середа, 30 листопада 2022 р.

Творчість, що дарує радість людям


 Марина Куц – художниця, скульпторка, дизайнерка, ілюстраторка. Закінчила Мистецький інститут художнього моделювання та дизайну у Києві. З  березня 2008 року дотепер пані Марина займається творчою роботою у сфері дизайну одягу, живопису, скульптури. У 2008 році Марина Куц приймала участь у конкурсі Ukrainian Fashion Week – «Українському тижню моди» ("нові імена"); у 2009 році стала дипломантом Всеукраїнського конкурсу шкільної форми (м. Київ). У 2013 році пані Марина створила пластичну символіку для "Геральдичної Палати" та ікони – для "Товариства "Купола"". У липні 2013 року усі зацікавлені могли ознайомитись з роботами Марини Куц на виставці авторської скульптури в галереї "Митець" у Києві. У 2015 році як скульптор приймала участь у міжнародному конкурсі "Територія гідності" з проектом пам'ятника Героям Небесної Сотні. У 2013 та 2017 роках пані Марина стала призеркою Міжнародного конкурсу дизайну монет  у Японії. 2018 рік став роком участі Марини Куц у Всеукраїнському історичному бієнале "Україна від Трипілля до сьогодення". З 2013 по теперішній час  пані Марина, окрім своєї плідної творчої роботи, займається й викладацькою діяльністю, співпрацює з Національним банком України в сфері дизайну пам'ятних монет
НБУ випустив пам’ятну медаль "Місто героїв – Маріуполь" 

Запрошую читачів мого блогу до GIF-онлайн-галереї
прекрасних 
творів Марини Куц: 
ІЛЮСТРАЦІЇ ДО ДИТЯЧИХ КНИГ


Ілюстрації до дитячих віршів Галини Мирослави:
  • "Подія",
  • "Гулі-гулі, голуби",
  • "Римки для дитинки",
  • "Мокре кошенятко",
  • "Був собі дідо",
  • "Англійський віршик",
  • "Посеред сну",
  • "Рахунок",
  • "Гра".
Ілюстрації до дитячих віршів. "Коник", "Рукавичка", "Калина".

З іншими роботами художниці: картинами, репліками ікон, скульптурами тощо, можна познайомитися за посиланням: https://cutt.ly/F1RE4zW

вівторок, 29 листопада 2022 р.

НБУ випустив пам’ятну медаль "Місто героїв – Маріуполь"

 НБУ випустив пам’ятну медаль "Місто героїв – Маріуполь"

Дизайн для медалі створила київська художниця Марина Куц. За її задумом, реверс медалі містить образ відданого Україні воїна, навколо якого – стилізовані уламки, зброя, перехрестя прицілу.

На аверсі медалі зображено композицію, що символізує місто-герой: фасад драматичного театру під прицілом та стилізовані конструкції Азовсталі, на які летять бомби.

У написанні слова "Маріуполь" літеру "і" заміняє свічка як символ пам’яті за загиблими, а літера "о" імітує карту міста, створену з двох профілів – дитячого та дорослого, як символ примусової депортації.

Унизу на тлі стилізованих хвиль зображено якір – один з геральдичних елементів, що міститься на гербі Маріуполя. Це образ надії на звільнення та відродження українського міста.

Медаль виготовлено з нейзильберу, її тираж – до 100 000 штук

четвер, 24 листопада 2022 р.

Запали свічку пам'яті 26 листопада 2022 року


Кожен народ має свою власну історію. А вона - бездонна, невичерпна криниця духу, мудрості, перемог і страждань. Однією із сторінок історії нашого народу є найбільша трагедія ХХ століття - Голодомор 1932-1933 років. 

Запали свічку пам'яті 26 листопада 2022 року о 16:00 в День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій!


"Жовтий князь" Василь Барка
Роман "Жовтий князь" Василя Барки, представника української діаспори у Сполучених Штатах Америки, написаний у 1958 - 1961 роках і відомий у багатьох країнах світу. Автор розкриває одну з найстрашніших сторінок в історії українського народу і розповідає про голодомор 1933 року, який йому довелося пережити. Письменник створює символічний образ Жовтого князя, демона зла, що несе з собою руйнування, спустошеність, сіє страждання і смерть серед людей. Читати книгу онлайн

середа, 23 листопада 2022 р.

Україна понад усе!

 Сьогодні був жахливий день для нашої країни, багато проблем зробили рашиські удари по нашій інфраструктурі, але ми сильна нація, нас не зламати! Нас не подолати! Україна понад усе! 

Дуже сподобалася пісня Наталії Могилевської "Ми будем стояти!"

вівторок, 22 листопада 2022 р.

