
Настає Новий рік,
Нехай усе найкраще несе:
Буде добрим і стабільним,
І веселим, продуктивним!
Думаю, ти знаєш, читав або слухав, багато казок про зиму. Я зробила завдання для вікторини. Спробуй згадати за ілюстраією до казки назву цієї казки. Під малюнком натисні на правильну відповідь і перевір свої знання.
Бажаю успіху!
Міжнародний день кіно - свято кінематографістів та аматорів кіно по всьому світу, відзначається щороку 28 грудня.
![]() |
Національний центр Олександра Довженка |
Національний центр Олександра Довженка презентував список 100 найкращих фільмів в історії українського кіно за версією кінокритиків.
Рейтинг формували на основі опитування близько 70 українських кінофахівців.
27 грудня проводиться День вирізання сніжинок
25 грудня 2024року - Різдво Христове
Різдво Христове, або Різдво — у християнстві день народження Ісуса Христа від Діви Марії у Вифлеємі. Згадується у Новому Заповіті. Одна з найбільших урочистостей, що відзначається християнськими церквами (католицькою, православною і протестанською). Різдво завершує різдвяний піст (Адвент), час очікування на прихід Ісуса.
День прав людини (англ. Human Rights Day) — міжнародне свято, що відзначається 10 грудня за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році.
У 2024 році Всеукраїнський тиждень права відзначається з 9 по 15 грудня
Ці грудневі заходи у першій декаді місяця мають традиційний щорічний характер.
![]() |
Кадр із мультфільму «Волонтери» |
Популярні жанри книжок серед дітей та підлітків, за якими вони найчастіше приходять до бібліотеки.
До тижня читання підготовлено онлайн-фестиваль «Сімейне читання», в межах якого дитячі письменники читатимуть уривки зі своїх книжок. Запрошуємо ознайомитись з афішею читань.
День п'ятий: "Казка про Котигорошка та козаків"
Жив собі Котигорошко в маленькому селі на краю лісу. Він був дуже сміливим та винахідливим хлопчиком, який завжди потрапляв у найцікавіші пригоди. Одного разу до села прийшли козаки, які вирішили провести змагання зі сміливості.В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" пропоную вам казку з циклу "Життя без насильства", створену мною за допомогою штучного інтелекту на платформі https://chatgpt.com/.
У нашому світі завжди є місце для тепла, підтримки та взаєморозуміння. Родина — це те місце, де ми вчимося любити й довіряти одне одному, навіть якщо щось іде не за планом. Я підготувала казку про маленького Промінчика, яка нагадує, що у світі немає місця насильству, якщо є любов і взаємоповага.
День четвертий: "Казка про родину Сонячних Промінчиків"
В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" пропоную вам цикл казок "Життя без насильства", створених мною за допомогою штучного інтелекту на платформ https://chatgpt.com/.
День третій: "Казка про ліс, який забув, як бути добрим"
В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" пропоную вам цикл казок "Життя без насильства", створених мною за допомогою штучного інтелекту на платформ kazka.fun/
День другий: "Кіт Мурчик і наукові експерименти"
Жив-був кіт на ім'я Мурчик. Він був дуже розумним та винахідливим котом, який завжди мріяв про великі відкриття та наукові експерименти.
В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" пропоную вам цикл казок "Життя без насильства", створених мною за допомогою штучного інтелекту на платформі kazka.fun/
День перший: "Пес Патрон та світ без насильства"
Цей День щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада.
День Гідності та Свободи — свято в Україні, що святкується щороку 21 листопада на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (початок 22 листопада 2004 року) та Революції Гідності (акція студентів та громадських активістів розпочалася 21 листопада 2013 року). Є наступником свята Дня Свободи, що святкувалося 22 листопада на честь Помаранчевої революції у 2005—2011 роках, поки не було скасоване указом президента Віктора Януковича. 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким в Україні 21 листопада святкується День Гідності та Свободи.
19 листопада - 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення: методичні матеріали
1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну - це 1000 днів стійкості, мужності та неймовірної єдності всього українського народу. 1000 днів, протягом яких кожен українець, незалежно від місця, віку чи професії, став частиною великої боротьби за свободу.
Цей день - нагадування про нашу силу, про нескореність і віру в перемогу. Разом, завдяки нашим захисникам і захисницям, підтримці волонтерів та кожного з нас, ми пройшли цей шлях і продовжуємо йти далі. Схиляємо голову перед тими, хто віддав своє життя, і дякуємо всім, хто бореться сьогодні за наше мирне завтра! Джерело
✔ Методичні рекомендації для керівників гуртків
Запрошую розглянути хмарку слів "Незламність українського народу"
Іван Степанович Марчук (нар. 1936) — український живописець, засновник техніки пльонтанізму, народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Шевченка. Почесний академік Національної академії мистецтв України. Почесний громадянин Тернополя, Києва, Канева. (Розповідь про себе)
Вікторина має декілька карток і буде цікава для діточок молодшого віку.
Приємного перегляду!
Свято започатковане 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови».
Особливо важливим свято стає у дні повномасштабного вторгнення росії в Україну. Продовж багатьох століть мову забороняли та намагались викорінити, а над носіями вчиняли геноцид. Зараз, на жаль, ми спостерігаємо циклічність історії, тому особливо важливо вшановувати мову та не забувати про її історію.
До Дня української писемності та мови представляю інтерактивну мовознавчу гру «Звучи, рідна мово!» з інтерактивними завданнями.
Спробуйте перевірити свої знання щодо книги та читання!
18 жовтня в шкільній бібліотеці учні 4-В класу познайомилися з новими книжечками, які надійшли до бібліотеки у вересні, а саме з книгами від подружжя Річарда та Єлізавети Карлайл "Як орел Орест і ведмідь Вініамін шукали свої життєві шляхи… Та не знайшли".
