Міжнародний день миру встановлений резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН від 30 листопада 1982 року. Початково відзначався в 3-й вівторок вересня; пізніше, резолюцією 55/282 від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ухвалила, що починаючи з 2002 року Міжнародний день миру буде щорічно відзначатися 21 вересня.
Асамблея заявила, що День Миру буде відзначатися як день глобального припинення вогню і відмовлення від насильства, запропонувавши всім державам і народам дотримувати припинення воєнних дій протягом цього дня.
Генеральна Асамблея закликала всіх держав-членів ООН, регіональні і неурядові організації й окремих людей відповідним чином відзначати День, у тому числі шляхом освіти й інформування громадськості, і співпрацювати з Організацією Об'єднаних Націй.
У центральних установах Організації Об'єднаних Націй цей День щорічно розпочинається спеціальною церемонією біля Дзвону миру. Перший Дзвін Миру був встановлений у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку 1954 року.
Дзвін Миру — це символ спокою, мирного життя та дружби, вічного братерства й солідарності народів. І водночас — це заклик до дії в ім'я збереження миру та життя на Землі, збереження Людини й Культури. Дзвін Миру встановлений у західній частині саду, у дворі комплексу на газоні перед будівлею Секретаріату. Зазвичай о 10 год. 00 хв. за місцевим часом (14 год. 00 хв. по Гринвічу), Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй, перш ніж ударити у дзвін, виступає із спеціальним зверненням і закликає народи всього світу задуматися на мить над значенням миру для всіх людей. Після хвилини мовчання Голова Ради Безпеки також виступає із заявою від імені членів Ради.
Символи миру — це умовні позначення народів планети щодо прагнення жити у злагоді, спокої та дружбі.
- Із давніх-давен символом миру вважався голуб.
- Сучасне життя змінює погляди людей, сприйняття оточуючого світу, уподобання. Саме тому поряд із традиційними з'явилися нові символи миру:
- Вифлеємський вогонь миру, який долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання
- веселковий прапор - є символом міжнародного руху за мир
- зворушливий плюшевий ведмедик Тедді — це символ далекого дитинства
Немає коментарів:
Дописати коментар