Григорій Сковорода - трьохсотрічна людина

В цьому році виповнюється 300 років відомому філософу, поету, якого досі вітають із днем народження. Григорій Сковорода - трьохсотрічна людина. Багато людей вшановують пам'ять цій людині і в наш час.

Я запрошую вас, читачі мого блогу, до складання інтерактивних пазлів і пізнавальної діяльності. 

Cкладіть пазл однієї з картин художника Фітільова Л.В. і отримаєте портрет Г.С.Сковороди.

У своїх філософських діалогах Григорій Сковорода каже, що найперше людина має «пізнати себе», зрозуміти, що для неї є її «сродним», усвідомити, що вона є частиною чогось вищого і всеосяжного, і жити, роблячи добрі справи. Через пізнання самої себе, за Сковородою, людина може пізнати сутність усього сущого.

Cкладіть пазл і прочитайте афоризм Григорія Сковороди

Національного літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди, присвячений життю та творчості Григорія Сковороди та меморіальний комплекс пам'яток від 18 століття в селі Сковородинівка Золочівської селищної громади Богодухівського району Харківської області.  6 травня 2022 року приміщення музею зруйновано прямим влучанням російської ракети.

понеділок, 21 листопада 2022 р.

День Гідності та Свободи

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, у який вшановують громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей, що виступили на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору під час подій Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років. Ці доленосні події згуртували весь український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності України, її стабільного розвитку в європейському співтоваристві, досягнення гідного рівня життя.

субота, 19 листопада 2022 р.

Цікаво про наше місто

   Мандруючи по інтернет-ресурсам я побачила унікальний матеріал про наше місто і мені захотілося цією інформацією поділитися на сторінках мого блогу з моїми читачами.

Рідкісні ретро-знімки вокзалу Запоріжжя-2

   Я підготувала огляд світлин станції Запоріжжя ІІ, які були зроблені ще на початку минулого століття, коли станція мала назву Александровск ІІ.
   Запрошую до знайомства в галерею, яку я підготувала в ресурсі H5P, нещодавно опанованим мною:
VERGE 15.03.2019
Запорожец Анатолий Мережко поделился с Верже винтажными снимками вокзала Запорожье-2. По ним мы можем судить, как выглядела станция в начале прошлого века.
Станция возникла в 1903 году при строительстве Екатерининской железной дороги на участке Долгинцево — Волноваха, которая соединила Криворожский рудный район и Донецкий угольный бассейн. Высокие остроконечные шпили башен выделяют здание из расположенных вокруг построек.
В 1904 году открыто регулярное движение поездов на участке Кривой Рог — Александровск ІІ — Пологи. На старом здании вокзала Запорожье II установлена мемориальная доска о пребывании на станции проездом украинской поэтессы Леси Украинки 9-10 августа 1907 года.
Вопреки бытующему в некоторых источниках мнению, это сооружение не было разрушено во время Великой Отечественной войны. Здание 1902 года дожило до наших дней в практически первозданном виде. Не хватает лишь считанных деталей — например, одного из шпилей-башенок. Джерело

пʼятниця, 18 листопада 2022 р.

Цікавий ресурс "Дивний сад"

Виявила для себе цікавий ресурс Strange Garden (Strange.garden), він сподобається тим, хто хоче створювати спільні онлайн-колажі.

Переваги:

  • простий у використанні,
  • не потрібно реєструватися,
  • можна працювати спільно з іншими. 

Недоліки:

  • ресурс англомовний і рекомендую користуватися ним в браузері Google-Chrome, де можна встановити Google-перекладач,
  • не можна видалити або редагувати невдале зображення або текст,
  • знімки можна робити лише камерою, а не завантажувати з комп’ютера.

Як же працювати в ресурсі? З чого почати?

четвер, 17 листопада 2022 р.

Українська осінь очами художників

Осінь – пора романтиків. І українські митці доводять це своїми роботами! 

"Український контент" (https://cutt.ly/wMDfBWu) зібрав найбільш колоритні роботи художників, яких надихнула творити саме осіння пора… 

А я зробила для вас інтерактивне слайд-шоу цих чудових картин в новому редакторі H5P.  Запрошую до перегляду 

середа, 16 листопада 2022 р.

Андрій Кокотюха — український письменник, сценарист та журналіст.

17 листопада день народження Андрія Кокотюха — українського письменника, сценариста та журналіста. Перший художній твір написав у 7 років. До 12 років читав і писав лише казки. Мріяв стати бібліотекарем. Пише російською та українською мовами. Його детективні романи «Темна вода», «Легенда про Безголового», трилер «Повзе змія» були екранізовані. Написав сценарії для кількох документальних фільмів з циклу «Кримінальні історії» на каналі ISTV. Твори А.Кокотюхи неодноразово були відзначені нагородами. У 2012 році став «Золотим письменником України».

