До Нового року 2021 залишилося небагато часу. Кожен із нас бажає, щоб новій рік був куда успішним та найбільш щасливим. Зараз всі ми готуємося до зустрічі з ним. Приймайте мої привітання та побажання!
Мої дорогі і шановні колеги, вітаю вас із наступаючим Новим 2021 роком! Бажаю, щоб у новому році було більше можливостей для розвитку: щоб були нові успіхи в діяльності, нові високі результати в роботі, нові сподівання і нові перемоги, нові яскраві емоції та нові щасливі події. Здоров'я вам і благополуччя!
22 грудня 2020 року я відвідала майстер-клас зі створення лепбуку на платформі Всеосвіта. Дуже кормсний та цікавий матеріал поданий спікером Вайнраух Андрієм Валерійовичем. Я познайомилася з використанням нового ресурсу у своїй роботі, програми Figma, з якою можна працювати в онлайн-режимі на сайті figma.com. Так для себе знайшла нові форми роботи і тому рекомендую використати ці надбання у роботі своїм колегам.
Після відвідування майстер-класу я зробила свій лепбук на таку ж тему яка була подана в майстер-класі, як цьому навчав спікер, ось мої досягнення. Хоча моя розробка зроблена з простого офісного паперу на листі А4 я залишилася задоволеною від неї, і в подальшому буду використовували більш якісні матеріали.
Мені дуже сподобалась така творча робота і на наступний семестр я запланувала зробити лепбуки на краєзнавчу тематику для читачів нашої шкільної бібліотеки.
Дякую організаторам та спікерам сайту Всеосвіта за цікавіий освітній матеріал та можливість розвиватися та вчитися!
Дорогі читачі! До вашої уваги літературна вікторина "В гостях у казки". Спробуйте вгадати літературних персонажів казок, які читали самі або вам читали батьки (бабусі й дідусі). Свої відповіді на питання вікторини можете залишити в коментарях. Сподіваюсь, що вам сподобається вікторина. Бажаю успіху!
Тенденції досліджень у бібліотеках та дизайн послуг
Поділюся скромним оглядом потенційно цікавих методів досліджень для вдосконалення бібліотечних послуг.
«Традиційні» методи досліджень
Саме «традиційні» методи сьогодні складають більшість досліджень. Анкетування, - ось з чим найперше асоціюється дослідження у бібліотекаря публічної бібліотеки, коли виникає потреба у його проведенні.
Перед вами красуня-ялинка, яка прикрашена цікавими словами, які ми з вами використовуємо взимку дуже часто. Давайте згадаємо ці теплі і холодні зимові слова.
Михайло Петрович Старицький народився 2 грудня (14 грудня за новим стилем) 1840 року в селі Кліщинці Золотоніського повіту на Полтавщині (тепер — Черкаська область). Походив зі шляхетського роду. Біографія
Творчість
Перші твори Старицького були надруковані у 1865 році. Старицький був справжнім учителем молодих українських письменників і відіграв велику роль в організації літературного і громадського життя 1890-х pp.
Михайло Старицький переробляв п’єси інших авторів та інсценував прозові твори переважно в той час, коли він очолював об’єднану українську професійну трупу.
Так були написані:
«Різдвяна ніч»
«Утоплена»
«Сорочинський ярмарок»
«Тарас Бульба»
«Циганка Аза»
«Чорноморці»
«За двома зайцями» та інші.
Проза
В останні роки свого життя, попри хворобу, Старицький написав історичний роман «Оборона Буші» (1894), романи «Перед бурей» (1897), «Молодість Мазепи» (1898), «Разбойник Кармелюк» (1903) та інші російською мовою. Джерело
В рамках тижня суспільно-гуманітарних наук в школі проходив конкурс "Лицарі української землі". До вашої уваги ми представляємо найкращу роботу серед учнів 5-х класів. Відеоробота учениці 5-А класу Бабєнко Кіри.
BBC News Україна оголосила переможців премії Книга року BBC-2020, яку проводять у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).
Церемонія нагородження транслювалася на сторінці BBC News Україна у Facebook та на каналі YouTube. Трансляція велася з готелю Radisson Blu Hotel у Києві компанією Ukr.Stream - GSS.
1. Книгою року BBC - 2020 став роман Сергія Сергійовича Saigon "Юпак" (видавництво "Білка")
2. У номінації Дитяча книга року BBC - 2020 перемогла книга "Мед і Паштет - фантастичні вітрогони" Уляни Чуби (видавництво "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА")
3. А премію у номінації Книга року ВВС - Есеїстика - 2020 здобула збірка есеїв Оксани Забужко "Планета Полин" (видавництво "Комора").
