День п'ятий: "Казка про Котигорошка та козаків"
Жив собі Котигорошко в маленькому селі на краю лісу. Він був дуже сміливим та винахідливим хлопчиком, який завжди потрапляв у найцікавіші пригоди. Одного разу до села прийшли козаки, які вирішили провести змагання зі сміливості.Страницы
- Головна сторінка
- Нормативна база
- Віртуальні виставки
- Історія нашого району
- Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек
- Буктрейлери
- Презентації
- Скарбничка
- Електронні бібліотеки
- Електронні версії підручників
- Бібліотекарям
- Учням
- Батькам
- Наші публікації
- Періодичні видання
- Обласний проект
- Острівець безпеки
- Профілактика коронавірусу
- Письменники Запорізького краю
- Мультики українською
- Відзнаки
- Анкети
- Адреса і контакти
пʼятниця, 29 листопада 2024 р.
Життя без насильства : цикл казок
четвер, 28 листопада 2024 р.
Світло в родині: казка про любов і розуміння
В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" пропоную вам казку з циклу "Життя без насильства", створену мною за допомогою штучного інтелекту на платформі https://chatgpt.com/.
У нашому світі завжди є місце для тепла, підтримки та взаєморозуміння. Родина — це те місце, де ми вчимося любити й довіряти одне одному, навіть якщо щось іде не за планом. Я підготувала казку про маленького Промінчика, яка нагадує, що у світі немає місця насильству, якщо є любов і взаємоповага.
День четвертий: "Казка про родину Сонячних Промінчиків"
середа, 27 листопада 2024 р.
Чому читати важливо кожного дня
Життя без насильства : цикл казок
В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" пропоную вам цикл казок "Життя без насильства", створених мною за допомогою штучного інтелекту на платформ https://chatgpt.com/.
День третій: "Казка про ліс, який забув, як бути добрим"
вівторок, 26 листопада 2024 р.
Життя без насильства : цикл казок
В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" пропоную вам цикл казок "Життя без насильства", створених мною за допомогою штучного інтелекту на платформ kazka.fun/
День другий: "Кіт Мурчик і наукові експерименти"
Жив-був кіт на ім'я Мурчик. Він був дуже розумним та винахідливим котом, який завжди мріяв про великі відкриття та наукові експерименти.
понеділок, 25 листопада 2024 р.
Життя без насильства : цикл казок
В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" пропоную вам цикл казок "Життя без насильства", створених мною за допомогою штучного інтелекту на платформі kazka.fun/
День перший: "Пес Патрон та світ без насильства"
Розпочалася щорічна Всеукраїнська акція
Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї. Насильство – це не приватна справа, а суспільна проблема.
Домашнє насильство – це протиправні дія або бездіяльність (а також погрози їх вчинення) у формі фізичного, сексуального, психологічного, економічного насильства, що вчиняються у визначеному колі осіб, незалежно від місця їх проживання.
субота, 23 листопада 2024 р.
День пам’яті жертв голодомору
Цей День щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада.
середа, 20 листопада 2024 р.
21 листопада - День Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи — свято в Україні, що святкується щороку 21 листопада на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (початок 22 листопада 2004 року) та Революції Гідності (акція студентів та громадських активістів розпочалася 21 листопада 2013 року). Є наступником свята Дня Свободи, що святкувалося 22 листопада на честь Помаранчевої революції у 2005—2011 роках, поки не було скасоване указом президента Віктора Януковича. 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким в Україні 21 листопада святкується День Гідності та Свободи.
вівторок, 19 листопада 2024 р.
Україна - країна незламних!
19 листопада - 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення: методичні матеріали
1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну - це 1000 днів стійкості, мужності та неймовірної єдності всього українського народу. 1000 днів, протягом яких кожен українець, незалежно від місця, віку чи професії, став частиною великої боротьби за свободу.
Цей день - нагадування про нашу силу, про нескореність і віру в перемогу. Разом, завдяки нашим захисникам і захисницям, підтримці волонтерів та кожного з нас, ми пройшли цей шлях і продовжуємо йти далі. Схиляємо голову перед тими, хто віддав своє життя, і дякуємо всім, хто бореться сьогодні за наше мирне завтра! Джерело
✔ Методичні рекомендації для керівників гуртків
Запрошую розглянути хмарку слів "Незламність українського народу"
Обов'язково переможемо!
