субота, 31 грудня 2022 р.

З Новим роком, друзі!

З Новим роком, друзі, колеги та читачі мого блогу!

Запрошую вас до перегляду мого інтерактивного плаката. Оберіть побажання до Нового року на плакаті.

середа, 21 грудня 2022 р.

Новорічні свята розпочинаються

 Запрошую всіх читачів мого блогу
до веб-мандрівки. 💕

За мандрівкою Санта-Клауса стежать десятки радіолокаційних станцій, що знаходяться в Штатах і Канаді. Щорічно свою навколосвітню подорож він починає 24 грудня. Санта-Клаус відправиться по світу в упряжці з оленями напередодні західного Різдва.

Незабаром почнуться Новорічні свята та Різдво в Україні. Я запрошую всіх охочих пройти дистанційно маршрутом, за допомогою інтерактивного плаката "Квест-мандрівка до Санти"який включає в себе шість завдань, і допомогти знайти Санта-Клаусу подарунок, вкрадений злим чарівником.

Маршрут першочергово складався для дітей молодшого віку, а саме здобувачів освіти, які навчаються в 2-х - 4-х класах нашої Запорізької гімназії№32. Запрошую їх разом з батьками поринути в цю подорож.

Бажаю приємно провести час разом!

21 грудня - День народження кросворду

21 грудня щорічно святкують День народження кросворду. 
Батьком цієї цікавої головоломки вважається Артур Вінн. Саме його кросворд вперше було опубліковано в газеті «Fun», що є недільним випуском New York Times. Найбільший кросвод, який має 8469 слів та сорок тисяч клітинок, склав Звонко Янан.

 Запрошую до свого "Зимового кросворду"

неділя, 18 грудня 2022 р.

19 грудня в Україні свято Миколая

  Святкування різдвяно-новорічних свят здавна окутано святковою магією, в яку ми віримо з дитинства, а коли виростаємо, то поринаємо в неї, як діти.

На День святого Миколая від душі я побажаю світлого щастя і доброї дороги до успіху, звершення заповітних бажань і щирих сподівань, неймовірного щастя в житті і вірного кохання, відмінного здоров’я і домашнього затишку.

СВЯТИЙ МИКОЛАЙ І САНТА КЛАУС – ЦЕ ОДНА І ТА Ж ЛЮДИНА?! ТАК! 

Давайте познайомимося з традиціями цього свята в Україні

В Україні теж були свої оригінальні традиції для цього дня. Наприклад, у Харкові колись влаштовували триденні святки, варили кутю та узвар, аби наступного року був хороший врожай. В Києві господарі після служби в церкві, брали свячену воду і йшли кропити усе своє майно, просячи у Миколая вберегти його від лиха. А на Поділлі першим на подвір’я повинен був вийти хазяїн, який, годуючи худобу, вітав її зі святом. Загалом таким “показником” (так називають людину, яка першою заходить до хати чи на подвір’я) повинен бути чоловік або людина добра, здорова та хазяйновита.

На заході України прийнято було випікати особливе печиво “миколайчики” і класти його малятам під подушки. Вважалося, що Миколай випікає для діток зірочки, які в його мішку стають схожими на нього.

Існували в українців і спеціальні колядки, і змагання музикантів – миколаївські скрипники. Господарі села варили в цей день пшеничне пиво аби вшанувати святого. Потім влаштовували гостини і їздили на санях довкола села.

Українці в цей день також влаштовували братчини – своєрідний обряд, коли вороги миряться, а всі образи забуваються. В цей день укладали угоди, адже вважалось, що у таке важливе свято ніхто не обманюватиме і не шахруватиме. Дівчата готувались до святок і ворожінь.

До речі, в українських традиціях День святого Миколая був особливо важливим для наречених. Оскільки сватання традиційно відбувались перед Різдвом та на святки, дівчата, заздалегідь готували одяг, діставали рушники та чекали сватів.

Запрошую всіх до перегляду мого інтерактивного плаката

Поховання козаків-нерубаїв Сотниківської Січі на Одещині

Стаття з вільного доступу на Фейсбуці 

Усім, хто ще й досі сумнівається, що Катерину варто прибрати з центру Одеси, варто приїхати сюди.

