терпимості звертається до держав, які мають гарантувати створення справедливого законодавства, дотримання правопорядку, судово-процесуальних та адміністративних норм. У статті 2 Декларації говориться, що для того, щоб зробити суспільство більш терпимим, держави мають ратифікувати існуючі міжнародні конвенції з прав людини, і, якщо це необхідно, розробити нове законодавство з метою забезпечення в суспільстві принципу рівних прав та можливостей для всіх груп та окремих людей.
Переглянемо короткометражний мультфільм та спробуємо виявити свої основні риси толерантної особистості за допомогою цієї квітки.
Оприлюднили текст диктанту Національної єдності-2022.
Радіодиктант — всеукраїнську акцію на підтримку української мови — започаткувало Українське Радіо у 2000 році. Тоді він відбувся 24 травня, у День Кирила та Мефодія. З того часу Радіодиктант проводиться щорічно, але завжди 9 листопада — у День української писемності та мови.Сьогодні, 11 листопада 2022 року, відбувся майстер-клас для бібліотекарів Запорізької області "Створення інтерактивного плаката засобами сучасних сервісів", на якому Олена Бєлікова, завідувач бібліотеки Запорізької гімназії №32 поділилась досвідом створення плакатів у редакторі H5P. #вчимося_разом
"Мене роз'їдає комплекс провини. Здається, роблю недостатньо. Коли зблизька познайомилася з дівчатами-військовими, у мене виникло питання, чи не мусила б я теж бути разом з ними. Якби не була мамою, великі шанси, що пішла б на фронт. Але маю маленького сина і прийняла рішення, що на своєму місці можу робити інше", - каже режисерка і письменниця Ірина Цілик. Торік зняла дві короткометражні стрічки для документального альманаху "Невидимий батальйон" - про жінок, які воюють на Донбасі. Зараз працює над документальним фільмом про підлітків прифронтової зони "Земля блакитна, ніби апельсин". Джерело
На честь цього дня запрошую вас до перегляду свого інтерактивного плаката "Інтерактивний плакат
"Мов джерельна вода - рідна мова моя"
Ось і підійшов до кінця місяць жовтень, завершився Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, і нам потрібно теж підводити підсумки. До вашої увага звіт-презентація наших заходів, які були проведені в бібліотеці цього року, хоча учні навчалися на дистанційній формі навчання, але це не завадило провести заходи.
27 жовтня 2022 року проходив Вебінар на ресурсі "Всеосвіта" Атестація бібліотекарів та сестер медичних у сфері освіти
Художниця з Миколаєва Вікторія Наумова присвятила серію робіт містам, що потерпають від збройної агресії рф. У своїх роботах Вікторія зображає міста в образах жінок, які опинилися в умовах війни.
Моя Віртуальна виставка-знайомство "Малюю свої почуття" зроблена за допомогою ресурса Thinglink, за матеріалиами, які знаходяться у вільному доступі в Інтернет, а саме сайту Галицький кореспондент і представлена для вашого огляду:
"Просто хотіла намалювати біль": художниця намалювала серію робіт,
присвячену українським містам
Мова – це душа народу,
а народ без мови не народ.
В.Сосюра
Рідне слово – це невмируще джерело, з якого ми пізнаємо навколишній світ, свою родину, свій народ. Мова — то краса нашого життя, – наше майбутнє. Запрошуємо всіх, хто бажає перевірити свої знання, взяти участь у мовній онлайн-вікторині «Українська - мова вільних людей»
Патріот – це людина, яка любить свою Батьківщину, йде на подвиг за неї, віддана своєму народові.
Патріотизм – це почуття любові до рідної землі, прагнення зберегти її мову, культуру, готовність діяти в інтересах своєї країни та захищати її від ворогів.
Запрошую читачів мого блогу пройти патріотичний вебквест "Я люблю Україну!"
Всесвітній день тварин — міжнародний день, спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їх добробуту, що святкується кожного року 4 жовтня.
Запрошую до перегляду мого інтерактивного плаката "Собаки - герої дитячих книг"
З 1 по 31 жовтня 2022 року проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом "В нас єдина мета - Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!"
Сусіди нині топчуть Україну,
Хоч вчора називалися брати.
Сьогодні дуло — прямо на людину,
Прийшли на нашу землю, як кати.
А так клялися бути нам братами,
І присягалися у дружбі на віки.
Скажіть тепер, що спільного між нами?
Коли від вас лише гіркі думки... читати далі
Click here to view the accessible version of this interactive content
Читати казку про щастя дітям "Сім кольорів щастя"
Джерело: "Сім кольорів щастя" з Надія Красоткіна
Інтерактивний плакат "Кольори щастя"
Шановні читачі!
Як завжди у жовтні проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. У цьому році він носить назву
«В нас єдина мета - Україна свята, нездоланна ніким і ніколи».
Шановні, колеги! Найщиріші вітання з днем бібліотек! Хай мрії збуваються! Мирного неба над головою всім бажаю!
Малюнки дітей, здобувачів освіти нашого освітнього закладу українським воїнам. Разом до перемоги!