пʼятниця, 29 листопада 2024 р.

Життя без насильства : цикл казок

В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" пропоную вам цикл казок "Життя без насильства", створених мною за допомогою штучного інтелекту на платформі kazka.fun/.

День п'ятий: "Казка про Котигорошка та козаків"

   Жив собі Котигорошко в маленькому селі на краю лісу. Він був дуже сміливим та винахідливим хлопчиком, який завжди потрапляв у найцікавіші пригоди. Одного разу до села прийшли козаки, які вирішили провести змагання зі сміливості.

четвер, 28 листопада 2024 р.

Світло в родині: казка про любов і розуміння

В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" пропоную вам казку з циклу "Життя без насильства", створену мною за допомогою штучного інтелекту на платформі https://chatgpt.com/.

У нашому світі завжди є місце для тепла, підтримки та взаєморозуміння. Родина — це те місце, де ми вчимося любити й довіряти одне одному, навіть якщо щось іде не за планом. Я підготувала казку про маленького Промінчика, яка нагадує, що у світі немає місця насильству, якщо є любов і взаємоповага.

День четвертий: "Казка про родину Сонячних Промінчиків"

Жили собі в далекому сяючому царстві Сонячні Промінчики – мама Сонечко, тато Ясне Небо та їхній маленький синок Теплий Промінчик. Вони завжди приносили радість і тепло всім, хто жив у їхньому краю. Але одного разу у їхній родині з’явилася хмаринка…  

середа, 27 листопада 2024 р.

Чому читати важливо кожного дня

Останнім часом більшість людей, також моїх знайомих, колег, скаржиться на те, що їм не вистачає часу на якісь справи. День почався і вже дійшов до кінця, тижні летять, непомітно проходять місяці, вже незабаром Новий рік. 

Життя без насильства : цикл казок

В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" пропоную вам цикл казок "Життя без насильства", створених мною за допомогою штучного інтелекту на платформ https://chatgpt.com/.

День третій: "Казка про ліс, який забув, як бути добрим"

   У далекому лісі, де шелестіли могутні дерева і співали пташки, жили звірі. Ліс був домом для всіх — від крихітних мурах до величезного ведмедя. Але одного дня щось змінилося.

вівторок, 26 листопада 2024 р.

Життя без насильства : цикл казок

В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" пропоную вам цикл казок "Життя без насильства", створених мною за допомогою штучного інтелекту на платформ kazka.fun/

День другий: "Кіт Мурчик і наукові експерименти"

 Жив-був кіт на ім'я Мурчик. Він був дуже розумним та винахідливим котом, який завжди мріяв про великі відкриття та наукові експерименти.

Одного разу Мурчик почув про те, що у сусідньому місті відбуваються дивні події. Люди почали вести себе дуже агресивно та злісно, і ніхто не міг зрозуміти, чому це трапляється. Мурчик вирішив дізнатися, що ж сталося, і вирушив у подорож.

понеділок, 25 листопада 2024 р.

Життя без насильства : цикл казок

В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" пропоную вам цикл казок "Життя без насильства", створених мною за допомогою штучного інтелекту на платформі kazka.fun/

День перший: "Пес Патрон та світ без насильства"

Жив у селі маленький пес по імені Патрон. Він був дуже добрий і веселий, завжди готовий допомогти іншим. Одного разу, коли Патрон прогулювався лісом, він почув крики допомоги.

Розпочалася щорічна Всеукраїнська акція

25 листопада 2024 року розпочинається
 щорічна Всеукраїнська акція «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї. Насильство – це не приватна справа, а суспільна проблема.

Домашнє насильство – це протиправні дія або бездіяльність (а також погрози їх вчинення) у формі фізичного, сексуального, психологічного, економічного насильства, що вчиняються у визначеному колі осіб, незалежно від місця їх проживання.

субота, 23 листопада 2024 р.

День пам’яті жертв голодомору

Цей День щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада.

Президент України, підтримавши ініціативу громадських організацій, міністерства культури і мистецтв, Державного комітету у справах релігій, Державного комітету телебачення і радіомовлення, ухвалив встановити в країні День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій. Заходи, присвячені цьому дню, щорічно проходять в четверту суботу листопада.

середа, 20 листопада 2024 р.

21 листопада - День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи — свято в Україні, що святкується щороку 21 листопада на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (початок 22 листопада 2004 року) та Революції Гідності (акція студентів та громадських активістів розпочалася 21 листопада 2013 року). Є наступником свята Дня Свободи, що святкувалося 22 листопада на честь Помаранчевої революції у 2005—2011 роках, поки не було скасоване указом президента Віктора Януковича. 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким в Україні 21 листопада святкується День Гідності та Свободи.


вівторок, 19 листопада 2024 р.

Україна - країна незламних!

 19 листопада - 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення: методичні матеріали


1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну - це 1000 днів стійкості, мужності та неймовірної єдності всього українського народу. 1000 днів, протягом яких кожен українець, незалежно від місця, віку чи професії, став частиною великої боротьби за свободу.