Недалеко від міста, по Хаджибейській дорозі в напрямку села Усатове, є найбільший зі збережених в Україні козацький цвинтар.
👉Це поховання козаків-нерубаїв Сотниківської Січі. Чому нерубаїв?👇
У 1775 році, ліквідовуючи Запорізьку Січ, Катерина заставила козаків, що селились тут на схилах Шкодової гори, підписати документ, в якому вони обіцяють ніколи не брати до рук зброю, а імператриця в свою чергу пообіцяла залишити їх у спокої та не переселяти на Кубань.
⚔️Склавши зброю, козаки взяли до рук кайла і зайнялися видобутком вапняка - єдиного будівничого матеріалу на цих землях. Так, і штольні в Нерубайському, які зараз так розкручені під назвою “Одесские катакомбы” - це їх рук робота. До речі, вся Одеса на той час була побудована з цього козацького вапняку.
Саме на цьому цвинтарі поховані власники найкрупніших штолень - козаки Шмигора та Гетьманенко.
Сам цвинтар невеликий, усього збереглося близько двохсот хрестів, частина з яких - мальтійські, частина - грецькі, заокруглені, з півмісяцем, чотириконечні, шестиконечні та восьмиконечні. Фахівці стверджують, що тут є 32 види унікальних за формою надгробків.
👉Найстаріший хрест датується 1771 роком, і, згідно з написом, поховане під ним немовля. Багато могил з позначками 1822, 1855 року.
👉Усі написи зроблені здебільшого по-українськи, з домішками старо-церковних слів. І скажіть мені після цього, що Одеса завжди була “русскоговорящей”!
  До речі, подібне кладовище є недалеко звідси - на вершині Шкодової гори, але там збереглося щось близько п'ятдесяти могил. Проте саме місце визначне, вважається центром Усатівської культури. Розкопки показали тут поховання, датовані 2 тисячоліттям до нашої ери.
👉Як думаєте, чому про цвинтар знає так мало людей, хоча це одна з найвизначніших пам'яток не лише Одещини, але й України? Чому донедавна він був повністю зарослим та занедбаним?
Чи не тому, що він ніяк не вписується в історію про те, як “Катерина заснувала Одесу”, яку так активно просувають і захищають малороси в Україні?
Тому, коли почуєте від чергового експерта з історії чергове “не надо трогать Екатерину, это наша история”, запитайте в нього, що він знає з козацької історії краю. Скоріше за все, там - величезна дірка. У формі двоголової курки.
Олександр Дума.

Друзі, якщо для вас історія України важлива, і ви рахуєте, що такі моменти в ній не повинні бути забутими, приєднуйтесь до спільноти і будете мати більше подібних публікацій: https://www.facebook.com/groups/kostyaicompany

субота, 17 грудня 2022 р.

День шостий Національного тижня читання - Наталія Герасименко «Маня та інші».

КОМІКСИ — МАНГА — МАЛЬОПИСИ — ГРАФІЧНІ РОМАНИ (ДОВГИЙ СПИСОК)


Пропоную вам свій плакат «Наталія Герасименко «Маня та інші» 

Український інститут книги закликає всіх охочих протягом Національного тижня читання робити публікації з рекомендованими інституцією книжками, розповідати про літературні враження, використовуючи гештеги #ЗачитанеДоДірок, #тижденьчитання, #КнигаНаВійні.

Тож долучаймося! Читаємо, популяризуємо та захоплюємося українською книгою разом!

День шостий Національного тижня читання - Комікси про Джеронімо Стілтона

КОМІКСИ — МАНГА — МАЛЬОПИСИ — ГРАФІЧНІ РОМАНИ (ДОВГИЙ СПИСОК)


Пропоную вам інтерактивний плакат "Комікси про Джеронімо Стілтона". Запрошую до знайомства з Джеронімо Стілтоном та Елізабеттою Дамі, автором книг за покликанням: https://cutt.ly/n0TAlba

Український інститут книги закликає всіх охочих протягом Національного тижня читання робити публікації з рекомендованими інституцією книжками, розповідати про літературні враження, використовуючи гештеги  #ЗачитанеДоДірок#тижденьчитання#КнигаНаВійні.

