Страницы

Сторінки блогу

середа, 27 листопада 2024 р.

Чому читати важливо кожного дня

Останнім часом більшість людей, також моїх знайомих, колег, скаржиться на те, що їм не вистачає часу на якісь справи. День почався і вже дійшов до кінця, тижні летять, непомітно проходять місяці, вже незабаром Новий рік. 

Я теж ловлю себе на думці, що дісно, така ж ситуація і у мене. Проаналізував свій день, прихожу до висновку, що багато часу після роботи, я проводжу в телефоні, читаючи постійно якісь новини, перегладаючи стрічку в соцмережах. Так, зараз в нашій країні йде війна, ми живемо в такому навантаженні і кожного дня отримуємо новини про події з фронту, або від наших знайомих, близьких людей, про суспільство, в якому знаходимося, про рідне місто, яке постіно обстрілюється ворогом. Ми знаходимося в постійному стресі.

Влаштовуючись перед ноутбуком для перегляду серіалу чи гортаючи стрічку новин, я час від часу відчуваю якусь провину, адже цей час можна було би присвятити читанню. Звісно у перегляді серіалів, розважальних програм немає нічого поганого, але іноді наш мозг потребує перерви в кінці дня. Потрібно відволікатися від поганих новин. І нам може допомогти в цьому книга. Її можна купити, або взяти з полиці у шафі, і не важливо, що ми її вже колись читали. З отриманням життєвого досвіду події вже будуть виглядати інакше. 

Говоримо собі "СТОП" і дістаємо книгу.

Пам'ятаємо! Читання  може принести багато користі для вашого здоров'я:

  • може допомагати дізнатися щось нове, 
  • розвиває уяву і зміцнює увагу,
  • бореться з хворобою Альцгеймера та деменцією,
  • знижує кров'яний тиск,
  • покращує режим сну та загальне самопочуття.
Читання може допомогти вам жити краще й довше. Воно допомагає розвинути емпатію та боротися з самотністю, що сприяє відчуттю щастя та більшої соціальної залученості. Також стверджується, що охочі до читання краще можуть впоратися з труднощами та мають вищу самооцінку. 
Дослідження, проведене в Єльському університеті, навіть показало, що читачі живуть у середньому на чотири місяці довше, ніж ті, хто не читає.

Як привчити себе читати більше : поради

  • почніть з аудіокниг (ви можете слухати їх, поки займаєтеся домашніми справами),
  • припиняйте читати книжку, яка вам не подобається (змініть жанр), 
  • почніть з поезії, вона коротша (її можна читати в перервах між романами),
  • створіть затишний куточок з усіма зручностями для читання,
  • щоб бути у курсі новинок підпишіться на спільноти читачів в соцмережах.

Немає коментарів:

Дописати коментар