Свято з’явилося зовсім нещодавно, але завдяки діаспорі воно відразу ж набуло статусу всесвітнього.
Як виник День української хустки
День української хустки почали відзначати лише рік тому з ініціативи групи громадських діячів, акторів та успішних жінок України. Вінницькі активістки розпочали святкування дня, присвяченого українській хустці, 7 грудня 2019 року.
Започатковане свято з метою, аби об’єднати жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Адже з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка.
Ой, хустино, хустиночко! Неймовірна українська хусточка!
Дорогий читач! В нашій школі проходить тиждень суспільно-гуманітарних наук. Сьогодні до твоєї уваги я підготовила декілька пазлів-загадок для тебе за книгою, яка нещодавно з'явилася в бібліотеці. Якщо ти збереш ці пазли то познайомишся з лицарями нашої України, представленими в цій книжці.
Лицарі волі: Уривки з художніх творів. - Х.: Белкар-книга, 2016. - 64 с.: іл. - (Веселка). - ISBN 978-966-1694-81-0
У цій збірці зібрані твори про славетних лицарів волі - Богдана Хмельницького, Олексу Довбуша, Устима Кармалюка. Богдан Хмельницький увійшов в історію своєю боротьбою за незалежність України від Речі Посполитої, а Олекса Довбуш і Устим Кармалюк, як легендарні ватажки повстанців-селян проти панської сваволі, шахрайства, насильства й знущання, за визволення від кріпацтва. Для дітей молодшого та середнього шкільного віку.
український військовий, політичний і державний діяч.
2. Олекса Довбуш (Довбущук) (1700-1745) - легендарний ватажок опришків, завдяки якому їхній рух набув найбільшого розмаху у 30-40-х роках ХVІІІ століття.
3. Устим Кармелюк - (1787 - 1835) - легендарний ватажок, український "Робін Гуд". Ще за життя про нього складали легенди і пісні. Його повстанська діяльність тривала понад двадцять років.
Шановні воїни, захисники України! Вітаємо вас зі світом Днем Збройних Сил України!
День Збройних Сил України був встановлений постановою Верховної Ради України в 1993 році.
Це свято відзначається щорічно 6 грудня — в день ухвалення в 1991 році закону України «Про Збройні Сили України». Збройні сили України — це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності. Збройні сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відсіч їй, охорону повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України.
3 грудня 2020 року в нашій школі пройшов фотоквест присвячений Дню Збройних Сил України. Кожен клас отримав завдання. Одне із завданнь для учнів 10-А класу - використання бібліотечних фондів для створення книжкової виставки.
3 грудня - Міжнародний день інвалідів, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН. Мета: люди з фізичними та психічними недугами повинні відчувати себе повноправними членами суспільства.
Серед людей, які живуть на планеті Земля близько 10% займають інваліди. Їх потреби схожі в кожній державі і головною являється спілкування. Люди з вадами почуваються серед здорових людей ніяково. В країнах світу для них організують різні заходи, на яких намагаючись довести не тільки свою фізичну силу, а і показати внутрішні резерви організму, вони вважають себе повноцінними, живуть життям яскравим і насиченим. В Україні близько 3 мільонів людей - інваліди.
До вашої уваги представляю книгу "Дарсі" Джоні Еріксон Тада, яку ви можете взяти в нашій шкільній бібліотеці.
Джоні Ерексон Тада (історія її життя) відома у всьому світі своєю мужністю, проповідниця, письменниця і художниця.
Будучи сама прикута до інвалідного візка, Джоні як ніхто інший вміє достукатися до серця страждає дитини чи підлітка, показавши йому вище призначення людини, показавши на особистому прикладі і на прикладах героїв своїх книг, що життя може бути насиченою і прекрасної навіть тоді, коли ти прив'язаний до коляски. Як це було з Дарсі, героїнею книги. Дарсі набридло бути не такою, як усі. Вона втомилася від зусиль здаватися завжди веселою. Їй важко слухати бездушні зауваження на свою адресу. Дівчинка відчуває себе ізольованою. Вона потрапляє в християнський табір і дізнається більше, ніж вона насправді може уявити про світ, в якому живе і про себе саму.
Історія, яка описана в книзі, дійсно сталася в житті Джоні Еріксон.
Фільм знятий за її книгою і Джоні грає саму себе. Одного разу, під час літніх канікул, коли вона купалася в озері, трапилася непередбачене. Це перевернуло все її життя ...