Світлана Талан – «золота письменниця України» (2015 р.), лауреат конкурсу «Коронація слова» пише романи у жанрі «реальні історії», які підказує саме життя. Її книга "Коли ти поруч" торкається теми СНІДу.
Турботливі батьки відвернулися, коханий – від своєї нареченої, престижна клініка – від найкращої медсестри. У чому її провина? Туманна траса, понівечені машини, кров різних людей – і лише юна сестра милосердя, забувши про власні рани, намагається її зупинити. Хвороба, якою вона заразилася, рятуючи інших, невиліковна. Вона повинна знайти в собі сили жити далі – заради того, хто буде з нею в горі й у радості…
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».
Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Міністерство освіти і науки України рекомендує скористатись матеріалами, які було підготовлено та адаптовано у межах проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні»:
Відкрийтеся, небеса! Зійдіть на землю Всі українські села, присілки і хутори. Повстаньте всі, кому сказали: вмри!
Зійдіть на воді, на суші Збудуйте в пам’яті не вигойний собор! Це тридцять другий рік. Це тридцять третій рік.
Голодомор, голодомор!
До вашої уваги в шкільній бібліотеці представлено книжково-ілюстративну викладку літератури "Чорні сторінки в історії України", присвячену роковинам трагедії українського народу в 1932-1933 роках.
Сьогодні ми вшановуємо пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років.
Кажуть, що минуле не належить нікому. Воно - надбання нинішніх і майбутніх поколінь, бо саме їм належить винести з нього всі найсерйозніші уроки, щоб подібні людські трагедії не повторювалися.
Пам'яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським тоталітаризмом у 1932-1933 роках. У багатьох селян забирали зерно, в тому числі й посівний фонд. Фізично ослаблене селянство не могло ефективно провести весняну посівну кампанію.
Щоб перешкодити втечам голодних людей за межі України, на її кордонах були розміщені загорожувальні загони внутрішніх військ, які нікого не випускали. Внаслідок цього вимирали цілі села, було зафіксовано випадки людоїдства і трупоїдства. На весні 1933-го від голоду вмирали 17 людей щохвилини.
10 найцікавіших місць України, які варто відвідати туристу
Гора Говерла - найвища точка України.
Навряд чи найцікавіше, але, мабуть, одне з найдуховніших місць нашої держави - це Говерла. Бажання піднятися над усіма, побачити світ із висоти пташиного польоту і просто відчути себе найвищим в Україні - це неповторні відчуття, які того варті.
Острів Хортиця.
Колиска українського козацтва - «острів свободи» Хортиця, що у Запоріжжі. Місце, з якого зародилась волелюбність нашої нації та її неповторна ідентичність. Місце, в якому справді відчуваєш себе вільним та особливо впевненим.
Географічний центр Європи.
Це місце, що знаходиться біля с. Ділове Рахівського району Закарпатської області, з точки зору естетики - нічого особливого, але має певну енергетику. Здавалося б звичайне місце, звичний монумент, але справді відчуваєш щось «особливе».
День Гідності і Свободи відзначається щороку 21 листопада згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року.
Його встановлено на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
День Гідності та Свободи став своєрідним наступником Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований.
Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Андрій Анатолійович Кокотюха народився 17 листопада 1970 в місті Ніжин.
Сучасний український письменник-белетрист, автор 77 книг і 200 сценаріїв. Як заявив Кокотюха на Форумі видавців у Львові-2014, він — «російськомовний письменник... і пише двома мовами».
Кокотюха відомий своєю надзвичайною продуктивністю — станом на 2020 рік він написав вже понад 60 художніх та публіцистичних книг. У 2009 році він зробив одну зі своїх найвідоміших заяв, що якби йому більше платили, то "теоретично він міг би писати по одному роману щомісяця".
Міжнародний день толерантності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, сексуальної орієнтації, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.
Толерантна людина – це особистість, якій притаманні моральні, духовні цінності та якості.
«Любов виникає з любові,
коли хочу, щоб мене любили,
я сам першим люблю»
Григорій Сковорода
Заклик толерантності – твори добро!
Кожен з нас повинен вірити і творити добро, зробити те, що інші вважають неможливим, подати гідний приклад оточуючим, зробити щось таке, що принесе користь.
До вашої уваги представляю віртуальну книжкову виставку для маленьких діточок
Ці книжки можна взяти у нашій шкільній бібліотеці, вони говорять про доброту і чуйність, любов до тварин, дружелюбність та повагу до старших.
Поспішайте творити добро!
У цей Міжнародний день терпимості давайте підтвердимо ідею про те, що різноманіття, втілене в думках, віруваннях і діях, є цінним даром, а не загрозою.
Доброта - це чесність, це енергія, і той, хто несе добро, - перетворює світ на краще. Чи треба робити добро? Добрі вчинки роблять нас щасливішими і навіть здоровішими, кажуть вчені.
Кого вважають доброю людиною?
Того, хто поступається місцем у транспорті старшим або того, хто допомагає нести бабусі тяжку сумку, того, хто допоміг другові у скрутному становищі? З дитинства нас намагаються виховувати в атмосфері доброти та любові, вчать відповідати добром на добро.
Запрошую вас до перегляду віртуальної виставки нових надходжень до шкільної бібліотеки "Казка вчить добра і правди" із серії "Читай сам". В кожній з цих книжок говориться про добре ставлення до наших менших друзів, тваринок кімнатних і диких.
Оповідання та казочки, які ви знайдете в цих книгах, вчать нас бути добрими, чесними, дружелюбними, не ображати менших, поважати старших.
Нові книги вже чекають на тебе у шкільній бібліотеці!
Сьогодні в Україні відзначаєється свято - День української писемності та мови. Свято було встановлено в нашій країні 9 листопада 1997 року. Цього ж дня православна церква вшановує пам'ять святого преподобного Нестора-Літописця . Він був послідовником знаменитих Кирила та Мефодія - творців слав'янської писемності.
Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Український історик, археолог, етнограф, фольклорист, лексикограф, письменник, дослідник історії українського козацтва, музеєзнавець, дійсний член НТШ і ВУАН. Один із фундаторів Обласного краєзнавчного музею ім. О. М. Поля. Автор понад 1500 наукових праць.
Проект "Історична правда з Вахтангом Кіпіані" опублікував художньо-документальний фільм, присвячений відомому історику та краєзнавцю Січеславського краю Дмитру Яворницькому. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Телеканал ZIK.
5 листопада 2020 року до шкільної бібліотеки завітали учні 1-Г класу.
Знайомство з бібліотекою було дуже пізнавальне і корисне для дітлахів. Разом з бібліотекарем діти пройшли куточками бібліотеки, познайомились з новими словами, бібліотечними термінами, з різновидом книг, які є у бібліотеці, згадали правила обережного ставлення до книги.
Їм будо дуже цікаво пограти в ігри, відгадувати загадки про книгу та читання, вікторину за казками, переглянути енциклопедії, які розповідають про все на світі.
Ось і закінчився Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек у цьому році.
Підведемо підсумки. Місячник проходив під гаслом "Шкільна бібліотека і екологічна просвіта учнів". Нам потрібно зрозуміти, що наша планета знаходиться в біді. Ми повині берегти її для майбутніх поколінь.