субота, 16 листопада 2024 р.
Толерантність у дитячих книжках : інформаційна стіна
пʼятниця, 15 листопада 2024 р.
Міжнародний день толерантності
Декларація принципів терпимості звертається до держав, які мають гарантувати створення справедливого законодавства, дотримання правопорядку, судово-процесуальних та адміністративних норм.
Толерантність – це повага до людської індивідуальності, визнання основоположних прав і свобод людини та громадянина, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та форм самовираження.
Чи можна навчити дитину толерантності?
Навчання починається з дітей, яких варто вчити не просто бути «такими як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію.
До вашої уваги я представляю свій етнокалендар "Райдуга національних культур"
- Людина, яка робить інших щасливими, не може бути сама нещасною. Гельвецій, французький філософ.
- Привчи свій розум до сумніву, а серце до терпимості! Георг Ліхтенберг, німецький учений і публіцист.
- Любов виникає з любові: коли хочу, щоб мене любили, я сам перший люблю. Григорій Сковорода, український поет і педагог
- Гарні манери має той, хто найменшу кількість людей ставить у незручне становище. Джонатан Свіфт, ірландський прозаїк-сатирик.
- Не все те неправильне, що тобі незрозумiле. Григорій Сковорода, український поет і педагог.
- Не можна зіграти «Гімну Свободи» на інструменті насильства. Станіслав Єжи Лєц, польський поет і філософ.
- Кожна людина — як літера в алфавіті: щоб утворити слово, потрібно злитися з іншими. Осип Мандельштам, російський поет і прозаїк єврейського походження.
- Усвідомлена любов до свого народу не поєднується з ненавистю до інших. Дмитро Лихачов, радянський філолог.
- Яке призначення людини? Бути нею. Станіслав Єжи Лєц, польський поет і філософ.
- Стежити за спільним спілкуванням в сім’ї. Будь-які жаргонні вислови впливають з неймовірною силою на формування особистості дитини. Тому потрібно уникати цього, завжди стежити за своїм мовленням і коригувати дитячі звички лихословити.
- Розповідати дитині про народи світу, їхні звичаї та обряди. Часто батьки бідкаються, чим розважитися з дітьми, як їх зацікавити. А все дуже просто – варто завжди починати з розмов. Спеціалісти радять спілкуватися з дітьми на цікаві теми про різні народи світу, тим більше, інформації в інтернет-ресурсах зараз достатньо.
- Розповідати про неймовірні відмінності людей в усіх сферах життя. Хтось фарбує в зелений колір волосся, а хтось носить паранджу – і все це зустрічаємо в нашій державі. Тому дитина повинна проявляти стриманість у своїх емоціях.
- Розповідати про зовнішні відмінності та людей з обмеженими можливостями. У когось може бути родима пляма на усю щоку, в когось – кирпатий носик, великі очі тощо – але всіх нас об’єднує те, що ми люди, живемо на цій планеті. І часом люди слабкі, або скалічені зовні, мають дуже чисту душу та добре серце, володіють глибоким мисленням та здатні на жертовність і подвиги, на відмінну від красивих лише зовні чоловіків і жінок. Такі речі не всім зрозумілі, дітям усе нелегко пояснити, але це важливо і говорити про це потрібно!
- Пояснювати, що толерантності не заслуговує поведінка людей, яка порушує соціальні норми. Батьки так прагнуть навчити дітей толерантності, що ті в свою чергу починають плутати поняття та терплять несправедливість від людей, які виявляють неповагу, обманюють та ображають, а інколи навіть б’ють. Тож цей момент також слід обговорити з дітьми.
середа, 13 листопада 2024 р.
Всесвітній день доброти
13 листопада відзначається Всесвітній день доброти. Саме у цей день 1998 року в Токіо відкрилася перша конференція Всесвітнього руху за доброту, в якій брали участь Австралія, Канада, Японія, Таїланд, Сінгапур, Велика Британія, США. Пізніше до руху приєдналися й інші країни.
вівторок, 5 листопада 2024 р.
Корисні ресурси
Популярні публікації
-
1 грудня світ відзначає день боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзнач...
-
105 років від дня народження Лариси Михайлівни Письменної (1914-1992), українського прозаїка, казкарки. Лариса Михайлівна Письменна на...
-
Слово " ребус " происходит от латинского res (вещь) и обозначает представление имен, слов и фраз изображениями, фигурами, композ...