понеділок, 25 травня 2020 р.

Пам'ятка безпечної поведінки під час літніх канікул


Пам'ятка безпечної поведінки під час літніх канікул

1. Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.

2. Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти.

3. Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.

4. Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, здираючись якнайвище на дерева.

5. Під час літнього відпочинку слід поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих.

6. Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.

7. Не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.

8. Під час відпочинку на узбережжі слід обов'язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.

 9. Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном.

10. Після контакту зі свійськими тваринами слід добре вимити руки з милом.

неділя, 24 травня 2020 р.

День славянской письменности и культуры

24 мая в Украине отмечают День славянской письменности и культуры. В 2004 он получил в Украине официальный статус, учрежден указом президента в 2004 году - в поддержку Национальной академии наук Украины, общественных и религиозных организаций, а также с учетом исторического и просветительского значения наследия славянских первоучителей Кирилла и Мефодия в национальной культуре.

   Славянские страны чтят память святых равноапостольных Кирилла и Мефодия - создателей славянской письменности. Братья Кирилл и Мефодий - просветители, создатели славянской азбуки, первых памятников славянской письменности и старославянского языка, проповедники христианства.
     Родились Кирилл и Мефодий в семье византийского военачальника из Фессалоники (ныне - Салоники). Читать далее


ВИКТОРИНА «БУКВА К БУКВЕ»


За материалами интернет-ресурсов

пʼятниця, 22 травня 2020 р.

Що потрібно знати про коронавірус COVID-19

  Перш за все, слід розуміти, що коронавірус в цілому - це не якесь нове захворювання. Коронавірус ─ це різновид вірусів. Це гостре вірусне захворювання, що характеризується переважним ураженням дихальної системи та шлунково-кишкового тракту. Інша справа, що новим є саме цей коронавірус, про що свідчить і його "особистий номер" COVID-19 (від англ. COrona VIrus Disease 2019). Вперше його було виявлено в грудні 2019 року в Китаї (м.Ухань). Вважається, що спочатку вірус циркулював серед кажанів, але потім якимось чином передався людині.

Вірус передається повітряно-крапельним шляхом через вдихання дрібних крапель, розпорошених в повітрі під час кашлю або чхання. Краплі з вірусом можуть потрапляти на поверхні і предмети, а потім інфікувати людину, яка доторкнулася до них, через наступні її дотики до очей, носа або рота.


Вірус не циркулює у повітрі, а передається від людини до людини

Вірус не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чхання. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви знаходитесь від неї на відстані понад 1,5 м.

Переважає контактний шлях зараження

Найчастіше вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об'єктів (тварин, м'яса, риби, дверних ручок, поручнів), забруднених виділеннями з дихальним шляхів хворого чи інфікованого.

Чи можна заразитись від тварин?

Наразі немає офіційних підтверджень, що домашні тварини, наприклад, собаки або коти, можуть переносити новий коронавірус. Проте після контакту з домашніми тваринами рекомендується мити руки водою з милом. Це захистить від ризику поширень низки бактерій, якими людина може заразитися від домашніх тварин.

Чи передається вірус через фрукти?

Фрукти – непридатне середовище для тривалого виживання вірусу. Немає жодних даних про передачу вірусу через фрукти. В будь-якому разі фрукти необхідно ретельно мити й обдавати їх окропом, але це стандартна рекомендація.

Чи можна заразитися через рукостискання або через поцілунок?

Через саме рукостискання (тобто через шкіру рук) - ні. Але це тільки в тому разі, якщо ви після рукостискання не доторкалися до свого обличчя, чи не брали до рук продукти харчування і ретельно вимили руки. А от через поцілунок з людиною, яка інфікована коронавірусом (як і будь-якою ГРВІ) - так!

Скільки вірус живе на поверхнях? Чим можна вбити вірус?

Вірус може зберігати життєздатність на поверхнях від 3-х годин до декількох днів. Конкретні терміни залежать від низки умов. Наприклад, тип поверхні, температура і вологість навколишнього середовища. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей, техніку тощо спиртовмісним розчином.

Які симптоми захворювання?

На початковій стадії COVID-19 має такі ж симптоми, як інші гострі респіраторні захворювання, основними з яких є гарячка, кашель та задишка (ускладнене дихання). Визначити наявність COVID-19 можуть тільки спеціальні тести. Тому пам'ятайте, що симптоми ГРВІ ще не означають наявність коронавірусу, але в цьому випадку усе одно слід негайно звернутися до лікаря для проведення тестування.