***

"Книгу треба читати щодня, так само як щодня людина їсть..."

***
"Книга - знання, а від знань людина тільки добрішає"

Які детективні історії читати українським дітям від Андрія Кокотюхи!

Пропоную вам інтерактивний плакат "Захоплюючі детективи українським дітям від Андрія Кокотюхи!", на ньому ви знайдете посилання на тексти книг цього письменника.
Приємного перегляду!

вівторок, 15 листопада 2022 р.

Це слід прочитати кожному бібліотекарю...

 ЧАСТО ПИТАЮТЬ: Якою має бути бібліотека НУШ? 

Чим має вона займатись? 
Що і як дивляться, коли приходять до закладу з аудитом?

ВІДПОВІДІ НА ЦІ ТА ІНШІ ПИТАННЯ МОЖНА ЗНАЙТИ В АБЕТЦІ ДЛЯ ДИРЕКТОРА (2-ГЕ ВИДАННЯ).

В Абетці для директора зазначено:

… Критерій 1.3.5. У закладі освіти створено простір інформаційної взаємодії та соціально-культурної комунікації учасників освітнього процесу (бібліотека, інформаційно-ресурсний центр тощо)

Освітня діяльність у закладі освіти неможлива без створення інформаційного простору, використання інформаційних ресурсів та комунікацій між учасниками освітнього процесу. Під впливом процесів глобальної інформатизації змінюються мета і завдання школи, вони стають більше особистісно-орієнтованими, спрямованими, зокрема, на формування та розвиток здібностей учнів і вчителів щодо опрацювання освітньої інформації.

Шкільна бібліотека як безпосередня частина інформаційного простору теж має долучитись до виконання вищеназваних завдань. У сучасному інформаційному світі, масовому доступі до електронних ресурсів бібліотеці доводиться «віднаходити» свою роль. Друкована книга все ще відіграє важливу роль у навчанні, але цифрові технології створюють нові можливості. Тому бібліотека вже не може бути просто пунктом видачі підручників.

Міжнародний день толерантності

16 листопада в усьому світі відзначається Міжнародний день толерантності

Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, сексуальної орієнтації, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

Декларація принципів терпимості звертається до держав, які мають гарантувати створення справедливого законодавства, дотримання правопорядку, судово-процесуальних та адміністративних норм. У статті 2 Декларації говориться, що для того, щоб зробити суспільство більш терпимим, держави мають ратифікувати існуючі міжнародні конвенції з прав людини, і, якщо це необхідно, розробити нове законодавство з метою забезпечення в суспільстві принципу рівних прав та можливостей для всіх груп та окремих людей. 

Переглянемо короткометражний мультфільм та спробуємо виявити свої основні риси толерантної особистості за допомогою цієї квітки.

пʼятниця, 11 листопада 2022 р.

Оприлюднили текст диктанту Національної єдності-2022.

 Оприлюднили текст диктанту Національної єдності-2022.

Радіодиктант — всеукраїнську акцію на підтримку української мови — започаткувало Українське Радіо у 2000 році. Тоді він відбувся 24 травня, у День Кирила та Мефодія. З того часу Радіодиктант проводиться щорічно, але завжди 9 листопада — у День української писемності та мови.
9 листопада, в День української писемності та мови, відбувся Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності-2022.

Твій дім

Розкажи мені про свій дім. Той, що пам’ятає твої перші хиткі кроки і береже щорічні зарубки часу, залишені рукою матері на одвірку.

Розкажи про його запах – теплий сонний дух книжкових полиць, побитого шашелем креденса, жовтого супу з терпкою петрушкою. Або, може, навпаки – бадьорі пахощі фарби, лаку, новизни; як же довго, чи не пів життя мріялося про власний дім!

Розкажи про його скрипи і шерехи, тіні й залиті світлом кімнати, безтурботний сміх або надтріснуті голоси, які зненацька напівголосно заговорили про те, що, ймовірно, більше нічого не буде як раніше.

Насуплений, пошрамований, із заклеєними навхрест шибками, твій дім, беззахисний під час великої біди, тепер щосили намагається бути фортецею: десь у його нутрощах - у темному, незатишному підвалі - часто ховаються від обстрілів люди і домашні звірі.

А деколи дім здатен уміститися до розмірів валізи. Всі ми тепер, мов ті равлики, знаємо ціну великих переселень.

Та головне – це місце сили і пам’яті роду. З нього черпали снагу твої попередники, перемелені жорнами темних часів, – війнами, репресіями, боротьбою з двоголовою гідрою. Їх ламали, а вони билися за право вижити й зберегти в собі свій дім. От як і ми тепер.

Я точно знаю, він вистоїть, виборсається, дочекається твого схвильованого вигуку: "Я вдома!". А ти про все-все мені розкажеш.