Золота пора - осінь! Зараз на місцевості все змінюється кожного дня. Виходиш з дому, а дерева зовсім інші, змінюють свій окрас і ти почуваєшся як в казці.
Я підготувала цікавий альбом, в якому зібрала картини українських художників, присвячених осені.
Увага! Альбом можна відкрити на весь екран для перегляду, якщо натиснути кнопку в правому верхньому куті. Щоб побачити прізвище та ім'я художника, потрібно навести курсор на зображення і з'явиться надпис під курсором.
Приємного перегляду!
Це відкрита електронна бібліотека (посилання), в якій зберігаються відцифровані матеріали, які без перебільшення можна назвати історико-культурним надбанням України. Ресурс дозволяє знайти, опрацювати та завантажити сотні праць, збірників спогадів історичних діячів, дослідників, поетів тощо.
Для вчителів суспільно-гуманітарного циклу стануть у пригоді розділи:
В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек продовжую публікації. До вашої уваги шкала часу "Сім українських ілюстраторів, яких варто знати", в роботі ви похнайомитеся із сучасникми ілюстраторами, які оформлюють дитячі книжки цікавими малюнками.
Зараз проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Читаюча шкільна родина - стратегічне завдання бібліотеки!». Я для вас підготувала ще один веб-кросворд "Загадкова осінь". Думаю, що ви прочитали багато книжок і з легкістю відгадаєте загадки про осінь.
Чудова пора року - золотава осінь! Недарма люди прозвали її золотою порою. Тільки восени все навкруги змінюється, ніби золотою ковдрою вкривається земля. Якщо примітити якісь дерева, по дорозі на роботу, або в школу, можна помітити, що вони кожного дня різного забарвлення. До вашої уваги, я підготувала кросворд "Загадкова осінь", який містить у собі загадки про цю чарівну пору року.
Запрошую вас до розгадування мого веб-кросворду!
В межах Всеукраїнського місячника представляю вам цікавенький майтер-клас "Прикраса-оберіг для українського воїна", за яким можна зробити гарний оберіг для своїх рідних: братів, батьків, дідусів та й всіх воїнів ЗСУ, які зараз боронять нашу землю від ворога.
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек у 2024 році проходить під гаслом: «Читаюча шкільна родина - стратегічне завдання бібліотеки!»
З 01 жовтня по 30 жовтня 2024 року чекаємо на вас у шкільній бібліотеці.
3 метою розкриття потенційних можливостей шкільних бібліотек України, підняття їх престижу, привернення уваги вчительської, учнівської та батьківської громадськості до проблем, які існують в шкільних книгозбірнях, та популяризації читання у 2014 Місячник набув статусу державного і в нашій країні (наказ МОНУ від 19.08.2014 №931).
Народився Василь Олександрович Сухомлинський 28 вересня 1918 р. в с. Василівка Олександрійського повіту Херсонської губернії (тепер Кіровоградська область) у селянській родині. Він був другою дитиною в сім’ї, яка мала чотирьох дітей. Батько Олександр Омелянович був помітною людиною в селі: і тесля, й член правління колгоспу, й учитель праці, й сількор, й активний учасник сільської самодіяльності. Бабуся і мама були обдарованими, творчими натурами, носіями народних традицій, і це значною мірою вплинуло на особистість майбутнього педагога.
День читання книг проводиться 6 вересня
У світі існує близько 130 мільйонів виданих книг.
Найбільш продавана книга - Біблія.
Найдовша книга у світі - "Спогад про минуле".
Найдорожча книга у світі - "Кодекс Лестера".
Цей день закликає людей читати книжки та поширювати любов до читання.
Мета цього дня - спонукати людей більше читати та сприяти формуванню культури читання. Кожна книга має значення.
Чому читання корисне для здоров'я? - читайте тут
Рідна ненька Україна,Золотом в небесну синьПрапор рідної країниМи піднімем в височінь!
Це свято поціновувачів книги, читання, започатковане в Сполучених Штатах Америки, відзначається 9 серпня кожного року в багатьох країнах.
Я підготувала для вас інформаційну довідку про серію книжокавтора Барбари Кантіні, які знаходяться в шкільній бібліотеці.
Міжнародний день котів — неофіційне міжнародне свято на честь КОТІВ. Відзначається 8 серпня. Цього дня котам дякують за їх заслуги, виказують своє шанування і любов. Його ініціатором став у 2002 році Міжнародний фонд Animal Welfare, щоб привернути увагу до жорстокого поводження із котами й розповісти, як їх захистити та забезпечити комфортне життя. У 2020 році піклування про Міжнародний день котів перейшло до Міжнародної організації догляду за котами, неприбуткової британської організації, яка з 1958 року прагне покращити здоров'я та добробут домашніх котів у всьому світі.
Газета "Майбуття". Липень-серпень, 2024, №№ 13-16 (732-735) (повний випуск).
Методичні рекомендації у форматі скан-копій документу. Посилання в документі відкриваються в повній версії журналу (дивіться вище).
Перехід відбувся з 1 вересня 2023, тому лише в цьому році святкові дні, які приходилися на серпень, віряни відзначатимуть у нові дати:
Напередодні свята Успіння Богородиці проходить Успенській піст. Його період також змінився – з 1-го по 14 серпня 2024 (раніше 14-27 серпня).
Три Спаси: коли їх правильно відзначатиЦьогоріч День Української Державності вперше відзначається 15 липня (за Новоюліанським календарем)
5 патріотичних мультфільмів до Дня Української Державності від https://osvitoria.media/, які розкажуть наймолодшим глядачам про Україну, її історію, найбільші здобутки та досягнення українців.
Список літератури на літо після 3 класу
Список літератури на літо після 4 класу