Оскільки цей вид вірусу для людства новий, то у нас у всіх, відповідно, специфічний імунітет до нього відсутній. Саме цим і пояснюється така величезна кількість хворих по всьому світу.

Перебіг хвороби перш за все залежить від стану загального імунітету людини. Групою ризику цього захворювання є переважно люди похилого віку та люди, які безпосередньо контактували з хворими чи перебували з ними в закритому середовищі.

20% від усіх випадків захворювань, викликаних новою коронавірусною інфекцією, є тяжкими але лише близько 3% потребують реанімаційних заходів. Захворювання, викликане новим коронавірусом, не можна називати "смертельним", адже летальність становить лише 3-4%. Це вище, аніж при грипі, але усе одно, люди, які захворіли на COVID-19 і одужали є! І таких досить-таки багато.

Наразі немає ані вакцини для захисту від нового коронавірусу, ані специфічного лікування. Фармацевтичні розробки лише ведуться. Тому поки що найкращий спосіб запобігти зараженню — уникнути впливу цього вірусу. Ретельно дотримуйтеся карантинних заходів, оголошених у нашій країні.

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

четвер, 21 травня 2020 р.

Україна вишивана

21 травня 2020 року відзначається Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного.
У День вишиванки український традиційний одяг надягають усе більше людей не лише в нашій країні, а по всьому світу. 

Українську вишиванку часто називають кодом нації. Залежно від історичного регіону України деталі та тематика орнаменту вишиванок відрізняються. Тому за зашифрованими у ній символами можна визначити регіон походження її власника.

Орнамент на кожній вишиванці символічний. Наші предки за візерунками могли розпізнати, з яких країв її власник, якими є його статки та сімейний стан. Окрім того, вишиванку використовували як прикрасу й оберіг від недобрих думок, злих духів та заздрісних поглядів поганих людей. Тому здавна існувала традиція дарувати вишиванку новонародженим.

У різних регіонах України, візерунки вишиванок різняться.




Детальніше читайте на УНІАН, На Урок.

21 мая - Всемирный День вышиванки в 2020 году

Всемирный День вышиванки отмечается ежегодно в третий четверг мая. 

ВИШИВАНКА

Мама вишила мені

Квітами сорочку.

Квіти гарні, весняні:

— На, вдягай, синочку!

В нитці — сонце золоте,

Пелюстки багряні,

Ласка мамина цвіте

В тому вишиванні.

Вишиваночку візьму,

Швидко одягнуся,

Підійду і обніму

Я свою матусю.

Вадим Крищенко

Вишиванка твій унікальний код
Тетяна Винник

ВИШИВАНКА

Квiти розцвiтають
Ось на рукавах,
З iрiю далекого
Повернувся птах – 

Дивнi вiзерунки 
Сяють, мов живi –
Мама вишивала 
Оберiг менi! 

История вышивки и традиции
История вышивки на территории Украины имеет не одну тысячу лет. Особое же значение приобрела в последние несколько веков. Преимущественно, вышивали девушки. К свадьбе готовили специальный сундук, в который годами собирали приданое. Бедная девушка имела 30-40 рубашек, среднего достатка – 50-70 рубашек, а богатая – 100 и больше.

Согласно поверью, рубашку для младенца должна была вышить мать или бабушка. Во время тонкой работы мастера пели песни и молились. Верили, что так рубашка становится оберегом. Рубашки для женщин пряли только из конопли или льна. Считалось, что эти растения защищают будущую мать и ее неродившегося ребенка. Далее


Интересные факты об украинской вышиванке
Многочисленные исследования говорят, что вышиванку начали создавать еще до VI века, однако образцы вышивки с тех времен не сохранились.
По легенде, чумаки доверяли стирку вышитой рубашки только одной девушке. Таким образом чумак подтверждал верность своей любимой.
Первую школу вышивки создали еще в XI веке. Ее основала сестра Владимира Мономаха – Анна. В школе осваивали искусство шитья золотом и серебром.
Наибольшее количество людей в вышиванках было зарегистрировано в 2011 году в городе Ровно и занесено в Книгу рекордов Украины. На День Независимости на центральную площадь города пришло 6570 человек в вышиванках.
Орнаменты вышивки появляются не только на рубашках, но и на автомобилях и даже на человеческих телах в виде татуировок. В вышитые рубашки одевают даже домашних котиков и собачек.

