З Новим роком, друзі, колеги та читачі мого блогу!
Запрошую вас до перегляду мого інтерактивного плаката. Оберіть побажання до Нового року на плакаті.
Запрошую вас до перегляду мого інтерактивного плаката. Оберіть побажання до Нового року на плакаті.
Святкування різдвяно-новорічних свят здавна окутано святковою магією, в яку ми віримо з дитинства, а коли виростаємо, то поринаємо в неї, як діти.
На День святого Миколая від душі я побажаю світлого щастя і доброї дороги до успіху, звершення заповітних бажань і щирих сподівань, неймовірного щастя в житті і вірного кохання, відмінного здоров’я і домашнього затишку.
Давайте познайомимося з традиціями цього свята в Україні
В Україні теж були свої оригінальні традиції для цього дня. Наприклад, у Харкові колись влаштовували триденні святки, варили кутю та узвар, аби наступного року був хороший врожай. В Києві господарі після служби в церкві, брали свячену воду і йшли кропити усе своє майно, просячи у Миколая вберегти його від лиха. А на Поділлі першим на подвір’я повинен був вийти хазяїн, який, годуючи худобу, вітав її зі святом. Загалом таким “показником” (так називають людину, яка першою заходить до хати чи на подвір’я) повинен бути чоловік або людина добра, здорова та хазяйновита.На заході України прийнято було випікати особливе печиво “миколайчики” і класти його малятам під подушки. Вважалося, що Миколай випікає для діток зірочки, які в його мішку стають схожими на нього.
Існували в українців і спеціальні колядки, і змагання музикантів – миколаївські скрипники. Господарі села варили в цей день пшеничне пиво аби вшанувати святого. Потім влаштовували гостини і їздили на санях довкола села.
Українці в цей день також влаштовували братчини – своєрідний обряд, коли вороги миряться, а всі образи забуваються. В цей день укладали угоди, адже вважалось, що у таке важливе свято ніхто не обманюватиме і не шахруватиме. Дівчата готувались до святок і ворожінь.
До речі, в українських традиціях День святого Миколая був особливо важливим для наречених. Оскільки сватання традиційно відбувались перед Різдвом та на святки, дівчата, заздалегідь готували одяг, діставали рушники та чекали сватів.
Запрошую всіх до перегляду мого інтерактивного плаката
Стаття з вільного доступу на Фейсбуці
Усім, хто ще й досі сумнівається, що Катерину варто прибрати з центру Одеси, варто приїхати сюди.
КОМІКСИ — МАНГА — МАЛЬОПИСИ — ГРАФІЧНІ РОМАНИ (ДОВГИЙ СПИСОК)
Український інститут книги закликає всіх охочих протягом Національного тижня читання робити публікації з рекомендованими інституцією книжками, розповідати про літературні враження, використовуючи гештеги #ЗачитанеДоДірок, #тижденьчитання, #КнигаНаВійні.
Тож долучаймося! Читаємо, популяризуємо та захоплюємося українською книгою разом!
КОМІКСИ — МАНГА — МАЛЬОПИСИ — ГРАФІЧНІ РОМАНИ (ДОВГИЙ СПИСОК)
Пропоную вам інтерактивний плакат "Комікси про Джеронімо Стілтона". Запрошую до знайомства з Джеронімо Стілтоном та Елізабеттою Дамі, автором книг за покликанням: https://cutt.ly/n0TAlba
Український інститут книги закликає всіх охочих протягом Національного тижня читання робити публікації з рекомендованими інституцією книжками, розповідати про літературні враження, використовуючи гештеги #ЗачитанеДоДірок, #тижденьчитання, #КнигаНаВійні.
Тож долучаймося за гештегом #тиждень_читання_ua! Читаємо, популяризуємо та захоплюємося українською книгою разом!
BBC News Україна оголосила переможців премії Книга року BBC-2022, яку вручають у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).
Як з'явилося свято?
Вирішено відзначати свято було в Мумбаї в 2004 році, завданням проведення було звернути увагу громадськості на труднощі у виробництві чаю, умов праці, а також політики вартості. День був обраний на 15 грудня не просто так. Оскільки в нічний час на 16 грудня 1773 року, був заснований протест проти «Чайного» закону, який обмежував права колоністів, у гавані Бостона люди, потопили вантаж з чаєм, загальна вага його становила 45 тонн. Ці дії ще отримали назву «Бостонське чаювання».
Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з обмеженими можливостями. На їхню долю випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя. Суспільству треба з розумінням ставитися до людей з обмеженими можливостями, їх не треба жаліти, а необхідно лише дати можливість працювати і бути корисними.
Законом України від 16 грудня 2009 року № 1767-VI нашою державою було ратифіковано Конвенцію про права осіб з інвалідністю і Факультативного протоколу до неї.
Міжнародний день людей з інвалідністю був проголошений у 1992 році Генеральною Асамблеєю ООН (резолюція 47/3).
Історія його виникнення починалася у 80-х роках ХХ сторіччя, коли Організація Об’єднаних Націй оголосила 1983-1992 роки десятиліттям людей з інвалідністю. У цей період проводилися роботи з метою розробки заходів, направлених на поліпшення становища людей з інвалідністю і забезпечення рівних можливостей у суспільстві.
Я приїхав вклонитися землі, яка
народила філософа ХХІ сторіччя
Григорія Сковороду"
Пауло Коельо
ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Савича Сковороди (3 грудня 2022 року)
СНІД – це трагедія для всієї людської спільноти. У суспільстві ми повинні з особливим співчуттям і підтримкою ставитися до людей з ВІЛ, адже найчастіше вони відчувають себе самотніми у боротьбі зі страшною недугою.
Сьогодні вже немає людини, яка б не чула про ВІЛ, СНІД.
ВІЛ-інфекція – це одне з хронічних вірусних захворювань, викликане вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), що призводить до глибокого порушення імунної системи, яке визначають медичним терміном «імунодефіцит».
Коли ВІЛ потрапляє в організм людини, він проникає читати далі тут.