Василь Олександрович Сухомлинський - чарівна людина, педагог, письменник, який за допомогою казки ніс у світ дитини добро.
З великої любові до дітей він написав багато для них цікавих розповідей. В них переважає доброта, бо він хотів, щоб діти виросли добрими, чуйними, працьовитими, щоб любили тата і маму і нашу велику прекрасну Батьківщині.
Народився Василь Олександрович у селі Василівка Онуфріївського району Кіровоградської області 28 вересня 1918 році.
Батько – Олександр Омелянович, працював столяром, робив музичні інструменти.
В.О.Сухомлинський з матір’ю Оксаною Овдіївною |
У сім’ї, крім Василя, було ще троє дітей. Батьки ніколи не сварилися між собою і не карали своїх дітей.
У 1926 - 1933 роках В.О. Сухомлинський навчався у Василівській семирічній школі, де був одним з кращих учнів. Вчився добре, старанно, любив читати, гарно малював. Щоб зібрати гроші на книги, фарби, зошити, разом з однолітками та братами ходили на Новий рік посівати та щедрувати, а літом працював у колгоспі. У дитячому садку, який діяв в колгоспі на період літніх канікул йому доручали бути помічником вихователя. Він доглядав малюків, розповідав їм казки, читав книжки, проводив веселі ігри. Тому і вибір професії був не випадковий.
Усі діти сім’ї Сухомлинських обрали професію вчителя.
Брат Василя Олександровича Сергій згадує:
"Батько і мати наші були від природи народними педагогами... В сім'ї завжди було взаємне довір'я, повага до старших, праця... Я ніколи не бачив, щоб батьки марнували час, пам'ятаю їх завжди в роботі”.І дітей вони залучали до праці, навчали старанності та сумлінності.
Матеріал з Вікіпедії
Василь Сухомлинський - ЗБІРКА "ХЛІБ, ТРУД І ПІСНЯ"
Казки Василя Сухомлинського
Бесіда "Людина великої душі"
До шкільної бібліотеки завітали учні молодших класів. З зацікавленністю прослухали інформацію про життевий шлях видатного українського педагога, письменника і публіциста Василя Олександровича Сухомлинського.
Ознайомилися з книжково-іллюстративною виставкою та отримали завдання зробити малюнок на конкурс дитячих ілюстрацій "Світ Радості і Добра"
Немає коментарів:
Дописати коментар