Цей день - нагадування про нашу силу, про нескореність і віру в перемогу. Разом, завдяки нашим захисникам і захисницям, підтримці волонтерів та кожного з нас, ми пройшли цей шлях і продовжуємо йти далі. Схиляємо голову перед тими, хто віддав своє життя, і дякуємо всім, хто бореться сьогодні за наше мирне завтра! Джерело

Методичні рекомендації для керівників гуртків

Запрошую розглянути хмарку слів "Незламність українського народу"

Обов'язково переможемо!

субота, 16 листопада 2024 р.

Толерантність у дитячих книжках : інформаційна стіна

Інформаційна стіна "Толерантність у дитячих книжках" представлена мною для ознайомлення з дитячими книгами, з яких діти навчаться толерантності та поваги до оточуючих незалежно від їх національності, зовнішності, статі та складу сім'ї.

пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

Міжнародний день толерантності

   Міжнародний день толерантності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. 
Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, сексуальної орієнтації, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.
   Декларація принципів терпимості звертається до держав, які мають гарантувати створення справедливого законодавства, дотримання правопорядку, судово-процесуальних та адміністративних норм.

Толерантність – це повага до людської індивідуальності, визнання основоположних прав і свобод людини та громадянина, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та форм самовираження.
Чи можна навчити дитину толерантності?
Навчання починається з дітей, яких варто вчити не просто бути «такими як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію.

До вашої уваги я представляю свій етнокалендар "Райдуга національних культур"

Вислови видатних людей про толерантність
  • Людина, яка робить інших щасливими, не може бути сама нещасною. Гельвецій, французький філософ.
  • Привчи свій розум до сумніву, а серце до терпимості! Георг Ліхтенберг, німецький учений і публіцист.
  • Любов виникає з любові: коли хочу, щоб мене любили, я сам перший люблю. Григорій Сковорода, український поет і педагог
  • Гарні манери має той, хто найменшу кількість людей ставить у незручне становище. Джонатан Свіфт, ірландський прозаїк-сатирик.
  • Не все те неправильне, що тобі незрозумiле. Григорій Сковорода, український поет і педагог.
  • Не можна зіграти «Гімну Свободи» на інструменті насильства. Станіслав Єжи Лєц, польський поет і філософ.
  • Кожна людина — як літера в алфавіті: щоб утворити слово, потрібно злитися з іншими. Осип Мандельштам, російський поет і прозаїк єврейського походження.
  • Усвідомлена любов до свого народу не поєднується з ненавистю до інших. Дмитро Лихачов, радянський філолог.
  • Яке призначення людини? Бути нею. Станіслав Єжи Лєц, польський поет і філософ.
Загалом, на профільних ресурсах радять, що для того, щоб виховати толерантну дитину потрібно:
  • Стежити за спільним спілкуванням в сім’ї. Будь-які жаргонні вислови впливають з неймовірною силою на формування особистості дитини. Тому потрібно уникати цього, завжди стежити за своїм мовленням і коригувати дитячі звички лихословити.
  • Розповідати дитині про народи світу, їхні звичаї та обряди. Часто батьки бідкаються, чим розважитися з дітьми, як їх зацікавити. А все дуже просто – варто завжди починати з розмов. Спеціалісти радять спілкуватися з дітьми на цікаві теми про різні народи світу, тим більше, інформації в інтернет-ресурсах зараз достатньо.
  • Розповідати про неймовірні відмінності людей в усіх сферах життя. Хтось фарбує в зелений колір волосся, а хтось носить паранджу – і все це зустрічаємо в нашій державі. Тому дитина повинна проявляти стриманість у своїх емоціях.
  • Розповідати про зовнішні відмінності та людей з обмеженими можливостями. У когось може бути родима пляма на усю щоку, в когось – кирпатий носик, великі очі тощо – але всіх нас об’єднує те, що ми люди, живемо на цій планеті. І часом люди слабкі, або скалічені зовні, мають дуже чисту душу та добре серце, володіють глибоким мисленням та здатні на жертовність і подвиги, на відмінну від красивих лише зовні чоловіків і жінок. Такі речі не всім зрозумілі, дітям усе нелегко пояснити, але це важливо і говорити про це потрібно!
  • Пояснювати, що толерантності не заслуговує поведінка людей, яка порушує соціальні норми. Батьки так прагнуть навчити дітей толерантності, що ті в свою чергу починають плутати поняття та терплять несправедливість від людей, які виявляють неповагу, обманюють та ображають, а інколи навіть б’ють. Тож цей момент також слід обговорити з дітьми.

середа, 13 листопада 2024 р.

Всесвітній день доброти

 13 листопада відзначається Всесвітній день доброти. Саме у цей день 1998 року в Токіо відкрилася перша конференція Всесвітнього руху за доброту, в якій брали участь Австралія, Канада, Японія, Таїланд, Сінгапур, Велика Британія, США. Пізніше до руху приєдналися й інші країни.


Корисні ресурси

Популярні публікації