четвер, 25 листопада 2021 р.

До Дня пам'яті жертв голодомору 1932-1933 рр.

Давно було, в роки ще ті, тридцяті,
Коли багато з нас, ще просто не жили.
Про ті часи вже є слова крилаті.
Не пощастило тим, хто там тоді були. 

Біда спіткала рідну Україну,
Хоча в біді завжди вона була.
Її вбивали, як нагуляну дитину
Вона ж пручалася тільки, як могла.


1933 рік. Найчорніший час в історії України. Жахливо навіть через роки згадувати про цю страшну трагедію. 

Увага!

Запрошуємо вчителів та наших читачів до тематичної полиці "Чорні крила голодомору", яка виставлена на абоннементі шкільної бібліотеки. Також до просмотру віртуальної виставки "Чорні сторінки в історії України"

«Запали свічку» — загальнонаціонально-міжнародна акція, яка відбувається щорічно у День пам'яті жертв Голодомору, тобто у 4-ту суботу листопада.

Powered by emaze

неділя, 21 листопада 2021 р.

ДЕНЬ ГІДНОСТІ І СВОБОДИ

   З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформаціїпро доленосні події в Україні початку ХХІ ст., а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору встановлено в Україні День Гідності та Свободи, який відзначається щорічно 21 листопада.

субота, 20 листопада 2021 р.

«Книга-мандрівка. Україна»

 «Книга-мандрівка. Україна» — перший український мультсеріал, заснований на реальних подіях і нереальних пригодах. 


Нова серія «Книги-мандрівки. Україна» відкриває героїчний цикл, що його присвячено могутній середньовічній державі, велич якої сучасник може осягнути, прирівнявши її до держави Семи Королівств – Київській Русі. Вона об’єднала понад 20 племен та народностей і стала найбільшою державою Європи. Через неї проходили найважливіші торговельні шляхи, що сполучали схід та захід, варязьку північ з Константинополем на півдні.
Джерело: YouTube-канал Книга-мандрівка. Україна 

неділя, 14 листопада 2021 р.

Висловлювання видатних людей про рівність

Толерантність – це повага права іншого бути таким, яким він є. 


Висловлювання видатних діячок та діячів про рівність. 

пʼятниця, 12 листопада 2021 р.

Міжнародний день толерантності

 Міжнародний день толерантності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, сексуальної орієнтації, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

Декларація принципів терпимості звертається до держав, які мають гарантувати створення справедливого законодавства, дотримання правопорядку, судово-процесуальних та адміністративних норм.

Толерантність – це повага до людської індивідуальності, визнання основоположних прав і свобод людини та громадянина, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та форм самовираження.

Навчання починається з дітей, яких варто вчити не просто бути «такими як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію.

До вашої уваги я представляю етнокалендар "Райдуга національних культур"

вівторок, 9 листопада 2021 р.

Червонокнижні птахи на Хортиці

 Різноманіття птахів на Хортиці просто вражаюче для такої невеличкої території розташованої в центрі міста Запоріжжя.

   На території острова Хортиця зареєстровано 218 видів птахів, які протягом останніх 20 років зустрічалися хоча б один раз. Є багато рідкісних видів, які прилітають сюди періодично.

   На Хортиці живуть 8 видів птахів, які занесені в міжнародний червоний список охорони природи, 16 видів - європейський червоний список охорони природи, 100 видів, що потрапляють під дію Бернської конвенції про охорону мігруючих видів, 32 види занесені до Червоної книги України та 138 видів підлягають особливій охороні згідно з Бернською конвенцією.

   Зараз вже становиться прохолодно і незабаром прийде улюблена пора року для багатьох - зима. Пернаті потребують нашої допомоги, щоб вижити в найважчі часи. Але допомагаючи птахам, важливо робити це правильно.

Детальнішу інформацію, як правильно годувати птахів дивіться в нашій шкільній бібліотеці в газеті "Запорозька Січ"


Джерело: Червонокнижні птахи обирають Хортицю // Запорозька Січ. - 2021. - 21 жовтня.

понеділок, 8 листопада 2021 р.

День української писемності та мови

 Пісня «Україно краю»

Мій край чудовий — Україна!
Тут народились ти і я.
Тут над ставком верба й калина,
Чарівна пісня солов’я

І найдорожче — рідна мова,
Наснагу й силу нам дає.
Нам стежку в світ дано топтати,
Поки в нас рідна мова є.


Сьогодні, 9 листопада, День української писемності та мови.

Першим до нас приходить слово… З колисковою материнською піснею, тихою казкою, доброю ласкою. “Мама, тато, баба, льоля, киця, жижа”, – лепече дитина. Які дивні перші двоскладові слова!

А потім знання зі словесності поширюються. Дитина спинається на ноги, пізнає за день десятки нових слів, звучних та красивих: сонечко, квітка, вода,трава…

Світ – мов казка. І пізнаємо ми його за допомогою слова. За допомогою слова відкриваємо таємничість і складність інших наук: географії, історії, біології, фізики, математики…

Отже, словесність – початок усіх наук. Вона джерело, звідки починається струмок, який ширшає, набирає сили і розливається могутньою рікою.

Адже, слово до слова – зложиться мова!..

До вашої уваги я представляю мовознавчу гру «ЗВУЧИ, РІДНА МОВО!»

 Перевірити свої знання можуть діти 5-6 класів, та всі охочі, як добре Ви пам'ятаєте українську мову. Спробуйте, Вам сподобається!

четвер, 4 листопада 2021 р.

Звіт-презентація заходів в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

Звіт-презентація ЗЗОШ №32 

 

 Також представляємо до вашої уваги фото-колажі заходів, які проходили в шкільній бібліотеці ЗЗОШ №32 у рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який проходив під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності»


Що передбачає закон про мову

   Ми не завжди собі уявляємо те, яке багатство є у кожного з нас. Зазвичай, ми його не завжди помічаємо, не завжди цінуємо. Але без нього ми не можемо жити. Що це? 
   Всі, хто мешкає на Землі, має дар розмовляти з іншими людьми. Знає свою рідну мову, за допомогою якої, має можливість спілкуватися.  

  Українська мова - це безмежний океан. Вона мелодійна, як пісня солов'їна. Наша мова прекрасна і барвиста, наче дощова веселка.  

Word cloud made with WordItOut

Корисні ресурси

Популярні публікації