Володимир Даник

    ВИШИВАНКА

Вишивала мати сину
Празникову сорочину
Не хвилину, а годину не одну.
Вишивала для синочка,
Ох, сорочечку-сорочку,
Голка бігала-пливла по полотну.

Вишивала йому долю,
Вишивала вітер в полі,
Вишивала і надію, і любов.
Вишивала і дорогу –
То круту, а то розлогу,
Шаблі блиск і тихе цокання підков.

Вишивала сину щастя –
Хай воно йому удасться!
Вишивала щире серце молоде,
Вишивала карі очі,
Силует стрункий, дівочий,
Що в очах його калиною цвіте!

Вишивала-вишивала,
Ніби долю його знала,
То співучу, то солодку, то гірку.
На сорочці барви грають,
Ніби сонце серед гаю,
У життя стрімку зливаються ріку.

Джерелоhttps://mala.storinka.org/

пʼятниця, 15 травня 2020 р.

Международный день семьи

  15 мая в мире и в Украине отмечают Международный день семьи. 
   Международный день семей — отмечается ежегодно 15 мая начиная с 1994 года. Провозглашён Генеральной Ассамблеей ООН в резолюции о Международном годе семьи. Установление этого дня ставит целью обратить внимание общественности стран на многочисленные проблемы семьи.

четвер, 14 травня 2020 р.

Карантин - час для виготовлення закладок



В настоящее время мы все находимся на дистанционном обучении и во время отдыха можно организовать свою работу так, чтоб сделать что-то интересное и полезное.
Предлагаю несколько рукодельных вариантов изготовления книжной закладки 


Сложив квадратный листок бумаги таким образом вы получите такие закладки





Такая интересная мышка вяжется крючком


середа, 13 травня 2020 р.

20 музеев со всего мира, которые можно увидеть онлайн

Даже если вы застряли дома на ближайшее время, это не причина отказываться от походов в музеи. Да, это можно сделать прямо из дома! Собрали в одном материале самые интересные музеи, по которым можно погулять, не вставая с дивана. Чтоб посмотреть презентацию нажмите на ссылку "View this image"

вівторок, 12 травня 2020 р.

Королівський парк квітів у Нідерландах

Виставка з висоти пташиного польоту (відео)
Лозунг:
«Если люди не могут приехать в Кекенхоф,
мы привезем Кекенхоф к людям!»


Знаменитий на увесь світ королівський парк квітів у Нідерландах Кекенгоф (Keukenhof), який щороку з 20-х чисел березня до 20-х чисел травня приваблює величезну кількість туристів, цього року стоїть зачинений через коронавірус. Втім, працівники парку не могли не показати усю цю красу хоча б на відео, яке вони опублікували на своїй сторінці в Instagram.


Парк Кекенгоф, також відомий під назвою Сад Європи, розташований між Амстердамом і Гаагою в невеликому містечку Ліссе. Він був спроектований в 1840 році ландшафтними архітекторами Зохерами, а перша виставка квітів у Кекенгофі пройшла в 1949 році. Величезний сад знаменитий своїми квітами і великими тюльпановими галявинами: тут посаджено 4,5 мільйона тюльпанів 100 різних різновидів.
         
Також в парку є три оранжереї: з тюльпанами, золотими нарцисами і пишним бузком в одній, червоними трояндами в інший і орхідеями в третій. У наші дні Кекенгоф щорічно відвідують понад 800 тисяч туристів з різних країн. Як раніше повідомляв УНІАН.Туризм, не лише нідерландські, а й українаські парки квітів цього року довелося зачинити на карантин. Приміром, на території ландшафтного парку Співоче поле у Києві довелося скасувати десяту ювілейну виставку тюльпанів.

понеділок, 11 травня 2020 р.

День Европы в Украине

Відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року, кожну третю суботу травня в Україні відзначається  День Європи.

    День Европы в Украине
    Украина - единственное государство в мире, которое, не будучи членом Европейского союза, из года в год празднует единение с европейскими странами на государственном уровне. Обычно это происходило широко, громко, весело. Сейчас, в условиях коронавируса, естественно, празднование будет потише.
Как был установлен День Европы в Украине
День Европы в Украине был утвержден в календаре государственных праздников 19 апреля 2003 года тогдашний президент Леонид Кучма, учитывая стратегический курс страны на европейскую интеграцию, постановил своим указом отмечать День Европы в Украине ежегодно в третью субботу мая. 
Праздник стал восприниматься как символ единения Украины с другими европейскими странами – день мира, общих ценностей, общей истории всех наций континента. 
Так вышло, что в 2020 году третья суббота мая - это 16-е число.