Майстер-клас для бібліотекарів "Створення інтерактивного плаката засобами сучасних сервісів"

Сьогодні, 11 листопада 2022 року, відбувся майстер-клас для бібліотекарів Запорізької області "Створення інтерактивного плаката засобами сучасних сервісів", на якому Олена Бєлікова, завідувач бібліотеки Запорізької гімназії №32 поділилась досвідом створення плакатів у редакторі H5P. #вчимося_разом



середа, 9 листопада 2022 р.

Віртуальне знайомство з українською письменницею Іриною Цілик

   "Мене роз'їдає комплекс провини. Здається, роблю недостатньо. Коли зблизька познайомилася з дівчатами-військовими, у мене виникло питання, чи не мусила б я теж бути разом з ними. Якби не була мамою, великі шанси, що пішла б на фронт. Але маю маленького сина і прийняла рішення, що на своєму місці можу робити інше", - каже режисерка і письменниця Ірина Цілик. Торік зняла дві короткометражні стрічки для документального альманаху "Невидимий батальйон" - про жінок, які воюють на Донбасі. Зараз працює над документальним фільмом про підлітків прифронтової зони "Земля блакитна, ніби апельсин". Джерело


Біографія

Ірина ЦІЛИК, 35 років, кінорежисерка, письменниця. Народилася в Києві. Освіту здобула у Київському університеті театру, кінематографу і телебачення імені Івана Карпенка-Карого. 6 років працювала другим режисером в рекламних проектах. Написала поетичні книги «Ці», «Глибина різкості» та прозові - «Післявчора», «Родимки», «Червоні на чорному сліди». Деякі вірші увійшли до збірки "Anthologie du Donbas", виданої у Франції. Написала дві книги для дітей. Режисер та сценарист короткометражних фільмів «Вдосвіта», «Помин», «Дім». Для документального кіноальманаху «Невидимий Батальйон» про жінок на війні зняла історії «Тайра» і «Малиш». Одружена. З письменником і військовим Артемом Чехом виховують 8-літнього сина Андрія.

9 листопада об 11:00 стартує Радіодиктант національної єдності

Радіодиктант національної єдності-2022 буде транслюватися наживо у YouTube  та Facebook Суспільного 9 листопада об 11:00

Також його можна буде прослухати в застосунку "Дія" та в ефірах радіо і телебачення.
Авторка цьогорічного тексту - українська письменниця Ірина Цілик. Читатиме його народна артистка Ада Роговцева.
Де слухати диктант і куди надсилати текст на перевірку - детальна інформація  за посиланням: 
https://corp.suspilne.media/newsdetails/5542

Мета радіодиктанту — об’єднати людей навколо України в усьому світі, а не перевіряти грамотність учасників всеукраїнського флешмобу. Тож де б ви не перебували, хай ким працюєте, робите помилки чи пишете бездоганно — закликаємо долучитися до флешмобу на підтримку України. Для цього Суспільне Мовлення запропонувало усі можливі формати для участі в Радіодиктанті: трансляції на радіо, телеканалі та діджитал-платформах. 

9 листопада об 11:00 за київським часом увімкніть ту платформу, яка є для вас зручною:

Українське Радіо або Радіо Культура;
діджитал-платформи Суспільного: фейсбук-сторінку Суспільного та ютуб-канали Українського Радіо та Суспільне Новини;
додатки suspilne.radio або Дія.

11 листопада буде оприлюднено текст диктанту, тому якщо ви хочете, щоб ваш диктант перевірили фахівці, ви можете:

  • Надіслати паперового листа за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада. 
  • Сфотографувати/відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 10 листопада на адресу rd@suspilne.media або через електронну форму для отримання робіт. Її оприлюднять на сайті ukr.radio 9 листопада.
Ми будемо вдячні, якщо ви зробите фото та відео того, як ви пишете диктант чи готуєтеся до нього та опублікуєте у соціальних мережах із гештегом #радіодиктант2022.

PS. Оприлюднили текст диктанту тут.

вівторок, 8 листопада 2022 р.

День української писемності та мови

 

Вітаю всіх читачів мого блогу зі святом, яке завтра буде відзначати вся наша славна Україна та український народ - День української писемності та мови

На честь цього дня запрошую вас до перегляду свого інтерактивного плаката "Інтерактивний плакат
"Мов джерельна вода - рідна мова моя"

вівторок, 1 листопада 2022 р.

Звіт до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

 Ось і підійшов до кінця місяць жовтень, завершився Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, і нам потрібно теж підводити підсумки. До вашої увага звіт-презентація наших заходів, які були проведені в бібліотеці цього року, хоча учні навчалися на дистанційній формі навчання, але це не завадило провести заходи.

Корисні ресурси

Популярні публікації