Тож долучаймося за гештегом #тиждень_читання_ua! Читаємо, популяризуємо та захоплюємося українською книгою разом! 

пʼятниця, 16 грудня 2022 р.

четвер, 15 грудня 2022 р.

Чайний гороскоп

Як з'явилося свято?

Вирішено відзначати свято було в Мумбаї в 2004 році, завданням проведення було звернути увагу громадськості на труднощі у виробництві чаю, умов праці, а також політики вартості. День був обраний на 15 грудня не просто так. Оскільки в нічний час на 16 грудня 1773 року, був заснований протест проти «Чайного» закону, який обмежував права колоністів, у гавані Бостона люди, потопили вантаж з чаєм, загальна вага його становила 45 тонн. Ці дії ще отримали назву «Бостонське чаювання».

неділя, 11 грудня 2022 р.

Міжнародний День Гір

 


Міжнародний день гір — міжнародне свято, встановлене Генеральною Асамблеєю ООН. Відзначається щороку 11 грудня, починаючи з 2003 року.

Україна славиться своїми Карпатими та Кримськими горами.

Українські Карпати складають приблизно чверть Карпатської дуги. Перед появою Карпатської гірської дуги на поверхні планети був тривалий період, протягом якого море в цьому місці змінилось сушею. Українські Карпати - середньовисотні гори, що тягнуться з північного заходу на південний схід смугою, довжиною більше 270 км і шириною 100 - 110 км. Середня висота їх 1000 м, максимальна - 2061 м (г. Говерла).

Кримські гори — гірська система на півдні України та Кримського півострова. Простягається вздовж чорноморського узбережжя на 180 км із південного-заходу на північний-схід, від мису Айя на околицях Балаклави в Севастополі до мису Іллі біля Феодосії. Ширина гірської смуги до 60 км (між Сімферополем і Ялтою). Площа — близько 10 тис. км² (менше 1 % площі України). Переважні висоти 700—1200 м. Західна частина великої Кримсько-Кавказької гірської країни.

субота, 3 грудня 2022 р.

Міжнародний день людей з інвалідністю

3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю.

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з обмеженими можливостями. На їхню долю випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя. Суспільству треба з розумінням ставитися до людей з обмеженими можливостями, їх не треба жаліти, а необхідно лише дати можливість працювати і бути корисними.

Законом України від 16 грудня 2009 року № 1767-VI нашою державою  було ратифіковано Конвенцію про права осіб з інвалідністю і Факультативного протоколу до неї.

Міжнародний день людей з інвалідністю був проголошений у 1992 році Генеральною Асамблеєю ООН (резолюція 47/3). 

Історія його виникнення починалася у 80-х роках ХХ сторіччя, коли Організація Об’єднаних Націй оголосила 1983-1992 роки десятиліттям людей з інвалідністю. У цей період проводилися роботи з метою розробки заходів, направлених на поліпшення становища людей з інвалідністю і забезпечення рівних можливостей у суспільстві.

четвер, 1 грудня 2022 р.

“Григорій Сковорода-300”

 Я приїхав вклонитися землі, яка
народила філософа ХХІ сторіччя
Григорія Сковороду"
Пауло Коельо

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Савича Сковороди (3 грудня 2022 року)

3 грудня 2022 року виповнюється 300 років від дня народження Григорія Савича Сковороди - видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога.




Що радить Григорій Сковорода сучасним вчителям та батькам?

1 грудня світ відзначає день боротьби з СНІДом

1 грудня світ відзначає день боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

СНІД – це трагедія для всієї людської спільноти. У суспільстві ми повинні з особливим співчуттям і підтримкою ставитися до людей з ВІЛ, адже найчастіше вони відчувають себе самотніми у боротьбі зі страшною недугою.

Сьогодні вже немає людини, яка б не чула про ВІЛ, СНІД.

ВІЛ-інфекція – це одне з хронічних вірусних захворювань, викликане вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), що призводить до глибокого порушення імунної системи, яке визначають медичним терміном «імунодефіцит».

Коли ВІЛ потрапляє в організм людини, він проникає читати далі тут.

Корисні ресурси

Популярні публікації