Следует отличать Совет Европы от Европейского Союза, ... всего таких документов подготовлено Советом Европы на сегодняшний день?

З 12 по 15 травня 2020 року долучайтеся до вікторини до Дня Європи та змагайтеся за подарунки від Представництва ЄС в Україні. Відповідайте на питання, дізнавайтеся неочікувані факти та вигравайте ...
Євровікторина-2020 — це всеукраїнська вікторина про Європейський Союз, що складається з 5 тематичних блоків, кожен з яких розбитий на 4 теми. З 17 березня по 16 вересня 2020 року реєструйся і бери участь у Євровікторині. Перевір свої знання про Європейський Союз та змагайся за подарунки від Представництва ЄС в Україні. При оцінці буде врахована точність та швидкість відповідей. 100 найкращих гравців у категоріях до 14 років та від 14 років отримають цінні призи.
Додатково: 2020 рік – Рік Європи в Україні : вебліографічний анотований список. – Київ, 2020.

субота, 9 травня 2020 р.

С Днем Победы!

Сегодня, 9 мая, в Украине отмечается День Победы
над нацизмом во Второй мировой войне.


Лучшие военные фильмы киностудии А. Довженко - смотрите 8 и 9 мая



Художественные фильмы:

В бой идут одни старики
Эта эскадрилья стала «поющей» — так капитан Титаренко подбирал себе новичков. Его «старикам» было не больше двадцати, но «желторотиков», пополнение из летных училищ ускоренного 


Аты-баты, шли солдаты...
Они погибли в 1944 году, их было всего восемнадцать человек — комсомольский взвод, остановивший колонну немецких танков.


Они сражались за родину
Экранизация одноименного романа М.Шолохова. Июль 1942 года. На подступах к Сталинграду обескровленные, измотанные советские войска ведут тяжелые оборонительные бои, несут огромные потери. Фильм рассказывает о подвиге рядовых солдат, о человеческой любви к родной земле, об истинной цене победы.

А зори здесь тихие
Военная драма «А зори здесь тихие» представляет собой экранизацию одноименной повести Бориса Васильева. Великая Отечественная война, 1942 год, Карелия.


Завтра была война
1940 год. В центре повествования находится Искра Полякова — староста 9 «Б» класса, живущая вдвоём с матерью.



Кіностудія імені Олександра Довженко

пʼятниця, 8 травня 2020 р.

З Днем пам'яті та примирення

   Ми в неоплатному боргу перед синами і дочками України, юність яких жорстоко обірвала Друга світова війна. Низько вклоняємося подвигу захисників, які ціною власного життя, проявляючи нечуваний героїзм, сміливість та відвагу, зуміли врятувати світ від нацистського поневолення. 

Схилися над могилами солдатів
За Батьківщину у боях вмирали
Однаково — дорослі і малі...
За довгі роки ще не розшукали
Усіх могил солдатських на землі.

Розкидані вони у чистім полі,
Десь при дорозі, у розмай-траві...
Могил отих не обминай ніколи:
Поховані у них — для нас живі!

Там сплять навічно воїни-солдати,
Чиїсь батьки, чиїсь брати й сини,
Їм не судилось весен зустрічати,
Тих, що стрічаєш ти після війни.

Там сплять твої ровесники-орлята:
Тепер уже були б із них орли!
Схилися ж над могилами солдатів,
Що у боях за тебе полягли.

четвер, 7 травня 2020 р.

Віртуальна виставка "Пам'ятати заради майбутнього"


Запрошую всіх читачів переглянути віртуальну виставку, 
присвячену Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Сделано на Padlet

середа, 6 травня 2020 р.

Відкрий для себе Європу!

Ця подорож буде сповнена пригод подорож крізь час і простір, і ти дізнаєшся про багато цікавих речей. То перевіряй себе – щоб побачити, скільки ти дізнався нового. Звертайся до нашої сторінки в Інтернет europa.eu/europago/explore та спробуй себе у вікторині щодо кожного розділу.

А зараз декілька цікавих інтерактивних вправ для тебе.

Прапори столиць країн Євросоюзу





Посібник для дітей "Відкрий для себе Європу!"
Джерело

Інституції Європейського Союзу





З історії та сьогодення Європейського Союзу

  Україна- європейська країна. Символи держави.

пʼятниця, 1 травня 2020 р.

Корисні ресурси

Популярні публікації