Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, сексуальної орієнтації, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.
Декларація принципів терпимості звертається до держав, які мають гарантувати створення справедливого законодавства, дотримання правопорядку, судово-процесуальних та адміністративних норм. У статті 2 Декларації говориться, що для того, щоб зробити суспільство більш терпимим, держави мають ратифікувати існуючі міжнародні конвенції з прав людини, і, якщо це необхідно, розробити нове законодавство з метою забезпечення в суспільстві принципу рівних прав та можливостей для всіх груп та окремих людей.
Переглянемо короткометражний мультфільм та спробуємо виявити свої основні риси толерантної особистості за допомогою цієї квітки.
Якщо я толерантна особистість, то я маю такі риси:
- терпимий і терплячий;
- рахуюсь з чужими думками й інтересами;
- вмію вирішувати конфлікти шляхом переконання і взаєморозуміння;
- привітний і дбайливий, ввічливий і делікатний;
- поважаючий оточуючих і шанований з ними;
- поважаючий права свої та інших, умію слухати і чути;
- турботливий, підтримуючий;
- людина, що береже природу і культуру;
- працьовитий і успішний;
- незалежний;
- щасливий.
Немає коментарів:
Дописати коментар